Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

У Румунії з'явився день української мови

У Румунії Палата депутатів прийняла законопроект, яким оголосила 9 листопада Днем української мови. Про це повідомляє Radio Romania. У містах компактного проживання осіб, які належать до української меншини в Румунії, будуть проводитися різні культурні заходи.

Повідомляється, що щорічно з нагоди святкування дня української мови в населених пунктах компактного проживання осіб, які належать до української меншини в Румунії, будуть проводитися різні культурні заходи.

Крім того, центральні і місцеві органи виконавчої влади, а також зацікавлені неурядові організації, матимуть можливість надавати матеріально технічну і фінансову допомогу в організації заходів.

Також освітні установи, в яких навчальний процес здійснюється українською мовою, зможуть проводити освітньо-культурні заходи.

Крім того, законом передбачено створення спеціальних теле- та радіопрограм громадськими телебаченням і радіо.

Раніше стало відомо, що в школах Туреччини вивчатимуть українську мову. Міністерство національної освіти Туреччини розширило перелік іноземних мов для факультативного вивчення в усіх школах. Також в університеті Стамбула вивчатимуть українську мову. Спеціальність Українська мова і література відкрита на факультеті літератури. Зараз на бюджеті за фахом уже вчаться 18 турецьких студентів.

Наші інтереси: 

Українська культура та мова стає відомою і популярною.

В тему: 
Українська з корейським акцентом. Кореянку дивує засилля російської мови в УкраїніЯк знищували українську мову. Документи про заборону української мовиАмериканська дівчина вражає українців, розмовляючи їхньою мовоюНації виходять з кризи завдяки культурі, релігії, ідеї державності та національних інте­ресівВідродження та розвиток мови та культурних традицій – відродження народуУкраїнці позбавлені вибору мови і культури, їм нав’язують російське, — Юрій ШевчукСпочатку приходить російська культура, російська мова, а вже за ними – російські військаМова визначає мисленняУкраїна: дві мови, два народи, дві метиПоки не вивчу української, буду мовчати, – Ірен Роздобудько розповіла як вона відмовилась від російської мовиКабмін затвердить державну цільову програму для зміцнення статусу української мови
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи