Важливість: 
3
Україна: дві мови, два народи, дві мети

У складі населення України маємо три головні соціальні групи: україномовні українці, русифіковані українці, російськомовні росіяни. «Російськомовних українців» нема. Етнічність визначається домінуючою мовою і структурою головного мозку.

160210kodnaciyi.jpg

Мозок реагує на кожне слово. Кадр з документального фільму «Код нації» (2014)
Мозок реагує на кожне слово. Кадр з документального фільму «Код нації» (2014)

Головним етнічним ідентифікатором завжди була мова: мовою якого народу тобі найприємніше говорити, до такого народу ти й належиш. Тому давній термін «язИки» означає «нарОди», етноси (відповідно, язичники – це ті, що дотримуються народних звичаїв). Є мова – є народ. Нема мови – нема народу.  

Мова – це спосіб мислення і структура мозку

Мова – це не просто спроможність говорити, а спосіб мислення. Мислення відбувається тією чи іншою мовою. Твоя мова та, якою тобі найприємніше мислити і говорити.

Мозок має властивість пристосовуватися до оброблюваної інформації. Тому українці і росіяни мають різну структуру головного мозку.   Експериментально доведено, що мозок чистих українців і русифікованих українців однаково реагує на українську мову. Натомість росіяни не сприймають українську мову на рівні активності головного мозку: Код нації (2014).   

Отже:

Слово «україномовний» означає, що твоє мислення є українським, бо тобі найбільше подобається українська мова, навіть якщо ти нею володієш недосконало. У тебе український мозок на фізичному рівні.

Слово «російськомовний» означає, що твоє мислення є російським, бо тобі найбільше подобається російська мова, навіть якщо ти нею володієш недосконало. У тебе російський мозок на фізичному рівні.    

Засіб ідентифікації: українець чи росіянин?

Історичний досвід і сучасні нейрофізіологічні дослідження дають простий засіб етнічної ідентифікації та самоідентифікації:

  • українцем є той, кому приємно чути українську мову і говорити нею,
  • росіянином є той, кому приємно чути російську мову і говорити нею.   

Український народ пережив три століття геноциду і русифікації, тому значна частина українців є русифікованою. Проте якщо їм приємно чути українську мову і говорити нею, то вони залишаються українцями. У них український мозок – українська інформаційна система.

Якщо ж людині з українськими батьками і дідами приємно чути російську мову і говорити нею, то вона вже є росіянином. Звісно, що російськомовним, тобто російськомислячим, бо мовність – це передусім мислення. У неї вже російський мозок – російська інформаційна система.

В Україні «російськомовних українців» нема – є русифіковані українці. Україномовних росіян нема – тому що їх просто нема. Українці мислять і говорять українською, росіяни мислять і говорять російською, русифіковані українці мислять українською, а говорять як прийдеться. Наголошу, що йдеться саме про Україну, а не Росію чи інші країни.

Відтак маємо в Україні три найбільші етнічні групи: 1) чисті українці, 2) русифіковані українці, 3) чисті росіяни.

Чисті українці

1. Люблять українську мову і вільно нею говорять.

2. Говорять українською мовою навіть в російськомовному середовищі.

3. Прагнуть мати українську Україну.

Русифіковані українці

1. Люблять українську мову, але говорять нею невпевнено.

2. Підлаштовуються під мовне середовище – україномовне або російськомовне.

3. Позитивно ставляться до української України.

Чисті росіяни

1. Не люблять українську мову.

2. Говорять російською мовою навіть в україномовному середовищі.

3. Прагнуть мати російську Україну, але без Путіна і московського сталінізму (частина росіян навіть воює проти московської окупації).  

Якою має бути мовна політика в Україні

1. Українці повинні мати відверто українські, тобто на 100% україномовні ЗМІ, школи, дитячі садки.

2. Русифіковані українці повинні отримати програми етнічної реабілітації.

3. Росіяни повинні мати відверто російські ЗМІ, школи, дитячі садки.

4. Такий самий підхід до інших етнічних меншин на територіях їх компактного проживання.   

5. Робота усіх державних структур має відбуватися державною мовою, відтак усі чиновники і усі військові (українці і неукраїнці) мають володіти українською мовою.  

Продовження: Як точно визначити національність людини за одну хвилину

Наші інтереси: 

Все треба назвати своїми іменами. Тоді життя стає простим і зрозумілим. 

Гравець: 
Ігор Каганець
2905

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка