Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

Аптечні вітаміни небезпечні для здоров'я людини,– The Guardian

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Недавні дослідження показали, що синтетичні вітаміни не настільки корисні для здоров'я, як прийнято вважати. Більше того, вживання деяких з них несе в собі чималу загрозу. Про це пише відоме британське видання The Guardian.

180604vitaminy.jpg

Усі синтетичні вітаміни є небезпечними
Усі синтетичні вітаміни є небезпечними

Різноманітні мультивітамінні комплекси і дієтичні добавки насправді не стільки допомагають організму, скільки чинять йому шкоду, підвищуючи ризик розвитку раку й серцевих хвороб. Такі результати дав експеримент, проведений командою вчених із Колорадського університету.

Наприклад, дослідники з'ясували, що вживання синтетичної фолієвої кислоти з метою зменшення кількості передракових поліпів у товстій кишці дає зворотній ефект — небезпечних утворень стає ще більше.

"Ми не можемо напевне сказати, чому так відбувається на молекулярному рівні, але в нас є докази того, що люди, які вживали дієтичні добавки в більшій кількості, ніж насправді потребував їх організм, починали хворіти на рак", — говорить професор Колорадського університету Тім Баєрс.

Вчений також зауважив, що приймати вітамінні препарати у правильних дозах не настільки небезпечно, проте на користь чекати все рівно марно, адже ніщо не може замінити якісну поживну їжу.

Наші інтереси: 

Найкращі вітаміни - свіжі фрукти і овочі.

Підписуюсь на новини