Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 63
  • Переглядів: 68

"Як ви бачите Україну через 10 років: процвітаючою країною Євросоюзу чи зруйнованою країною з великим відтоком людей?"

Категорія:

Світ:

Таке питання українцям поставили соціологи Київського міжнародного інституту соціології. Станом на кінець травня – початок червня 47%  бачить Україну зі зруйнованою економікою і великим відтоком людей. У грудні 2024 року понад 57% вважало, що Україна через 10 років процвітатиме в ЄС. 

В грудні 2024-го понад 50% опитаних в Україні вважали позитивом, що Трамп став президентом. А уже в березні 2025-го було понад 70% говорили, що це погано для України. Про це каже виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький, слова якого цитує публікація "Як сварки із Трампом змінили українську соціологію і кому тепер вірять українці" на "Українській правді".

На початку весни політтехнологи Офісу Президента намагались вибудувати політичну кампанію для Зеленського, виходячи із тенденції "єднання українців" навколо Зеленського, якого "образили" в Овальному кабінеті Білого дому 28 лютого Трамп з Венсом.

За словами Грушецького, ефект росту підтримки Зеленського після "агресії" американських лідерів досі тримається. 

"Поки що президент "в плюсі" по довірі. У наших опитуваннях у грудні був відносно найнижчий показник у Зеленського від початку вторгнення – 52% довіри. Хоча і це високий показник як для демократичних країн. Станом на початок червня ця довіра тримається на рівні, здається, близько 65%. Але на початку травня було понад 70%. Тобто тренд пішов на спад", – пояснює соціолог.

У 2022 році ріст довіри до Президента Зеленського сягнув 90%. А після Овального кабінету – до трохи більше як 70%. Це означає, що є доволі великий сегмент незадоволених, які в міжнародному контексті ще готові висловити довіру главі держави, але, коли ситуація нормалізується, вони швидко відкочуються до своєї послідовної критики влади, – каже Грушецький. 

Абсолютна більшість українців продовжує виступати проти проведення виборів у час війни. Орієнтовно 75–80% вважають, що це питання може бути порушене тільки після завершення бойових дій. Хоча запит на проведення виборів одразу після "завершення переговорів" і закінчення воєнного стану дуже значний: майже 58% виступають за швидкі вибори, 33% вважають, що їх треба буде ще на якийсь час відкласти.

Таке велике бажання перезавантажити владу пов'язане також зі ще кількома великими проблеми, нерозв'язаність яких українці покладають саме на владу. Головною претензією до Зеленського і його команди є збереження високого рівня корупції і розкрадання бюджетних коштів.

Наприкінці червня КМІС опублікував дані цікавого опитування. Виявилось, що 41% українців вважає, що країна рухається до авторитаризму, тільки 50% – що до демократії. Грушецький вважає, що скоріше за все до 2022 року показники навряд чи були б кращими.

Соціолог сказав, що найбільше його турбує те, що вогник надії, світло в кінці тунелю поступово гасне. У людей зникає віра в позитивний образ країни в майбутньому.  

"Якщо ми не бачимо, що за цими теперішніми стражданнями нас чекає нарешті "золотий час" для України, то це дуже позначатиметься на стані і поведінці людей в довгостроковій перспективі. І мова не про опір тепер, а про післявоєнну ситуацію. Чи возз'єднатися зі своєю родиною за кордоном? Чи взагалі варто залишатися в країні? І це, звісно, тривожить уже зараз", – каже Грушецький. 

Щодо корупції і розкрадання коштів правлячою верхівкою показовою є ось така інформація:

Наші інтереси: 

Розуміємо, що владу потрібно змінювати, бо вона веде Україну до катастрофи.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Тральфамадорський оптимізм – ключ до набуття свідомості ельфа, або Чому наше минуле – суцільний позитив (подкаст)

Шукаєте ключ до вічної молодості та переходу на новий рівень свідомості? У цьому епізоді розкриваємо потужний секрет ельфів – тральфамадорський оптимізм. Дізнайтесь, як перетворити своє минуле на...

Останні записи