Важливість: 
3

Спецтема:

Категорія:

Демоси – антикорупційний софт Web 3.0 для ігрофікованої самоорганізації спільнот

Ігрофікація, «соціальні ліфти» і динамічні ролі (суддя, радник, полковник, скарбник…) допоможуть самореалізації природних лідерів і всіх шукачів свого покликання. Опора на демоси, де всі знають всіх, допоможе громадським організаціям і політичним силам, що зацікавлені в очищенні суспільства від корупції.  

Мета

Розробка програмного комплексу і навчальних матеріалів для самоорганізації територіальних, ділових, дослідницьких та інших спільнот у вільну від корупції соціальну екосистему.

Проблема

Суспільно-економічні реформи і очищення від корупції в Україні та інших пострадянських державах гальмуються тим, що населення розпорошене та аморфне, не спроможне висувати лідерів та їх контролювати.

Сучасні соціальні мережі не вирішують завдання самоорганізації, оскільки основані на концепції Web 2.0, яка не передбачає відповідного інструментарію.

Вирішення     

Розробка відкритої (open source) ігрофікованої  Web 3.0 системи управління вмістом (СУВ; англ. Content Management System, CMS) для легкого створення і розвитку сайтів спільнот, які бажають мати передову самоорганізацію і ефективно взаємодіяти з іншими організованими спільнотами.

Особливістю софту є те, що він спрямовує учасників самоорганізації найефективнішим і найцікавішим шляхом, виробляє навики самоврядування, а також забезпечує стандарт взаємодії з іншими спільнотами.  

За допомогою пропонованої СУВ-3.0 спільнота може швидко створити власний автономний сайт або приєднатися до вже існуючого середовища самоорганізованих спільнот.

СУВ «Демоси» та її модулі

Система називається «Демоси», тому що базовою організаційною одиницею на всіх рівнях є «демос» – спільнота з персонально знайомих людей чисельністю до 150 осіб.

Система має модульну структуру (принцип «конструктора»), тобто дозволяє починати розгортання з найпростішого новинного сайту базового рівня (Web 1.0) з панеллю керування модулями, вмикаючи їх одним натисканням кнопки. Перелік основних модулів:

1. Соцмережа: реєстрація, профіль, обмін повідомленнями, блоги, коментарі.

2. Самофінансування: обмін соціальною енергією, внутрішня торгівля, інвестиції, зважені голосування.

3. Самоорганізація: гуртування користувачів у структуровані первинні групи (рої) з початковим розподілом необхідних ролей.

4. Самоуправління: взаємооцінка членів групи, рейтинги, висування лідерів, переобрання.

5. Республіка: об’єднання первинних груп у демоси вищого рівня – сотня, полк, кіш.

6. Консенсус: підготовка і ухвалення рішень, база власних законів і правил.

Споживачі та виконавці

У системі «Демоси» можуть бути зацікавлені будь-які спільноти: територіальні (сільські громади, багатоквартирні будинки, міста, райони, області), ділові (підприємства, проекти, торговельні мережі, ринки, стартапи), за інтересами (наукові, політичні, релігійні, хобі, самосвітні, відпочинкові, мистецькі, дискусійні).

Ігрофікація, «соціальні ліфти» і динамічні ролі (суддя, радник, полковник, скарбник…) допоможуть самореалізації природних лідерів і усіх шукачів свого покликання.

Внутрішня прозорість системи, чіткі процедури делегування повноважень і опора на демоси, де всі знають всіх, допоможе громадським організаціям і політичним силам, що зацікавлені в очищенні суспільства від корупції.  

Процес розробки соціально-організаційного софту Web 3.0 може зацікавити програмістів, які бажають познайомитися з однодумцями і вдосконалити свою майстерність, а потім здійснювати впровадження «Демосів» у конкретних спільнотах.

Науковий і емпіричний фундамент

Модель самоорганізації основана на сучасних уявленнях про роботу нейромереж, природні інформаційні можливості людини (число Данбара), республіку і демократію, універсальний критерій ефективності демосів. Організаційна модель описана у статті Самоуправління демосів екодержави. Правильне поєднання простоти і складності досягається завдяки застосуванню принципу фрактальності. Практична перевірка окремих елементів моделі вже відбувається в соцмережі сайту AR25.org.     

Спільноти, стійкі до корупції

Масове застосування системи «Демоси» приведе до структурування суспільства на демоси – самоврядні спільноти персонально знайомих людей чисельністю до 150 осіб, у яких всі знають всіх. У таких компактних і прозорих спільнотах неможливі брехня і паразитизм, відтак ліквідуються і прояви корупції, і її причини.

Продовження: Архітектура Демосів Web 3.0: як робити гроші у підводному човні

Наші інтереси: 

Створюємо інформаційну платформу для постіндустріальної цивілізації.

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка