Що таке ігрофікація і з чим її їдять

В результаті появи, поширення і глибокого проникнення в наше життя ігор, і, зокрема, відео-ігор, в торгівлі і маркетингу почали використовуватися техніки, які використовуються в іграх. Ці техніки стали застосовуватися в бізнесі і освіті. А останніми роками вони проникли навіть у соціальну сферу і урядові організації.  

Цю технику назвали ігрофікацією. І на сьогодні – це потужна бізнесова практика, популярність якої зростає з року в рік і яка застосовується все більшою кількістю різних компаній.

Ігрофікація – це те, чому можна навчитися з ігор. Чому ми можемо навчитися з Angry Birds? Ну хоча б тому, що це щось дуже популярне, що завантажувалося більше одного мільярда разів. Це дає розуміння того, що ігри успішні, захоплюючі і мають силу.

Що можна взяти з ігор, щоб застосувати ігрові техніки у зовсім неігрових ситуаціях? Елементарні атрибути ігор – дошки лідерів, бали і значки, що показують ваші досягнення.

Ігрофікацію як нову бізнес-концепцію і модний тренд почали впроваджувати багато всесвітньо відомих і любимих компаній, про що писав журнал Fortune ще у жовтні 2011 року.

Wall Street Journal на своїх сторінках також відзначав, що з року в рік зростає кількість фірм, які переносять елементи відео ігор  на робоче місце своїх працівників.

Як відомо, відео ігри стали величезною та впливовою індустрією.  Все більше і більше елементів відео ігр стали основою речей, які оточують працівника на його робочому місці.  Вони – всюди:  і у маленьких старт-апах, які зосереджені на технологіях,  і у великих визнаних компаніях, які випускають продукцію масового споживання, навіть у таких, які виготовляють цеглу та будівельні розчини.

І якщо раніше ця техніка була доступна обмеженому колу маркетологів, бізнес-тренерів та інших посвячених, то сьогодні вона вийшла у широкі маси – курс ігрофікації доступний і безплатний на відомому майданчику дистанційної он-лайн освіти Coursera. Курс, який так і називається «Ігрофікація», проводить професор Кевін Вербах з Вортонської школи бізнесу Пенсильванського університету.

Я прослухала цей курс і була вражена тим, що проект Народний оглядач також має деякі елементи ігрофікації, хоча його розробники навіть не підозрюють про це. Це підтверджує те, що думки нікому не належать, а «літають» в небі і треба просто мати сили, здібності, абощо, щоб «впіймати» їх.

Але повернімося до ігрофікації.

Чому вона має цінність ? Ну хоча б те, що ігрофікація включає набір сучасних технік і технологій, застосування яких дозволяє просуватися у персональному розвитку.

А що робить ігри такими привабливими? Що дозволяє підтримувати складне мислення і бажання до навчання? Ігрофікація вчить нас технікам і речам з інших галузей знань,  до яких ми раніше не були причетні.

Ігрофікація в першу чергу базується на психології. Знаючи мотивацію людини, з нею можна зробити що завгодно.

Ігри зв’язані з дуже базовими аспектами роботи нашого мозку. Тому вони завжди були в людській історії, і люди завжди в них грали – свідомо чи несвідомо.

Сучасні інформаційні технології дають багатий і захоплюючий персональний досвід і привносять їх у реальне життя.

ПродовженняІгрофікація і віртуальна економіка

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка