Чорна від смутку і червона од крові: у фіналі Національного відбору на Євробачення-2020 переміг гурт Go_A

Олена Каганець

Чорна від смутку і червона од крові: у фіналі Національного відбору на Євробачення-2020 переміг гурт Go_A

Категорія
Відеокліпи
Моя оцінка корисності цієї статті
4 - Дуже важливо
https://www.ar25.org/node/44663

Солістка Катерина Павленко у прямому ефірі зізналась, що вони пішли на ризик, обравши україномовну пісню "Соловей". Вона працює керівником аматорського хору ветеранів «Вересень життя» у місті Березань. Вони співають фольклор та українську класику. У хор ходять люди від 65 до 96 років. Вони приносять Катерині пісні, наспівують – а вона їх записує.

Image

Гурт заснований у 2012 році Тарасом Шевченком, його студія звукозапису називається Kobzar Records. За роки існування гурту його склад змінювався 14 разів. Зараз у гурті їх четверо: мульти-інструменталіст Тарас Шевченко, вокалістка Катерина Павленко, сопілкар Ігор Діденчук і гітарист Іван Григоряк.

Для участі  у національному відборі на Євробачення вони витратили гроші, які збирали роки два з концертів, повідомила Катерина в інтерв'ю УНІАН

З піснею для конкурсу, каже, дуже швидко все відбулося: в неї була ідея вже давно. Колись під барабани і бітбокс вона почала щось наспівувати. Потім прийшла до Тараса і запропонувала зі шматочка пісні зробити композицію. І так народилася ця пісня, яку вони зробили дуже швидко. Єдине, що багато часу пішло на зведення. 

Ось як про виступ гурту Go_A висловився Анатолій Матвійчук -  український співак, поет, композитор, журналіст, телеведучий, музичний аналітик, педагог, науковець:

Ось перед вами на сцені стоїть нинішня Україна!
Чорна від смутку і червона од крові. Стоїть у тих самих кольорах, які так ненависні нашим людожерам-сусідам. І співає так, як співали наші бабусі і наші пра-пра-пра... Ті, що одвіку жили на цій прекрасній землі. І кожна нота сопілочки, і кожний удар барабана, і кожна інтонація співачки, і кожне слово, і поетичний образ - це все звідти - з нашої історії.

Так, це ми - подобається комусь чи ні! І скільки б сьогодні не паплюжили нашу далеку і близьку історію, як би не викривляли наше непросте сьогодення, ми - Українці! Нація. Спільнота. Держава!

Чорна від смутку. Червона від крові.
І з рідною піснею на вустах... 

Продовження: Прихований сенс пісні «Соловей» гурту Go_A: Україна і токсичний Ванюша-іхтамнєт з Мордору.


Нагадаємо, у 2017 році пісенний конкурс Євробачення проходив у Києві. Це стало можливим завдяки тому, що 2016 року в Стокгольмі на Євробаченні перемогла Джамала.

2004 року на Євробаченні в Стамбулі Україну представляла Руслана з "Дикими танцями" і перемогла. Вона представляла Україну на європейському пісенному конкурсі вдруге. Вперше Україна взяла участь в Євробаченні у 2003 році. Тоді її представляв Олександр Пономарьов.

У 2007 році я їздила на конкурс Єробачення в Гельсінкі і бачила це все на власні очі

У 2019 році Україна не брала участі у Євробаченні, хоча Національний відбір був проведений. Чому, читайте тут.


Go_A — Соловей: текст пісні

Ой ходила я в долину
По червоную калину,
Ой ходила я в долину
По червоную калину.
 
Назбирала квіточок,
Заплітала в віночок,
Заплітала в віночок,
Руту і барвіночок.
 
А до мене Ванюша
Із-за гаю поспіша,
А до мене Ванюша
Ти Катруся хороша!
 
Мила моя Катруся
Я з тобою люблюся,
Я з тобою люблюся,
Поки не зна матуся.
 
Соловей, соловей не співай раненько.
А мені на серденьку знов не веселенько.
Соловей, соловей ой як мені бути.
Вміла його полюбити — не вміла забути.
 
Якби я того не знала,
Я б з тобою не гуляла.
Не ходила долину,
Не ламала б калину.
 
Я з тобою люблюся,
Поки не зна матуся,
А як узна матуся,
то розійдемося.
 
Соловей, соловей не співай раненько.
А мені на серденьку знов не веселенько.
Соловей, соловей ой як мені бути.
Вміла його полюбити — не вміла забути.
 
Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.
Наші інтереси

На Європейському конкурсі пісні в Ротердамі цього року буде звучати справді українська пісня.

Останні записи
Опубліковано Ігор Каганець 23 February, 2020 - 19:16
Відгук Анатолія Матвійчука на Фейсбуці: Всі висловилися щодо фіналу Євробачення? Я теж скажу своє. Я дуже задоволений вибором. І мені навіть подобається, як зараз викручує деяких наших (і не наших!) музичних снобів відносно вибору "Go-A" для поїздки в Роттердам. Передивившись ще і ще номери всіх можливих претендентів, я лише упевнився, що абсолютно всі вони виступили гірше ніж на полуфінальних концертах. Одним не вистачало настрою, другим харизми, третім вокалу, четверті взагалі співали між нот, мабуть просуваючи якийсь новий тренд в музиці... Так, відчувається, щось недобре висить в нашому повітрі і в інформаційному просторі, коли одні похрипують, інші задихаються, а треті відверто косячать. Однак, жюрі треба було абстрагуватися і подумати - які смисли ми запропонуємо світові зі сцени в Ротердамі? Бо музика - це лише привід нагадати про себе. До останньої години я вважав, що від нас у Роттердамі має бути оте миле невинне створіння з білою бандурою, яка, наче втілена душа України, витає над залом. Однак моя впевненість надломилася, коли я почув цей загрозливий "пісочок" в голосі Марини. Там явно якісь проблеми зі зв"язками - і це читалося на обличчі цієї ніжної української німфи. Проте коли я вкотре повернувся до виступу "Go-A " - раптом мій мозок пронизала брутальна думка: - Гей, великі знавці нонакордів і багатошарових міксів, самозакохані нарциси і хіпстери-пофігісти, а не пішли б ви всі подалі з вашим снобізмом і набридлою зарозумілістю?! Ось перед вами на сцені стоїть нинішня Україна! Чорна від смутку і червона од крові. Стоїть у тих самих кольорах, які так ненависні нашим людожерам-сусідам. І співає так, як співали наші бабусі і наші пра-пра-пра... Ті, що одвіку жили на цій прекрасній землі. І кожна нота сопілочки, і кожний удар барабана, і кожна інтонація співачки, і кожне слово, і поетичний образ - це все звідти - з нашої історії. Так, це ми - подобається комусь чи ні! І скільки б сьогодні не паплюжили нашу далеку і близьку історію, як би не викривляли наше непросте сьогодення, ми - Українці! Нація. Спільнота. Держава! Чорна від смутку. Червона від крові. І з рідною піснею на вустах... Джерело
Опубліковано Володимир Щербина 23 February, 2020 - 21:11
До речі, в оформленні сцени "Go-A" використав кліп-арт трипільської символіки, створений Богданом Гдалем. Наші люди! Джерело
Опубліковано Mykola 23 February, 2020 - 21:17
Голос, мелодія, обличчя співачки, оформлення задника демонструє глибинну, можливо трипільську автентику. Не знаю, як для перемоги на конкурсі, а для визначення ідентичності українців краще, мабуть не придумаєш
Опубліковано Ігор Каганець 23 February, 2020 - 21:33
Білий, червоний, чорний кольори символізують ієрархічну структуру арійського суспільства: мудреці (брахмани), воїни (кшатрії), господарі (вайш’ї).
Опубліковано Jur54 23 February, 2020 - 21:56
За конкурсом не спостерігав, минулого року відбили бажання, та й журі не дуже надихало. Але фінал подивився - дружина "м'якенько наполягла". Після Go-A дивився вже в пів-ока. Колись подібне вже слухав, спів стареньких жінок із села в якомусь телешоу чи радіопередачі, досить давно. Ця пісня, здається, має магічні властивості, хочеться слухати ще і ще...
Опубліковано Ігор Каганець 24 February, 2020 - 14:58
Народ почав осмислювати текст пісні, зокрема, що там робить ВАнюша? Слушна пропозиція: Вступ пісні на Євробаченні мав би початися зі слів Шевченка "Кохайтеся чорноброві та не з москалями...." - тоді усім буде зрозуміло, що москалі здавна вороги Україні - пропонує Тетяна Демчук.
Опубліковано Ігор Каганець 24 February, 2020 - 15:21
Хайль, "Nachtigall"! Не втрималася таки, зіганула. Пише Лора Підгірна (почувається фантастично) на своїй Фейсбук-сторінці. - Звиняйте, нижче мова оригіналу: "Срочно в выпуск Россия24! На так называемом украинском отборе на Евровидение победу одержала группировка ''Go_A" (Вперед Адольф) с песней «Соловей» (на немецком "Nachtigall"). Одежда солистки и оформление сцены были выполнены в цветах бандеровского флага (красный и черный). И главное - песня была на украинском языке! Какие вам еще нужны доказательства фашизма на Украине?? By Олександр Сидоренко aka san4ito/de Joker
Опубліковано Арсен Дубовик 28 February, 2020 - 13:05
Ті "зливні бачки" забули ще й себе в цю пасквіль додати. ))) Бо Соловйов певно, що має таке ж безпосереднє відношення до "Nachtigall" )))).

Хайль, "Nachtigall"!
Не втрималася таки, зіганула.

Пише Лора Підгірна (почувається фантастично) на своїй Фейсбук-сторінці. - Звиняйте, нижче мова оригіналу:

"Срочно в выпуск Россия24!
На так называемом украинском отборе на Евровидение победу одержала группировка ''Go_A" (Вперед Адольф) с песней «Соловей» (на немецком "Nachtigall").

Одежда солистки и оформление сцены были выполнены в цветах бандеровского флага (красный и черный).

И главное - песня была на украинском языке!

Какие вам еще нужны доказательства фашизма на Украине??

By Олександр Сидоренко aka san4ito/de Joker

Опубліковано Ігор Каганець 24 February, 2020 - 15:46
По-моєму, це короткий переспів "Катерини" Т. Шевченка (кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями...) - пише Любов Потапенко.
Опубліковано Віктор Макаренко 24 February, 2020 - 16:14
Фаїні Раневській приписують вислів: "В світі є лише два збочення: хокей на траві і балет на льоду!" Я б добавив третє: спів на НАЦІОНАЛЬНОМУ відборі іноземною мовою! З цієї точки зору це вже перемога!
Audio file
/sites/default/files/radio/klavdia_petrivna_-_ya_tobi_brehala.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/iran_zbagachuye_uran_-_sasha_boole.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/zwyntar_-_ne_doviryay_smertnym.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/klavdia_petrivna_-_sonce_zhara.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/klavdia_petrivna_-_znaydy_mene.mp3
Audio file
/sites/default/files/tayina_ukrayiny.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/zwyntar_-_choven.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/ruslana-ostannya_poema.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/bozhichi-ja_ptychka-nevelychka-kant.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/2.slipa_dytyna.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/zlata_ognevich_-_yangol.mp3
Audio file
/sites/default/files/sergius_iii_-_maty_govoryla_ukrayinskoyu_my_mother_told_me_ukrainian_version_ac_valhalla_song.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/oy_yak_zhe_bulo_izprezhdy.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/02_kolir_nochi_-_dva_shlyahy.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/05_kolir_nochi_-_slava_ukrayini.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/zwyntar_-_na_boloti.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/oc_feat._bangi_hep_-_ziyde_sonce.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/torban_-_oy_yak_zhe_bulo.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/zwyntar_-_dzhonni.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/harcyzy_-_lebedi_2020.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/oleksa_mikolajchuk_ta_viktor_pashnik_-_sonce-zori.mp3
Audio file
/sites/default/files/zwyntar_-_gospel.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/angy_kreyda_-_vrazhe.mp3
Audio file
/sites/default/files/tnmk_-_ivo_bobul_1.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/hrystyna-solovij-buty-lyudmy.mp3
Audio file
/sites/default/files/karta_svitu_-_kryla.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/kalush_feat.skofka-dodomu_kaver_victoria_niro.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/kolir_nochi_-_korabli_demo_2013.mp3
Audio file
/sites/default/files/vopli_vidoplyasova_-_yura.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/de_tvoya_liniya.mp3
Audio file
/sites/default/files/trans-former-kalina.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/kozak_system_-_poday_zbroyu.mp3
Audio file
/sites/default/files/02_-_party_na_prikarpatti.mp3
Audio file
/sites/default/files/folkteatr_ostapa_stahiva._pisni_upa._marshyruyut_vzhe_povstanci.mp3
Audio file
/sites/default/files/tavro_-_fashist_2.mp3
Audio file
/sites/default/files/karchata_folknery.mp3
Audio file
/sites/default/files/karna-gucul-metal_2017.mp3
Audio file
/sites/default/files/kazka_-_plakala.mp3
Audio file
/sites/default/files/maxima_-_u_rayu.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/maxima_-_zolota_y_nebesna_zhinka.mp3
Audio file
/sites/default/files/maxima_-_zyma_vesna_lito_osin.mp3
Audio file
/sites/default/files/the_doox_-_gopaka.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/the_doox_-_pid_borom.mp3
Audio file
/sites/default/files/diana_bigun-moya_zemlya.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/4_koly_vona.mp3
Audio file
/sites/default/files/meri_-_ya_z_ukrayiny.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/vidverto_-_borotba.mp3
Audio file
/sites/default/files/14_sosonochka.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/drevo_tak_kosyv_batko.mp3
Audio file
/sites/default/files/the_doox_-_rusalochky.mp3
Audio file
/sites/default/files/the_doox_-_ne_vidpuskay.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/the_doox_-_viter_z_polya.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/13_folknery_-_vyplyvalo_utenia.mp3
Audio file
/sites/default/files/taruta_zberemosya_rode.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/090-znak-vodi-mamo.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/119-vv-harmonija.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/115-vv-vesna.mp3
Audio file
/sites/default/files/117-vv-haleluja.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/118-vv-halu_pryhod.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/120_-_gorila_sosna.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/054-oj_po_sinomu_mori.mp3
Audio file
/sites/default/files/055-oj_tam_u_lvovi.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/002-kvitka-osinnie_kokhannia.mp3
Audio file
/sites/default/files/022-haydamaky_gnyva.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/021-haydamaky_bohuslav.mp3
Audio file
/sites/default/files/017-ohorontsi_lisu.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/ta_scho_tancjuye_z_vitrom.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/vita-brevis-doroga-v-nebesa.mp3
Audio file
/sites/default/files/nedilja-prosto-neba.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/vitalij-kozlovskij-znayesh.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/01._enej_-_radio_hello.mp3
Audio file
/sites/default/files/05_vitre_hnatyi.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/igor-balan-oj-tam-za-morjami.mp3
Audio file
/sites/default/files/korali_project_-_korali_-_01._potsuhy.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/batkivcke_gyto.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/burmaka_hodyt_son.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/burmaka_melanka.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/liotchyk.mp3
Audio file
/sites/default/files/lama_meni_tak_treba.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/04._mertvi_troyandy.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/08._z_togo_berega.mp3
Audio file
/sites/default/files/09._ya_bez_tebe_ne_ye.mp3
Audio file
/sites/default/files/maxima_-_kolyskova.mp3
Audio file
/sites/default/files/chuhajster-ukr.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/kozaky.mp3
Audio file
/sites/default/files/tnmk_banzay.mp3
Audio file
/sites/default/files/tnmk_vidryvaysya.mp3
Audio file
/sites/default/files/tnmk_syla.mp3
Audio file
/sites/default/files/tnmk_ta_ty_shcho.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/mandarinovij-raj-zorepadi.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/nedilja-prosto-neba.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/ty_v_mene_ye.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/nebo_ukrayiny-drach_eduard.mp3
Audio file
/sites/default/files/euterpa_marysunia.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/sonce-hmary_na_chuzhyni.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/01.persha_versiya.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/03.vesna_.mp3
Audio file
/sites/default/files/07.chaka_1.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/020-haydamaky_30-lit.mp3
Audio file
/sites/default/files/026-dyki_gusy.mp3
Audio file
/sites/default/files/027-pisnya_pro_pisnyu.mp3
Audio file
/sites/default/files/031-ukraina.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/033-ishla_divcha_luchkamy.mp3
Audio file
/sites/default/files/035-vv_kompanichenko_taras.mp3
Audio file
/sites/default/files/036-kvitka-dva_koliory.mp3
Audio file
/sites/default/files/036-kvitka_cisyk_-_cheremshyna.mp3
Audio file
/sites/default/files/039._dva_kolory.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/040._chornobryvtsi.mp3
Audio file
/sites/default/files/042._nich_jaka_misiachna.mp3
Audio file
/sites/default/files/043._de_ty_teper.mp3
Audio file
/sites/default/files/045-oj_na_gori_ta_zenci_znut.mp3
Audio file
/sites/default/files/046-ridna_maty_moja.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/048-lira.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/049-pryvyd.mp3
Audio file
/sites/default/files/051-neba_zori.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/052-ptakha.mp3
Audio file
/sites/default/files/056-tam_na_stavi.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/059-i_zijde.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/061-hen_dolynoju.mp3
Audio file
/sites/default/files/062-mykyta_shvachka.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/064-bili_demony.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/065-maga_vira.mp3
Audio file
/sites/default/files/067-zapovit.mp3
Audio file
/sites/default/files/069-vechir.mp3
Audio file
/sites/default/files/072-olster.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/073-shiva.mp3
Audio file
/sites/default/files/076-transformer-zmusila.mp3
Audio file
/sites/default/files/098-drymbadadzyga-shidi-ridi.mp3
Audio file
/sites/default/files/101-u-muza-7.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/103-u-muza-16.mp3
Audio file
/sites/default/files/ukranski_koljadki_-_dobrij_vechir_tobi_pane_gospodarju.mp3
Audio file
/sites/default/files/radio/105-vasya-club-04-chorna_gora.mp3
Audio file
/sites/default/files/108-bozhichi-sho-z-kuiva-ta-j-do-rusalima.mp3
Audio file
/sites/default/files/111-bozhichi-u_poli_vijsko_stojalo-koljadka.mp3
Audio file
/sites/default/files/114-muzyka_dyka.mp3
Audio file
/sites/default/files/tik_-_cyklony.mp3
Audio file
/sites/default/files/ukrayinski_dity_i_ruslana_-_ye_u_kozhnogo_z_nas_v_serci_mriya.mp3
Audio file
/sites/default/files/116_-_velyka_syla.mp3
Audio file
/sites/default/files/tik_vesela_pisnya_2010_-_bude_shchastya_gulyay_veselys_sodnya_vitka_pry_vlasti_bude_shchastya_gulyay_veselys_sodnya_vitka_pry_vlasti.mp3
Audio file
/sites/default/files/6_sheva_ital.mp3
Audio file
/sites/default/files/chornyj_luge.mp3
Audio file
/sites/default/files/16_siv_sus_hrestos_da_vecheryaty_-_shchedrivka.mp3