Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
239

Національний відбір на Євробачення 2019: що з цього вийшло

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

По-перше, Національний відбір на Євробачення 2019 показав інфантилізм публіки, яка голосувала. По-друге, ми побачили некомпетентність і халатність керівництва державного (суспільного) телебачення, яке добирало учасників для національного відбору. 

19022501.png

Журі конкурсу національного відбору

Щоб зараз не розгрібати весь цей хайп, варто було б поставитися до відбору учасників серйозно. Невже ніхто не міг перевірити, хто є хто? Невже не знали, що з шести учасників, які потрапили до фіналу, троє безпосередньо пов’язані з Росією? У переможниці фіналу MARUV (вона ж Ганна Корсун) через п’ять днів після фіналу, 28 лютого, запланований концерт в Москві, а пісня, з якою вона змагалася за участь у Євробаченні, належить російському лейблу. 

У мережі йде жваве обговорення. Ось, наприклад, у Твітері написав Вячеслав Кириленковіце-прем'єр-міністр України ще 23 лютого : 

"Про Нацвідбір на «Євробачення». Можу ще раз повторити думку дуже багатьох: представником УКРАЇНИ не може бути артист, який гастролює у державі-агресорі, планує робити це і надалі й не бачить у цьому нічого неприйнятного. Тому історія із учасником від України ще далеко не завершена".

"Теоретичне скасування декількох концертів у РФ не знімає тих гігантських інформаційних ризиків, які отримає Україна, якщо на "Євробаченні" її будуть представляти артисти, що УЖЕ провели десятки концертів у Росії. Тому рішення треба ухвалити зважене. Українське. А не гібридне", - написав він 25 лютого

А у Фейсбук Elena Vennikov-Prigova написала:

"Своїми пісенними уподобаннями Україна сьогодні довела світові, що «мистецтво» поза політикою, що війна війною, а гроші не пахнуть. Я подумала про стереотипи сприйняття українок за кордоном і MARUV зайвий раз підтвердила правдивість цього погляду зовні. Коли патріоти віддають життя на фронті, а Україна чекає на міжнародну допомогу і підтримку, телебачення країни обирає ганьбу і зраду. Наступного разу волання пастушка про вовків вже можуть не почути. Мені сьогодні було боляче і соромно за вибір тих, хто обрав за всіх українців чергове рабське ярмо. Мені було боляче дивитися на національну інфантильність, чи відверту зраду. 

Нація починається зі слова, з культури, з розуміння суті, з волі. Нація народжується на крові патріотів. Кілька днів тому ми пригадували тих, хто поклали життя і пролили цю жертовну кров. Сьогодні в Україні оплювали їхню пам‘ять. Я просто Шевченка нагадаю: «Раби, підножки, грязь Москви»...

Найбільш змістовний коментар кінорежисера Віктора Макаренка:

  • Коли майже всі учасники нацвідбору співають англійською - це проблема.
  • Коли українською заспівала одна людина і та з російським паспортом - це сором і проблема.
  • Коли в журі з трьох людей два українця - російськомовні, і тільки одна - кримсько-татарська вірменка - україномовна - це сором і проблема.
  • Коли організатори випускають на сцену людину що демонструє "стриптиз" на всю країну о 7 вечора, хоча їй місце в нічних закладах 18+ - це сором і проблема.

А тепер про хороше: міняємо "проблема" на "завдання" - і маємо план дій.


Ситуація, звичайно, дика, дивна і непередбачувана. Дехто навіть теорію змови сюди приплітає. А що думаєте ви?

Наші інтереси: 

Показати, хто є хто, відкрити російські консерви і виявити, що є добре, а що є погано.

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

На мій погляд, ми бачимо відверто вороже інтересам України рішення!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Віктор Макаренко.

Ну наче Maruv на Євробачення таки не їде. Всі обговорюють її гастролі Росією, але там ще й текст пришелепкуватий (в інтернеті можна знайти), мова англійська (явно ненаціональне) і "сценографія" така як і текст.

Зображення користувача Ігор Каганець.

Насправді це позитивна подія. Скандал з "Євробаченням" приведе (вже привів) до мобілізації консервативного, патріотичного, націоналістичного електорату.

Окрім того, за логікою жанру, будуть зроблені організаційні висновки на користь талановитих українців.

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Зображення користувача Віктор Макаренко.

Думаю саме так і буде.

Зображення користувача Володимир Федько.

Організаційні висновки необхідно зробити перш за все відносно чиновників - державних службовців, - які допустили таке!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!