Важливість: 
3

Категорія:

Національний відбір на Євробачення 2019: що з цього вийшло

По-перше, Національний відбір на Євробачення 2019 показав інфантилізм публіки, яка голосувала. По-друге, ми побачили некомпетентність і халатність керівництва державного (суспільного) телебачення, яке добирало учасників для національного відбору. 

19022501.png

Журі конкурсу національного відбору

Щоб зараз не розгрібати весь цей хайп, варто було б поставитися до відбору учасників серйозно. Невже ніхто не міг перевірити, хто є хто? Невже не знали, що з шести учасників, які потрапили до фіналу, троє безпосередньо пов’язані з Росією? У переможниці фіналу MARUV (вона ж Ганна Корсун) через п’ять днів після фіналу, 28 лютого, запланований концерт в Москві, а пісня, з якою вона змагалася за участь у Євробаченні, належить російському лейблу. 

У мережі йде жваве обговорення. Ось, наприклад, у Твітері написав Вячеслав Кириленковіце-прем'єр-міністр України ще 23 лютого : 

"Про Нацвідбір на «Євробачення». Можу ще раз повторити думку дуже багатьох: представником УКРАЇНИ не може бути артист, який гастролює у державі-агресорі, планує робити це і надалі й не бачить у цьому нічого неприйнятного. Тому історія із учасником від України ще далеко не завершена".

"Теоретичне скасування декількох концертів у РФ не знімає тих гігантських інформаційних ризиків, які отримає Україна, якщо на "Євробаченні" її будуть представляти артисти, що УЖЕ провели десятки концертів у Росії. Тому рішення треба ухвалити зважене. Українське. А не гібридне", - написав він 25 лютого

А у Фейсбук Elena Vennikov-Prigova написала:

"Своїми пісенними уподобаннями Україна сьогодні довела світові, що «мистецтво» поза політикою, що війна війною, а гроші не пахнуть. Я подумала про стереотипи сприйняття українок за кордоном і MARUV зайвий раз підтвердила правдивість цього погляду зовні. Коли патріоти віддають життя на фронті, а Україна чекає на міжнародну допомогу і підтримку, телебачення країни обирає ганьбу і зраду. Наступного разу волання пастушка про вовків вже можуть не почути. Мені сьогодні було боляче і соромно за вибір тих, хто обрав за всіх українців чергове рабське ярмо. Мені було боляче дивитися на національну інфантильність, чи відверту зраду. 

Нація починається зі слова, з культури, з розуміння суті, з волі. Нація народжується на крові патріотів. Кілька днів тому ми пригадували тих, хто поклали життя і пролили цю жертовну кров. Сьогодні в Україні оплювали їхню пам‘ять. Я просто Шевченка нагадаю: «Раби, підножки, грязь Москви»...

Найбільш змістовний коментар кінорежисера Віктора Макаренка:

  • Коли майже всі учасники нацвідбору співають англійською - це проблема.
  • Коли українською заспівала одна людина і та з російським паспортом - це сором і проблема.
  • Коли в журі з трьох людей два українця - російськомовні, і тільки одна - кримсько-татарська вірменка - україномовна - це сором і проблема.
  • Коли організатори випускають на сцену людину що демонструє "стриптиз" на всю країну о 7 вечора, хоча їй місце в нічних закладах 18+ - це сором і проблема.

А тепер про хороше: міняємо "проблема" на "завдання" - і маємо план дій.


Ситуація, звичайно, дика, дивна і непередбачувана. Дехто навіть теорію змови сюди приплітає. А що думаєте ви?

Наші інтереси: 

Показати, хто є хто, відкрити російські консерви і виявити, що є добре, а що є погано.

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка