Спецтема:

Постіндустріальна система охорони здоров’я

Протягом кількох років нинішня медицина буде радикально переформатована: 90% її закладів і виробництв будуть ліквідовані з причини корумпованості, безглуздості, неефективності та шкідливості. Постіндустріальна система охорони здоров’я буде спрямована на заохочення здорових.

151120-zdorovya.jpg

Головні чинники здоров’я: оптимізм, жива їжа, фізична активність
Головні чинники здоров’я: оптимізм, жива їжа, фізична активність

Обговорюючи тему соціального забезпечення, ми погодились, що найкраща «пенсія» – це бадьорість і здоров’я протягом усього життя. Але як їх досягнути? Що нам пропонує постіндастріал? 

Ми вже мали можливість переконатися: хочеш побачити завтрашнє майбутнє – зазирни у позавчорашнє минуле.

Постіндустріальна система охорони здоров’я народжується на наших очах  і підтверджує це правило.

У ДОІНДУСТРІАЛЬНУ ДОБУ людина була самодостатньою в усьому, зокрема в питаннях свого здоров’я. Найкращим знавцем свого тіла є його власник, тому людина сама собі була цілителем.

Вважалося самоочевидним, що хвороби є наслідком неправильних думок, слів і дій, тому головним гарантом охорони здоров’я було правильне життя. У теперішніх термінах, на 99% медицина була профілактичною. Залишки цих знань пізніше були записані у товстих книжках з народної медицини. Інтерес до них щоразу зростає.

Давня людина зазвичай добре знала, що робити при тих чи інших хворобах чи травмах. Якщо ж вона самостійно не справлялася зі своїми проблемами, то зверталася до цілителів. Більшість методів лікування  мали інформаційний характер. Цілитель завжди починав з пошуку першопричини хвороби, тобто з помилкових світоглядних уявлень, неправильних думок, негативних емоцій, шкідливих вчинків. «Не можна лікувати тіло, не лікуючи душу» – казав Сократ. Дієвими засобами відновлення здоров’я були молитви, ритуали, фітотерапія, фізичні процедури тощо.

При необхідності, як крайній засіб, застосовували хірургічне втручання. Операції бували дуже складними, зокрема, на мозку (з трепанацією черепа) і на органах черевної порожнини.

За дві тисячі років до нашої ери один із постулатів давньої іранської медицини проголошував: «Три знаряддя має лікар: слово, рослину і ніж». Гіппократу приписують вислів: «Якщо є декілька лікарів, один з яких лікує травами, другий – ножем, а третій – словом, то найкраще звернутися до того, хто лікує словом».

ІНДАСТРІАЛ ПОВНІСТЮ ЗАПЕРЕЧИВ ТАКИЙ СТАН РЕЧЕЙ. Якщо раніше людина розглядалася як цілісна істота з духом, душею і плоттю, то в епоху «великого конвеєра» людина почала сприйматися як машина. Коли всередині щось не так, то її деталі треба змастити (дати таблетку), а коли деталі пошкоджені, то їх треба замінити (пересадка органів).

Головними засобами лікування стали фармацевтика і хірургія. Якщо ж сучасний лікар на прийомі почне розпитувати про світогляд людини, то вважатимуть, що він з’їхав з глузду або задумав щось підозріле.

У давнину людина розглядалася як досконале Боже творіння, спроможне до самовідновлення. З погляду індустріальної медицини людина є слабкою дефективною істотою, яка може існувати тільки завдяки зовнішнім втручанням. «Зайві органи» (апендикс, аденоїди) бажано видалити,  природні недосконалості організму виправити вакцинаціями, а все інше компенсувати таблетками.  

Головний наслідок: неефективність індустріальної медицини. Переважна більшість людей страждають від хронічних хвороб, проте індустріальна медицина їх не лікує – і не приховує цього факту. А все тому, що бореться з наслідками, не зачіпаючи причин.

Ситуація ускладнюється тим, що індустріальна медицина діє за правилами бізнесу. Зокрема, вона активно займається розширенням ринку збуту, тобто збільшенням кількості покупців її товарів і послуг. Головні інструменти розширення ринку – вакцинації і шкідливі фармацевтичні препарати, в тому числі «вітаміни».

Медична сфера є однією з найкорумпованіших в Україні і цілому світі. Вона працює не на оздоровлення, а на підрив здоров’я і поширення хвороб. Це пояснює «дивну» особливість: коли страйкують лікарі, смертність різко знижується.       

ПОСТІНДАСТРІАЛ ВИСТУПАЄ З ПРОТИЛЕЖНИМ ПІДХОДОМ. «Заперечення запереченого» відроджує цілісний підхід і профілактичні принципи доіндустріальної системи охорони здоров’я. Майже всі хвороби можна вилікувати відновленням правильного мислення з одночасним очищенням психіки, переходом до здорового харчування, фізичної активності, правильного способу життя.

Яскравим зразком суперефективної постіндустріальної медицини є система самозцілення «Живе Слово» видатного українського лікаря і мислителя Олександра Філатовича. Створені ним універсальні лікувальні тексти поширюються безкоштовно і творять чудеса, особливо при комплексному підході людини до свого самозцілення (див.: Друзі і вороги Царства божого).   

Як і 7 тисячоліть тому, коли народжувалася неолітична Європа, на перший план нині знову висуваються такі чинники здоров’я як чиста мова, гармонійні стосунки з ближніми, доброзичливе і відповідальне ставлення до навколишнього середовища. Знову актуалізуються питання ефективної релігії, молитов, ритуалів, чесності, праведного життя.  

Описані вище закономірності дозволяють висловити надійний прогноз щодо долі індустріальної системи «охорони здоров’я»: протягом кількох років вона буде радикально переформатована. 90% її закладів і виробництв будуть ліквідовані з причини корумпованості, безглуздості, неефективності та шкідливості для здоров’я людини і природи. Отримають розвиток профілактика, гігієна, медицина кризових ситуацій, стоматологія і деякі інші корисні напрямки.

Індустріальна медицина разом з системою соціального захисту спрямована на підтримку і заохочення хворих. Постіндустріальна система охорони здоров’я буде спрямована на підтримку і заохочення здорових. Адже існує природний закон: ЩО ПІДТРИМУЄШ, ТЕ Й ОТРИМУЄШ.

На завершення можемо сформулювати шосту особливість постіндустріальної формації:

6. Охорона здоров’я: цілісний підхід, профілактична медицина, заохочення здорового способу життя, ліквідація паразитичних процесів.

Текст цієї статті французькою мовою: Système de santé postindustriel

Продовження - Постіндустріальна економіка: без реєстрацій і податків

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка