Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Ідеальний пацієнт сучасної медицини: вічно хворий, довгоживучий, платоспроможний

Світ:

Ви захворіли. Ваші дії? Звичайно ж, йдете до лікаря. Він оглядає вас і прописує препарат з незнайомою назвою з довгого списку ліків для даної хвороби. Піди ви до іншого лікаря - швидше за все, вам випишуть не цей, а інший препарат. Ви його назви, швидше за все, теж раніше не чули. У країнах ЄС існує перелік з 12 тисяч різних найменувань фармацевтичних препаратів. У той час, як для лікування всіх можливих недуг було б цілком достатньо 200 лікарських засобів (про що прямо заявляла Всесвітня Організація Охорони Здоров'я) ​

Так чому існує така надлишкова різноманітність фармацевтичних препаратів? Кому це вигідно? І для кого небезпечно?

Лікар - не цілитель, а дилер

Пройшли ті часи, коли лікар міг самостійно виготовляти мікстури і порошки. Сучасні лікарі володіють досить обмеженими (в залежності від країни, де вони здобували освіту) знаннями в галузі медичної хімії. Знаючи досить багато про функціонування людського організму і його проблеми, лікарі при цьому мало знають про механізм дії ліків. При цьому варто подивитися правді в очі: чим старше доктор, тим більш серйозно він відстав від життя. Ви всерйоз вважаєте, що лікар з дипломом 70-х років 20 століття знає властивості всіх цих 12 тисяч нових ліків?

На жаль, лікарі - в кращому випадку самі жертви реклами цілющих властивостей нових препаратів. А в гіршому - свідомі розповсюджувачі продукції тієї або іншої компанії, що мають частку від продажів ліки. В обох випадках роль лікаря стає суто пасивною, він не лікує, а просто вибирає препарат, який, як йому сказали в рекламі, працює.

«Негативні ліки»

Всі види лікарських препаратів засновані на реактивному, «негативному» принципі дії. Антибіотики, протизапальні і болезаспокійливі засоби, препарати для зниження тиску, противоатеросклеротическим засоби, антидепресанти і транквілізатори, протипухлинні засоби - всі ці препарати лікують (з більшим чи меншим успіхом) хворобу, що вже виникла. Виходить дивна ситуація: жахливим ударом по прибутках усіх фармацевтичних компаній світу стала б поява ліків, які б реально запобігали захворюванню, а не боролися з ними постфактум. Тому немає нічого дивного в тому, що таких препаратів і не виникає.

Аадже це дивно! Біохімія, генетика та нанотехнології досягли вражаючих висот: розшифровано геном людини, в лабораторних умовах виходять чудові результати боротьби з раком у тварин. А в реальності ми змушені купувати десять різних марок протизастудних сиропів з одним і тим же парацетамолом. Ніяких вражаючих проривів у цій області немає. Все як в анекдоті: якщо лікувати застуду - видужаєш за тиждень, а якщо не лікувати - прохворієш цілих сім днів.

Здається, що людство в цілому стало здоровішим - адже в середньому збільшився термін життя людей. Але чому б всерйоз не подивитися на якість цього життя? Так, медицина і ліки тепер можуть підтримувати існування 90-річних старців. Але це вигідно насамперед виробникам ліків - чим довше живе людина, тим більше грошей вона віддає за підтримання свого життя. Тому їх ідеал: вічний хворий, платоспроможний... Ліки в такій ситуації і не повинні по-справжньому зцілювати. Адже тоді не стане хворих і впадуть прибутки фармацевтів.

Фармацевтичний спрут

«Sandoz», «Ciba Geidy», «Hoffmann La Roche», «Bayer» - ці фарцевтіческіе компанії родом зі Швейцарії, але вони давно стали транснаціональними корпораціями. Саме в їхніх руках перебуває більшість патентів на використання тих чи інших хімічних речовин в медичних цілях. Експерти саме цих компаній є радниками політичних сил та органів влади різних держав у питаннях медицини та охорони здоров'я. Вони радять, які ліки можуть бути внесені до реєстру дозволених до реалізації в тій чи іншій країні, а які - ні. При цьому, зрозуміло, вони роблять це в своїх інтересах.

Тут і відкривається вже нова для сучасного світу корупційна зв'язка політиків і фармацевтів. Про здоров'я населення ніхто не думає, коли можна успішно маніпулювати його страхом за власне життя. Багато хто пам'ятає  істерію з вірусом грипу H1N1 («свинячий грип») в 2009 році. Тоді в Україні захворіло лише кілька людей (притому достеменно невідомо - чи «свинячим»), але це не завадило політичному лобі певних фармацевтів моментально продавити закупівлю дорогих ліків і вакцин для всього населення, що вилилося в десятки мільйонів доларів. Правда, вакцини виявилися малоефективними, але до моменту виявлення цього факту істерія вже спала, і ніхто не став сильно переживати.

Ліки можуть тільки тоді продаватися в аптеках, коли вони будуть ліцензовані державою. І дика цифра в 12 000 препаратів (замість 200) ясно говорить про те, що хтось дуже добре гріє на цьому руки.

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Явсе Світ.

Чудова стаття..В давнину люди лікувались при духовних центрах..Корінь любої хвороби знаходиться в голові людини і є наслідком її дисгармонійного життя.Хвороба через біль і страждання організму вказує людині на те,що вона у житті робить щось проти Природи..Інколи достатньо тривалий час перебувати у полоні негативних думок і можна заробити "невиліковний" діагноз..
Сучасна система потребує біороботів,які певний час будуть виконувати якусь роботу,яку ще не можуть робити машини..Коли біоробот досягає зношення-старості, його списують на пенсію..Завдання Змії на стакані забрати велику частину заробленого біороботом за все життя ресурсу назад до системи..Для заможного чи не дуже,існує окремий підхід,але результат "лікування" сумний..

Вірю в те, що розумію.