Інфо Сапієнс оприлюднили результати всеукраїнського національно репрезентативного дослідження щодо епідемії СOVID-19, яке проведено не на онлайн панелях, а на базі випадкової вибірки.
Близько половини українців, які до карантину відвідували місце роботи або навчання, припинили його відвідувати, з них чверть продовжили працювати або навчатися віддалено.
Серед тих, хто працював до карантину, лише 46% за березень отримають заробіток в повному обсязі, 34% — в меншому обсязі, ніж очікувалось до карантину, 10% втратили роботу через карантин, решта не дали відповідь на запитання.
Вибірка дослідження складає 809 респондентів. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання. З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною. Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,4%.
За даними Finance.UA через карантин зупинили роботу близько 700 тисяч підприємців, які дають роботу 4 млн осіб.
У Державній службі розповіли про виплати безробітним під час карантину. На період карантину задля запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 офіційно зареєстрованим безробітним збережуть відповідні виплати:
Розуміти, що заходи держави задля стримування коронавірусу болісно вдарили по українцях, які втратили роботу, заробіток або їхні доходи знизилися із-за неможливості заробляти внаслідок введення карантину. Якщо бізнес не працює, не буде кому сплачувати податки та збори і утримувати пенсіонерів та бюджетників.
Коментарі
арійська аритметика: 73% дорівнює 60%.радію!