Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 5
  • Переглядів: 5

Страхи щодо коронавірусу сильно перебільшені, а введення карантину безглузде – вірусолог Надія Жолобак

Світ:

Кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України Надія Жолобак розповіла про невиправдану паніку навколо неіснуючої епідемії коронавірусу. У минулому, в позаминулих роках, також були подібні гострі респіраторні захворювання, але їх не діагностували як коронавірус, оскільки не було відповідних тест-систем.

200328nadiyazholobak.jpg

Вчена-вірусолог Надія Жолобак
Вчена-вірусолог Надія Жолобак

"Міграція населення у світовому масштабі дуже велика, ми за годину можемо дістатися з одного материка на інший. І така мобільність має свою негативну складову. З моменту виникнення вірусології як науки а це вже понад сто років  вченими детально вивчені механізми розмноження вірусів, закономірності їх взаємодії з чутливими клітинами, особливості імунної відповіді організму на інфекційний процес, викликаний саме вірусами, а не бактеріями. І реакція організму на коронавірусну інфекцію відповідає всім відомим закономірностям.

Але ми знаємо також, що будь-який вірус при неодноразовому послідовному інфікуванні (цей процес називається пасування вірусів), яке відбувається під час спалаху епідемії, поступово зменшує свою активність, відбувається його атенуація (адаптація вірусу до об'єкта, який він атакує, в напрямку зменшення агресивності). Тобто з кожним пасажем вірусу, з інфікуванням кожного наступного, вірус знижує свою інфекційну активність: це природний процес", - сказала науковець.

Вона нагадала, що колись вже була паніка по SARS, MERS. А зараз про них згадали тільки тому, що коронавірус з цього ж сімейства вірусів викликав епідемічний процес. Як сталося зі збудниками SARS і MERS, знизиться й інфекційність COVID-19, і епідемія припиниться. Зміна патогенності COVID-19 в напрямку зниження відбувається вже зараз.

ВООЗ заявила, що захворювання, викликані COVID-19 будуть діагностувати і влітку. Але коронавіруси, а їх понад 40, циркулюють постійно, вражаючи не тільки людей, а й різні види тварин; ми просто на них не звертаємо уваги (хоча хтось стикався, наприклад, з «кишковим грипом»).

Коронавірус нікуди не зникне, адже він і не взявся нізвідки. Він існував і раніше, але дещо в іншій формі (якщо можна так сказати). Далі відбулася його зміна — еволюційний стрибок.

Влітку коронавірусна інфекція однозначно піде на спад, в тому числі й тому, що коронавірус нестійкий до ультрафіолетового опромінення. А оскільки метеорологи обіцяють спекотне літо, ймовірність збереження коронавірусу в навколишньому середовищі дуже невелика", - сказала Надія Жолобак.

Надія Жолобак також зауважила, що ми живемо у світі вірусів, на «планеті вірусів», де циркуляція — поява і зникнення вірусів — це постійний процес. Тому будуть постійно з'являтися, зникати і знову з'являтися різні нові-старі форми вірусів. Людство завжди жило, живе і буде жити в такому оточенні: ми всі сформовані в ньому. Головне — не панікувати. Я вважаю, що страхи з приводу епідемії коронавірусу перебільшені, а введення тотального карантину не зовсім адекватна реакція. Адже тоді такий же карантин треба вводити при кожному спалаху грипу або ГРЗ.

"Чи потрібно рубати руку, якщо її можна просто помити?" - питає науковець і нагадує, що в умовах соціального шоку різко зростає формування індивідуального стресового стану, пригнічується робота імунної системи, і це теж призводить до хвороб.

У минулому, в позаминулих роках, були ГРЗ, що не діагностували як коронавірус, оскільки не було відповідних тест-систем. Але були повторні захворювання: перехворіли, і знову захворіли. Повернення інфекції – звичайне явище. Люди, які не доїдають, з хронічним недосипанням, у стресовому стані, можуть хворіти ГРЗ повторно неодноразово.

У ситуації з COVID-19 головне – регулярно мити руки, не чіпати обличчя, очі, рот руками. Це звичайні вимоги, які виконуються усіма грамотними, культурними людьми незалежно від того є епідемія, чи її нема.

Постійне носіння масок є невиправданим: їх потрібно надягати інфікованій, хворій людині, щоб не заразити оточуючих, або ж здоровій людині короткочасно в приміщенні, в місцях масового скупчення, якщо ви хочете частково зменшити контакт з дрібнодисперсними краплями, що знаходяться у повітрі і, можливо, містять частинки якого-небудь збудника. Якщо ж не знімати маску годинами, то така поведінка тільки збільшує ймовірність зараження.

На питання щодо правильності твердження, чи COVID-19 небезпечний тільки для літніх людей, вірусолог відповіла так:

"Літні люди, зазвичай, мають букет хронічних захворювань: компенсовані чи не дуже зміни в серці, судинах, печінці, нирках, цукровий діабет. Відповідно, навантаження, що різко збільшується на ці органи в умовах вірусної інфекції, є небажаним. Важче хворіють – незалежно від віку – пацієнти з хронічними захворюваннями верхніх дихальних шляхів, астмою, а також ті, що палять. Але так само впливає на стан організму й грип, інші респіраторні захворювання".

Повне інтерв'ю на УНІАН


Дивіться також відео з авторитетними інфекціоністами:

Китайський коронавірус не збільшує смертність у Франції. Про це розповідає один з найавторитетніших інфекціоністів сучасності – французький професор Дідьє Рауль (фр. Didier Raoult). Коронавірус у Франції: карантинні заходи не працюють, припиніть залякування – Дідьє Рауль, інфекціоніст №1 у світі


99,5% відсотків людей, які заразилися коронавірусом, не мають жодних симптомів хвороби або мають легкі симптоми. Натомість антивірусні заходи призводять до самознищення та колективного самогубства. Хибна реакція на коронавірус скорочує тривалість життя мільйонів. Руйнівний вплив на глобальну економіку є загрозою для незліченної кількості людей. Про це розповів Сухаріт Бхакді (Sucharit Bhakdi), лікар-інфекціоніст і мікробіолог, професор університету Йоганнеса Гутенберга в Майнці, який 22 роки очолював Інститут медичної мікробіології та гігієни. Реакція політиків на коронавірус гротескна, абсурдна й дуже небезпечна – німецький професор Сухаріт Бхакді


Голова Всесвітньої медичної асоціації (Weltärztebund) Франк Ульріх Монтгомері (Frank Ulrich Montgomery) висловився проти заборони для громадян залишати свої будинки з метою не допустити подальшого поширення пандемії нового коронавірусу. На його думку, такі заходи не допомагають зупинити поширення вірусу. Він назвав локдаун жестом безсилля влади та політичним акціонізмом, тобто грою на публіку. Влада, за його словами, сподівається, що за допомогою примусових заходів вони досягнуть більшого, ніж завдяки розуму. Німецький лікар розкритикував заборону перетинати кордони та залишати домівки через коронавірус – Deutsche Welle


«Швеція повідомила, що відмовляється від діагностики коронавірусу, оскільки це не має значення для ведення пацієнта. Цитуючи шведів, "ми знаємо, що коронавірус є у Швеції, і ми повинні на кожен випадок реагувати так, ніби це потенційно коронавірусна інфекція". Специфічних ліків від коронавірусу нема. Більшість пацієнтів, які мають легкий перебіг захворювання, потребують тільки самоізоляції, як при грипі. Захворів – сиди вдома». Про це розповідає Федір Лапій – відомий інфекціоніст, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії імені Шупика.


19 березня каналу byoblu24 дав велике інтерв'ю італійський нанопатолог з 40-річним стажем роботи в операційних, доктор і професор Стефано Монтанарі (Stefano Montanari). У своєму відвертому інтерв'ю він сказав, що в реальності безпосередньо від коронавірусу в Італії померли лише 3 людини. "Те, що я спостерігаю зараз, – якийсь апофеоз маразму. Нами керують люди, які абсолютно не розуміють, що коять. Або ж прекрасно розуміють і знають свою вигоду. Компетенція керівників вкрай низька. Навіщо потрібні гумові рукавички? Навіщо ці маски? Рукавички шкідливо діють на природний захисний бар’єр шкіри. У нас дуже розумна шкіра! Маски – взагалі смішно! Життя під замком вб’є більше, ніж коронавірус. Хоча, можливо, це і є мета. Ми ж знаходимося по той бік абсурду!Безпосередньо від коронавірусу в Італії вмерло троє людей, половина населення вже має імунітет — професор Монтанарі 


Що відбувається?

Нинішній глобальний психоз – це засіб виявлення і добору керівної еліти нового циклу – циклу вільних націй.  Нова національна еліта зобов’язана керувати своїм народом – подібно як голова керує своїм тілом. Вона це має робити, не питаючи ні в кого дозволу, адже керування народним тілом – це її природний обов’язок. Але для виконання цієї функції еліта передусім повинна керувати своєю психікоюСтрес-тест для еліти, або Наша вигода від психозу Covid-19

Важливим є самоідентифікація еліти. Чим відрізняються шляхетні люди від усіх інших? Головна відмінність – в  уявленнях про найважливіші життєві вартості. Ключову підказку дають два іудейські афоризми. Головна ознака арійської людини. Хто ти? Три тестові запитання

Наші інтереси: 

Розуміти, ЩО таке віруси. Аналізувати факти, розуміти, що відбувається в природі.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Коментарі

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"