Гурт заснований у 2012 році Тарасом Шевченком, його студія звукозапису називається Kobzar Records. За роки існування гурту його склад змінювався 14 разів. Зараз у гурті їх четверо: мульти-інструменталіст Тарас Шевченко, вокалістка Катерина Павленко, сопілкар Ігор Діденчук і гітарист Іван Григоряк.
Для участі у національному відборі на Євробачення вони витратили гроші, які збирали роки два з концертів, повідомила Катерина в інтерв'ю УНІАН.
З піснею для конкурсу, каже, дуже швидко все відбулося: в неї була ідея вже давно. Колись під барабани і бітбокс вона почала щось наспівувати. Потім прийшла до Тараса і запропонувала зі шматочка пісні зробити композицію. І так народилася ця пісня, яку вони зробили дуже швидко. Єдине, що багато часу пішло на зведення.
Ось як про виступ гурту Go_A висловився Анатолій Матвійчук - український співак, поет, композитор, журналіст, телеведучий, музичний аналітик, педагог, науковець:
Ось перед вами на сцені стоїть нинішня Україна!
Чорна від смутку і червона од крові. Стоїть у тих самих кольорах, які так ненависні нашим людожерам-сусідам. І співає так, як співали наші бабусі і наші пра-пра-пра... Ті, що одвіку жили на цій прекрасній землі. І кожна нота сопілочки, і кожний удар барабана, і кожна інтонація співачки, і кожне слово, і поетичний образ - це все звідти - з нашої історії.
Так, це ми - подобається комусь чи ні! І скільки б сьогодні не паплюжили нашу далеку і близьку історію, як би не викривляли наше непросте сьогодення, ми - Українці! Нація. Спільнота. Держава!
Чорна від смутку. Червона від крові.
І з рідною піснею на вустах...
Продовження: Прихований сенс пісні «Соловей» гурту Go_A: Україна і токсичний Ванюша-іхтамнєт з Мордору.
Нагадаємо, у 2017 році пісенний конкурс Євробачення проходив у Києві. Це стало можливим завдяки тому, що 2016 року в Стокгольмі на Євробаченні перемогла Джамала.
2004 року на Євробаченні в Стамбулі Україну представляла Руслана з "Дикими танцями" і перемогла. Вона представляла Україну на європейському пісенному конкурсі вдруге. Вперше Україна взяла участь в Євробаченні у 2003 році. Тоді її представляв Олександр Пономарьов.
У 2007 році я їздила на конкурс Єробачення в Гельсінкі і бачила це все на власні очі.
У 2019 році Україна не брала участі у Євробаченні, хоча Національний відбір був проведений. Чому, читайте тут.
Go_A — Соловей: текст пісні
На Європейському конкурсі пісні в Ротердамі цього року буде звучати справді українська пісня.
Коментарі
Відгук Анатолія Матвійчука на Фейсбуці:
Всі висловилися щодо фіналу Євробачення? Я теж скажу своє.
Я дуже задоволений вибором. І мені навіть подобається, як зараз викручує деяких наших (і не наших!) музичних снобів відносно вибору "Go-A" для поїздки в Роттердам.
Передивившись ще і ще номери всіх можливих претендентів, я лише упевнився, що абсолютно всі вони виступили гірше ніж на полуфінальних концертах. Одним не вистачало настрою, другим харизми, третім вокалу, четверті взагалі співали між нот, мабуть просуваючи якийсь новий тренд в музиці...
Так, відчувається, щось недобре висить в нашому повітрі і в інформаційному просторі, коли одні похрипують, інші задихаються, а треті відверто косячать. Однак, жюрі треба було абстрагуватися і подумати - які смисли ми запропонуємо світові зі сцени в Ротердамі? Бо музика - це лише привід нагадати про себе.
До останньої години я вважав, що від нас у Роттердамі має бути оте миле невинне створіння з білою бандурою, яка, наче втілена душа України, витає над залом. Однак моя впевненість надломилася, коли я почув цей загрозливий "пісочок" в голосі Марини. Там явно якісь проблеми зі зв"язками - і це читалося на обличчі цієї ніжної української німфи.
Проте коли я вкотре повернувся до виступу "Go-A " - раптом мій мозок пронизала брутальна думка: - Гей, великі знавці нонакордів і багатошарових міксів, самозакохані нарциси і хіпстери-пофігісти, а не пішли б ви всі подалі з вашим снобізмом і набридлою зарозумілістю?!
Ось перед вами на сцені стоїть нинішня Україна!
Чорна від смутку і червона од крові. Стоїть у тих самих кольорах, які так ненависні нашим людожерам-сусідам. І співає так, як співали наші бабусі і наші пра-пра-пра... Ті, що одвіку жили на цій прекрасній землі. І кожна нота сопілочки, і кожний удар барабана, і кожна інтонація співачки, і кожне слово, і поетичний образ - це все звідти - з нашої історії. Так, це ми - подобається комусь чи ні! І скільки б сьогодні не паплюжили нашу далеку і близьку історію, як би не викривляли наше непросте сьогодення, ми - Українці! Нація. Спільнота. Держава!
Чорна від смутку. Червона від крові.
І з рідною піснею на вустах...
Джерело
Все, що робиться з власної волі, – добро!
До речі, в оформленні сцени "Go-A" використав кліп-арт трипільської символіки, створений Богданом Гдалем. Наші люди!
Джерело
Творю, отже існую.
Голос, мелодія, обличчя співачки, оформлення задника демонструє глибинну, можливо трипільську автентику. Не знаю, як для перемоги на конкурсі, а для визначення ідентичності українців краще, мабуть не придумаєш
Білий, червоний, чорний кольори символізують ієрархічну структуру арійського суспільства:
мудреці (брахмани),
воїни (кшатрії),
господарі (вайш’ї).
Все, що робиться з власної волі, – добро!
За конкурсом не спостерігав, минулого року відбили бажання, та й журі не дуже надихало. Але фінал подивився - дружина "м'якенько наполягла". Після Go-A дивився вже в пів-ока. Колись подібне вже слухав, спів стареньких жінок із села в якомусь телешоу чи радіопередачі, досить давно. Ця пісня, здається, має магічні властивості, хочеться слухати ще і ще...
Народ почав осмислювати текст пісні, зокрема, що там робить ВАнюша?
Слушна пропозиція: Вступ пісні на Євробаченні мав би початися зі слів Шевченка "Кохайтеся чорноброві та не з москалями...." - тоді усім буде зрозуміло, що москалі здавна вороги Україні - пропонує Тетяна Демчук.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Хайль, "Nachtigall"!
Не втрималася таки, зіганула.
Пише Лора Підгірна (почувається фантастично) на своїй Фейсбук-сторінці. - Звиняйте, нижче мова оригіналу:
"Срочно в выпуск Россия24!
На так называемом украинском отборе на Евровидение победу одержала группировка ''Go_A" (Вперед Адольф) с песней «Соловей» (на немецком "Nachtigall").
Одежда солистки и оформление сцены были выполнены в цветах бандеровского флага (красный и черный).
И главное - песня была на украинском языке!
Какие вам еще нужны доказательства фашизма на Украине??
By Олександр Сидоренко aka san4ito/de Joker
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Ті "зливні бачки" забули ще й себе в цю пасквіль додати. )))
Бо Соловйов певно, що має таке ж безпосереднє відношення до "Nachtigall" )))).
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
По-моєму, це короткий переспів "Катерини" Т. Шевченка (кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями...) - пише Любов Потапенко.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Фаїні Раневській приписують вислів: "В світі є лише два збочення: хокей на траві і балет на льоду!" Я б добавив третє: спів на НАЦІОНАЛЬНОМУ відборі іноземною мовою! З цієї точки зору це вже перемога!