Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Структура Руху Великого Переходу: Світове Дерево

Структура Руху Великого Переходу логічно випливає з його мети: творення такої Української держави, в якій засновниками і громадянами є активні українці цілого світу, незалежно від території проживання і громадянства. 


Попередні статті:
Платформа для Нації: політичний компонент стартапу Вишня Борія
Цивілізаційний стартап, або Зерно нового світу
Що вже маємо у нашому стартапі
Мотор, колеса і привідний ремінь націотворення
Політична організація Великого Переходу: місія і мета

З одного боку, маємо світове українство, точніше, ту його частину, яка прагне долучитися до державотворення. З другого боку, головними суб’єктами політичного процесу в Україні є політичні партії, а їх членами можуть бути тільки громадяни України. Як це поєднати?

Уявімо Україну у вигляді Світового Дерева – Дерева Життя: коріння – це активні українці цілого світу, стовбур – політична організація в Україні, а крона – нова Українська держава. Коріння живить стовбур речовиною і енергією, стовбур – тягнеться до Сонця і творить крону, яка народжує квіти і добрі плоди. Коренева система «невидима», розгалужена і переплетена – вона поширюється усією планетою, тяжіючи до чорноземів (у великих старих дерев коріння може тягнутися на тисячі метрів). Стовбур стрункий, відкритий, чітко впорядкований. Крона розмаїта і гармонійна. 

Що нам дає ця аналогія? Головна ідея в тому, що організоване українство цілого світу формує, наповнює кадрами і спрямовує політичну силу в Україні, яка творить нову державу, громадянами якої будуть всі її засновники.

Як це виглядає практично?

1. Установчі збори і Національний Собор (НС)

Українські громади організовуються у структуровану соціальну мережу ar25.org і здійснюють процес перезаснування нової Української держави. Правовою підставою є загальна світова практика установчих зборів (інші назви – конституційні, національні збори). Саме цим шляхом свого часу пройшли США, Франція, Італія, Португалія, Індія, Туреччина та багато інших держав. При цьому кожна з цих країн опиралась на власну традицію, тому процес державотворення позначений унікальними національними особливостями. Які особливості сучасного українського  державотворення?

– Собор

Засновники обирають делегатів у постійно діючий орган – Національний Собор. Це стародавнє духовне слово – Собор – краще відповідає величі нашої справи, адже йдеться про творення передової держави, і не де-небудь, а у Просторі волі – просторі гармонійних подій, який у Євангелії позначається терміном Царство боже, бо вільна людина діє в ньому як бог.  

– Вирощування

Використовуємо органічний підхід: нова організація вирощується як жива істота, а не будується за наперед узгодженим бізнес-планом як корпус заводу (інженерний підхід).

– Стартап

При вирощуванні використовуємо досвід стартапів – інноваційних компаній. Тобто спочатку творимо маленьке «зерно», яке потім саме починає проростати, розмножуватися і знаходити потрібні ресурси. «Царство Боже подібне до зерна гірчиці, що його взяв чоловік і посіяв на своїм полі. Воно, щоправда, коли сіється у землю, то найменше від усякого насіння, що на землі; але як посіяне зійде і виросте, стає найбільшим з усієї городини, і навіть стає деревом, і пускає таке велике віття, що птаство небесне гніздиться на його гілках і може сховатися в його тіні».

Стартапи рідко коли мають більше 150 працівників, хоча акціонерів може бути дуже багато. Поки що наш стартап розвивають 5 розробників, а фінансову підтримку надає майже сотня акціонерів (щоб їх побачити, треба зареєструватися і приєднатися до групи акціонерів, зробивши будь-яку інвестицію). 

– Держава співвласників

Рішення у стартапах ухвалюють акціонери в залежності від ваги свого голосу. У нас так само: вагу голосу кожного акціонера можна побачити в його профілі. В цьому полягає ще одна «унікальна національна особливість» українських установчих зборів: кожен засновник Української держави є її співвласником, а вага його голосу визначається фінансовим внеском у спільну справу. Слабке фінансування – це головний стримуючий чинник для стартапу, тому наша система заохочує інвестиції.

Про всяк випадок Корпорація Третій Гетьманат, яка забезпечує юридичний захист стартапу і стежить за його правильним розвитком, володіє «блокуючим пакетом акцій» в розмірі 25% власності. Тобто якщо група акціонерів-«важковаговиків» потягне стартап від його мети, то Корпорація ТГ заблокує це рішення.

Софт (програмний комплекс), який забезпечить механізм ухвалення рішень засновниками-акціонерами Української держави, перебуває на початковій стадії розробки. Його завершення залежить від інвестиційної активності самих акціонерів.         

– Висування кращих

Засновники висувають своїх представників у політичну партію, перед якою ставиться завдання заснування Української держави легітимними засобами. 

2. Політична партія нового типу

Її особливість у тому, що ВСІ її члени не приходять у партію зі сторони, а делегуються громадами Установчих зборів. Сенс делегування в тому, що його можуть здійснювати тільки ті акціонери, які особисто знають один одного завдяки спільній діяльності, тобто є членами громади. Особливості такого делегування:

1. Делегатами можуть бути тільки громадяни України (згідно з законом про політичні партії). Наприклад, місцева українська громада Португалії чи США може висунути в партію будь-якого свого члена, але він повинен мати українське громадянство. Хто є членом громади – визначає сама громада. Головне, щоб була взаємна довіра.   

2. Вага голосу кожного делегата визначається кількістю людей, які йому делегували свій голос, але не менше двох (власний голос делегата не враховується). Кожний член Національного Собору може делегувати в партію тільки одну людину. Людина не може делегувати сама себе. Делегат не може нікого делегувати. Завдяки такому підходу кожен член партії має принаймні дві рекомендації членів своєї громади.  

3. Громада може від себе делегувати в партію будь-яку кількість делегатів: головне, щоб за кожним делегатом було два акціонери («дві рекомендації»). Наприклад, якщо громада складається з 10 осіб, то вона може делегувати в партію не більше 3 осіб (адже делегати не можуть висувати один одного) з максимальною вагою 2, 2, 3 (разом 7). Якщо ж громада з 10 осіб висуває зі свого середовища одного делегата, то вага його голосу = 9 (голос самого делегата не рахується).  

4. Кожна людина може відкликати свій голос від раніше обраного делегата і передати іншому. Делегат, який залишився без підтримки (має за собою менше 2 акціонерів), автоматично виходить з партії.

В результаті ми отримуємо цікаву систему. Національний Собор (НС) – це найвищий орган влади Української держави, легітимізований у формі політичної партії.  Фактично, за кожним партійцем стоять члени громади. Що це нам дає?

3. Партія НС – авангард нової Української нації

Член партії є делегатом від місцевої громади, тобто його висувають акціонери, які його особисто знають і йому довіряють виражати їхню політичну волю. Точно встановлено, що люди, які займаються спільною діяльністю, добре знають один одного і спроможні вибирати з себе кращих. Відтак вся партія НС складається з авторитетних членів громад. При цьому працює динамічний механізм очищення: якщо делегат втрачає підтримку, то він автоматично позбувається членства в партії.

Фактично, наш стартап включає механізм новітнього українського націотворення. Українці всього світу, які бажають заснувати нову Українську державу, стають інвесторами стартапу, тобто набувають статусу акціонерів майбутньої Української держави-корпорації. Зі свого середовища акціонери висувають кращих для практичного державотворення у структурі партії НС.     

4. Подвійна легітимність

Легітимність Національного Собору визначається довірою до нього громадянського суспільства, передусім його активної частини. Недоліком заснування держави методом установчих зборів є те, що він не передбачений чинним законодавством, тому виникає своєрідний «розрив легітимності», коли старої держави вже нема, а нової ще нема. Це небезпечний момент, подібно до того, як з лялечки виходить метелик. З погляду старої держави заснування нової держави є нелегітимним, що може спричинити громадянський конфлікт.

Цей ризик нівелюється наявністю легітимної політичної партії, яка може увійти в парламент, отримати конституційну більшість і здійснити максимально м’який і абсолютно легітимний перехід до нової державної системи.

5. Розширення простору для маневру 

Світовий досвід державотворення передбачає один з двох шляхів – парламентський і позапарламентський: 1) здобуття конституційної більшості в парламенті в межах чинного правового поля, 2) установчі збори (національні збори, конституційна асамблея), які завжди відбуваються  у квазіправовому полі.

Політичні партії як правило орієнтуються на перший варіант, громадські активісти, самооборона – на другий. Який варіант реалістичніший для України – невідомо. То на що орієнтуватися?

Вирішальна перевага політичної структури «Установчі збори – партія НС» у тому, що вона є універсальною, адже в одній організації маємо і установчі збори з квазіправовим статусом, і абсолютно легітимну політичну партію. Варіант «А» і варіант «Б», які тільки посилюють один одного. В майбутньому (дуже близькому) реалізується той варіант, який буде ефективнішим. В обох випадках мета та ж сама:

Озброєна до зубів за прикладом Швейцарії нейтральна (без Росії, ЄС і НАТО) правдива, вільна і продуктивна держава українців цілого світу – засновник Балто-Чорноморської співдружності (Конфедерація Міжмор’я), відроджувач нової Європи з центром у Києві за підтримки США та інших геополітичних союзників.

Важливо, щоб досягти її якомога швидше і з мінімальними втратами.

У цій статті ми дослідили оптимальну організаційну структуру Руху Великого Переходу для досягнення мети. Далі займемося стратегією, але спочатку треба сказати кілька слів про символіку: Символіка – це концентрований світогляд: прапор і герб НС      


Про наш проект:

Віртуальний стартап Вишня Борія

Новий український баланс

Підтримуємо розвиток Народного Оглядача!

Нова книжка «Арійський Стандарт» (2014): замовляємо для себе і друзів!

Система енергообміну Галія: долучайтесь!

Зустріч з Ігорем Каганцем на Майдані: про перемогу Української держави (фото, аудіо)

Розробка сайту НО триває! Звіт за червень 2014

Впроваджено можливість голосування за коментарі

Самоорганізація варни брахманів і Великий Перехід (аудіо, відео)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Михайло Харачко.
0
Ще не підтримано

Файна ідея тим, що це 2 в одному.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Коментарі

Зображення користувача Михайло Харачко.
0
Ще не підтримано

Файна ідея тим, що це 2 в одному.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.