Маріо Куомо добре підмітив, що ви проводите передвиборчу кампанію у віршах, а керуєте у прозі. Нема жодних підстав вважати, що нова адміністрація Трампа буде іншою в цьому плані.
Так починає свою статтю на сайті "The Highland County Press" д-р Стівен Бланк, старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики (The Foreign Policy Research Institute), всесвітньо відомий експерт з питань російської та китайської оборонної політики.
Події, особистості та факти насамперед визначатимуть політику нової адміністрації. Це стосується як політики щодо України, так і всіх інших сфер політики. Отже, попри свою передвиборчу риторику, президент Трамп може досягти успіху в Україні не шляхом надання Росії перемоги, завуальованої переговорами, а шляхом застосування американської сили, щоб змусити Росію вести переговори з Україною або навіть домогтися перемоги для Києва. Дійсно, незважаючи на численні коментарі про те, що Україна не може перемогти, насправді внутрішня ситуація в Росії значно гірша, ніж повідомляється, а російські ЗМІ свідчать про глибоке і, можливо, зростаюче невдоволення еліти.
Хоча Трамп заявив, що може встановити мир між Росією та Україною за 24 години, це явно перебільшення. І хоча новий віцепрезидент Венс заявив, що йому байдужа Україна, об'єктивний погляд на факти, в тому числі ті, що стосуються російських внутрішніх чинників, повинен переконати його і президента Трампа усвідомити, що в їхніх силах досягти перемоги для Сполучених Штатів, а отже, і для них самих, що збільшить їхню підтримку, якщо вони підтримають Україну.
Для цього їм потрібно дивитися на поточні факти, а не на передвиборчу риторику. Через введення північнокорейських військ і залежність Росії від північнокорейської артилерії, іранських безпілотників і ракет, а також китайського експорту технологій подвійного призначення ця війна набула глобального характеру.
Тому, що б не робив Вашингтон, це матиме серйозні, навіть критичні наслідки для його азійської політики – ймовірного пріоритету адміністрації Трампа – і політики на Близькому Сході. З цих причин політичні кроки Трампа виходитимуть за рамки впливу на українську та європейську безпеку. Дійсно, це багато в чому очевидно. Що ще важливіше, другий наслідок залежності Росії від іноземних урядів полягає в тому, що вона наділяє Сполучені Штати величезною можливістю застосувати разом зі своїми союзниками переважаючий економічний і військовий потенціал або для того, щоб змусити Росію сісти за стіл переговорів, або, що більш бажано, допомогти Україні досягти перемоги. Перемога для України означає відновлення її територіальної цілісності та гарантії повного суверенітету, включаючи право на вступ до НАТО і ЄС, а також, якщо це можливо, запровадження інституту репарацій і судових процесів над воєнними злочинами.
По-третє, в цьому контексті поразка Росії сприяє досягненню багатьох ключових цілей нової адміністрації щодо Китаю, Кореї, енергетики та європейської безпеки. Тому підтримка України, а не відмова від неї – це найвірніший спосіб для Трампа та його команди реалізувати свій порядок денний, посилити позиції США і таким чином досягти успіху для нього та його адміністрації. Трамп і його команда повинні усвідомити, що після того, як вони прийдуть до влади, Україна стане їхньою відповідальністю, добре це чи погано.
Врегулювання шляхом переговорів, яке дасть Путіну багато, якщо не все, чого він хоче, негативно відіб'ється на Трампі, а не на демократах. Це тому, що такий результат дасть перевагу агресорам по всьому світу – Китаю, Ірану, Північній Кореї і, звичайно ж, Росії – зелене світло для подальших викликів міжнародному порядку, оскільки поразка Заходу в Україні підтвердить ключову концепцію їхнього мислення. Ця концепція полягає в тому, що США в занепаді й не мають ані волі, ані спроможності захищати свої претензії на одностороннє домінування за їхній рахунок, на що вони часто вказують. Тому, переконані в правильності своєї політики, вони будуть тиснути ще сильніше і провокувати більше конфліктів і криз повсюди.
З цієї причини Вашингтон повинен належним чином підтримати перемогу України, бо лише вона змусить Путіна сісти за стіл переговорів. Перемога або примус Москви до переговорів із суверенною Україною є перемогою для США, а отже, і для президента Трампа. І навпаки, переговори щодо долі України повторюють мюнхенський прецедент, підривають життєздатність України, ймовірно, підтвердять володіння Росією українською територією, підірвуть європейську безпеку і підкреслять слабкість США.
Як наслідок, НАТО буде деморалізоване, що збільшить шанси Путіна на розкол Європи і навіть посилить війну, яку він зараз веде проти США та їхніх європейських союзників. Ця війна включає атаки на цивільну інфраструктуру в Європі, спроби підірвати цивільні авіалайнери, що прямують до США, повідомлення про замінування американських виборчих дільниць, напади на критично важливі об'єкти інфраструктури, вбивства по всій Європі, кібератаки, інформаційну війну і хакерські атаки на ключових співробітників адміністрації.
Ще важливіше те, що домовленість, яка дасть Путіну багато, якщо не все, чого він хоче, буде справедливо сприйнята і тут, і за кордоном як викриття слабкості Трампа та його нерозуміння ставок у Європі чи деінде, і, таким чином, зменшить його внутрішню і зовнішню підтримку у вирішальний момент, коли ймовірні нові атаки. І навпаки, політика, яка підтримує Україну і веде її до перемоги, є єдиною, яка змусить Росію припинити війну проти України та Європи, і змусить Китай двічі подумати про доцільність такого нерозважливого, але самовпевненого і недієздатного союзника, як Росія, відтак не наважиться напасти на Тайвань, бо побачить, які негативні наслідки це може мати.
Перемога Заходу також стримає Північну Корею, яка поставила не на того коня і тепер має розплачуватися за це, оскільки повоєнна Росія не зможе і не захоче їй допомогти. Іран також буде змушений переглянути цінність свого союзу з Росією і Китаєм, тому що Хамас і Хезболла будуть зруйновані або, принаймні, серйозно підірвані, а хусити опиняться перед обличчям всієї сили Заходу. Іран також виявиться вразливим і навіть беззахисним перед ізраїльською або об'єднаною американо-ізраїльською відплатою за будь-які удари, завдані ним або його маріонетками.
Засоби для досягнення мети
Вищевикладене відображає ймовірні наслідки і значення перемоги на чолі зі США. Засоби для досягнення цих результатів також є в розпорядженні адміністрації Трампа.
По-перше, вона повинна дозволити Україні отримати зброю, ракети, засоби протиповітряної оборони і т.д., необхідні їй для подальшого запобігання російським атакам. Україна показала, що вона може навіть успішно атакувати Москву, але їй потрібна кількість і засоби протиповітряної оборони, які можуть дати їй американська і західна зброя. Втрати Росії також непідйомні, але Путін не наважується оголосити загальну мобілізацію. Дійсно, всі його військові кроки, наприклад, вербування північнокорейців, видають його розуміння того, що загальна мобілізація є глибоко непопулярною. Його економіка падає, в той час як будь-який серйозний читач російських ЗМІ бачить, що невдоволення і тривога зростають і публічно висловлюються серед еліти.
Тому серйозні кроки Заходу на користь України можуть і повинні посилити всі ці зростаючі слабкості російської армії та уряду. Тут слід пам'ятати, що кожна велика війна в російській історії ставила існуючий режим перед найсерйознішим випробуванням, і ця війна не є винятком.
Не менш важливо, що відновлення американських оборонних виробничих ліній для Києва сприяє необхідному оновленню нашого оборонно-промислового сектору. Кілька двопартійних комісій нещодавно дійшли висновку, що США повинні модернізувати та рекапіталізувати свої звичайні та ядерні озброєння, щоб протистояти загрозам з боку Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї. Необхідність допомоги Україні надає як можливість, так і мотив для цього.
З тієї ж причини нова адміністрація може і повинна чинити тиск на європейську оборонну промисловість, щоб вона взяла себе в руки і почала реформувати, модернізувати і виробляти зброю, за допомогою якої вона зможе захистити себе і підтримати Україну, щоб досягти цілей НАТО, до яких вона зобов'язалася, і посилити свої власні можливості. У свою чергу, такий розвиток подій дозволить США повніше сконцентруватися на протидії Китаю і, меншою мірою, Північній Кореї – процес, який повністю відповідає пріоритетам нової адміністрації.
У цьому контексті друге, що має зробити адміністрація, – це продовжити існуючі санкції та запровадити нові, щоб перекрити російську торгівлю енергоносіями за кордоном. Уже зрозуміло, що навіть такі супротивники, як Китай, не бажають наражатися на американські санкції щодо своїх банків та ключових економічно-фінансових установ.
Затягування цих віжок і рішуче скорочення російського експорту енергоносіїв, а отже, і державних доходів, матиме величезний вплив на російську економіку та її здатність утримувати свою військову машину, не кажучи вже про її «альянси». Запровадження цих санкцій також відкриє американським енергетичним компаніям нові ринки за кордоном і сприятиме збільшенню обсягів буріння, яке Трамп і його адміністрація вже пообіцяли підтримувати, щоб американські фірми відібрали частку ринку у Росії. Ця політика також матиме наслідки за кордоном, наприклад, на Балканах, оскільки позбавить Росію енергетичних доходів, коштом яких вона забезпечує себе в цьому регіоні сильними і беззаперечними позиціями. Оскільки ці доходи лежать в основі політичної війни Москви на Балканах і постійних зусиль з підриву місцевих урядів, посилення енергетичних санкцій значно послабить російську кампанію зі згортання балканської інтеграції з Європою.
По-третє, Вашингтон повинен підтримувати прямі переговори між Києвом і Москвою, а не діяти замість Києва, як це робили Великобританія і Франція щодо Чехословаччини в Мюнхені. Вашингтон може брати участь у переговорах і підготовчій дипломатії до них. Але він не може підміняти Київ і тим самим підривати його суверенітет.
Хоча Путін заявив, що ідеї Трампа «заслуговують на увагу», він не виявив жодної готовності до переговорів. Не змінилися і його цілі щодо знищення суверенітету, державної ідентичності та території України, а разом з тим і європейського порядку на чолі зі США. Як ми вже зазначали, Росія залишається у стані війни із Заходом. Будь-який успіх у реалізації її цілей в Україні може лише розширити і ще більше глобалізувати цю війну. Дійсно, російські джерела зараз намагаються підбурювати Польщу та Угорщину приєднатися до неї у справі розділу України.
Таким чином, підтримка, яку ми надаємо Україні на шляху до перемоги, також зриває зусилля Путіна стерти Україну як державу з мапи і ставить Київ у сильнішу, більш рівноправну переговорну позицію.
По-четверте, адміністрація Трампа має чітко дати зрозуміти Путіну, що його ядерні погрози є безрезультатними як в оперативному, так і в стратегічному плані. Радянські експерименти давно показали, що війська не можуть просуватися через ядерне поле бою, що зводить нанівець оперативні переваги такого застосування.
Але на стратегічному рівні Трамп і його команда повинні дати зрозуміти тим у Москві, хто хоче застосувати або навіть розгорнути ядерну загрозу, що якщо вони це зроблять, то це буде останнє, що вони коли-небудь зроблять. Подібно до Брудного Гаррі в однойменному фільмі Клінта Іствуда, вони повинні наочно показати Путіну, на які ризики він наражається своїми ядерними погрозами, і що вони є неприйнятними для Москви. Це посилить рішучість Заходу підтримати Україну і дасть зрозуміти російським лідерам, що їхня позиція в цій війні, що триває, є так само неспроможною.
По-п'яте, одночасно з цими кроками Вашингтон і його союзники повинні об'єднати зусилля, щоб викрити, зірвати і запобігти нинішній некінетичній кібернетичній, інформаційній, кримінальній і загрозливій глобальній війні Путіна. Тут ми повинні вести інформаційну війну проти Росії, як ми цього ще не робили, і насичувати її ЗМІ правдою про Путіна, про те, що він і його колеги зробили з Росією, і про цю війну.
Понад те, підтримка України зброєю в поєднанні з її дивовижною винахідливістю дозволяє їй принести цю війну додому до росіян і підкреслити ціну цієї війни для них, тим самим викликаючи ще більше внутрішнє невдоволення.
Висновки
Успіх цієї стратегії не лише зміцнює внутрішній і зовнішній авторитет Адміністрації. Окрім перемоги над Росією, вона перешкоджає китайським планам щодо Тайваню, загрожує китайській економіці, стримує північнокорейські та іранські амбіції, розширює видобуток енергоносіїв і частку ринку за кордоном, підвищує безпеку і обороноздатність США, а також дозволяє переорієнтувати пріоритети США на Китай і Азію, не відмовляючись від Європи і водночас посилюючи європейські можливості.
Нова команда має усвідомити, що після вступу Трампа на посаду Україна стає його проблемою, і він зі своєю командою нестиме відповідальність тут і за кордоном за те, що вони зроблять для її вирішення.
По-друге, нова адміністрація має унікальну можливість сформулювати, а потім реалізувати стратегію, яка дасть Україні та Європі безпеку, якої вони потребують, послабить або надовго покладе край російській загрозі для Європи, стримає Китай, Іран та Північну Корею, а також виконає багато з проголошених президентом Трампом цілей його політики.
Ця стратегія може дати йому переможну ауру і популярність, якої він прагне, і водночас фактично посилити міць США і шанс на мир і безпеку за кордоном.
Основним недоліком політики адміністрації Байдена щодо України було те, що, попри всі її переваги, у неї не було стратегії. У цій статті окреслено, як могла б виглядати виграшна стратегія для адміністрації Трампа і які переваги вона отримає, якщо зможе сформулювати, а потім реалізувати цю стратегію.
З іншого боку, якщо адміністрація Трампа не зможе діяти стратегічно, то, як і попередня, втратить підтримку всередині країни і за кордоном, а президент Трамп буде нести відповідальність за провал і поразку. Тоді Україні, можливо, доведеться заплатити ще більшу ціну за своє виживання або за її втрату. Навряд чи новий президент і його адміністрація захочуть нести відповідальність за подальші лиха, які неминуче атакуватимуть нас з усіх боків.
Якби адміністрація Трампа прислухалася до порад автора цієї статті, то це було б дуже добре для України, США і цілого світу.
Дуже розумна стаття!
Але чи здатний Трамп та його адміністрації до реалізації накресленого?
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Коментарі
Дуже розумна стаття!
Але чи здатний Трамп та його адміністрації до реалізації накресленого?
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
В Україні можуть перемогти тільки українці. Перестаньте просувати парадигми монголоїдної раси.