Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Як Росія і Китай воюватимуть проти Америки: головне завдання - знищити супутники

Категорія:

Спецтема:

Росія і Китай активно розробляють нові види озброєнь і бойової техніки з метою протидії американському пануванню в космосі, йдеться в експертній оцінці американського розвідувального співтовариства.

Росія і Китай розглядають питання про створення зброї, здатної завдавати ударів по американським супутникам та іншим об'єктам космічного базування, які знаходяться на орбіті.

«За нашою оцінкою, Росія і Китай вважають за необхідне нейтралізувати американські військові переваги, які їм дають військові, цивільні та комерційні космічні системи, і все частіше розглядають питання нападу на такі системи в рамках своєї доктрини майбутньої війни, - йдеться у свідченнях директора Національної розвідки Деніела Коутса (Daniel Coats), які він дав 11 травня в конгресі. - Обидві країни будуть і далі розробляти весь спектр протисупутникової зброї, бачачи в цьому засіб зниження військової ефективності США».

Дві великі держави, які прагнуть звести нанівець американські переваги в даній сфері, продовжують розробку таких систем всупереч публічним заявам про необхідність приборкати гонку озброєнь в космосі.

«Росія і Китай як і раніше рішуче і активно створюють засоби протидії ймовірному противнику в космосі, особливо проти Сполучених Штатів Америки, і в той же час, на публіці і в дипломатичній сфері виступають проти розміщення зброї на орбіті, заявляючи, що першими цього робити не будуть, - заявив Коутс. - Вони продовжують такі дії, всупереч дипломатичним зусиллям США і їх союзників, які спрямовані на нерозповсюдження загроз мирного освоєння космічного простору, в тому числі, за допомогою міжнародного співробітництва в рамках ООН ».

У своїй основі атаки на американські космічні об'єкти будуть, швидше за все, не кінетичні, а електронні та кібернетичні.

«При розробці зброї вони найімовірніше зосередяться на створенні засобів радіоелектронної протидії військовим супутникових систем зв'язку, а також системам глобальної супутникової навігації типу американської GPS, - йдеться у свідченнях Коутса. - Вони напевно будуть об'єднувати засоби радіоелектронної боротьби і кібернападів, створюючи найсучасніші системи для протидії і виведення з ладу інформаційних мереж.

Китайські вчені обговорюють методи вдосконалення засобів постановки перешкод за рахунок створення нових систем блокування частот загального користування. Росія має намір модернізувати свої сили радіоелектронної боротьби, а до 2020 року прийняти на озброєння бойові засоби РЕБ нового покоління».

Але в тому випадку, якщо засоби радіоелектронної боротьби і кіберзброя не забезпечать виконання поставлених завдань, росіяни і китайці готові застосовувати кінетичну силу для фізичного знищення американських космічних об'єктів.

«У найближчі роки росіяни і китайці можуть завершити розробку нових, вельми руйнівних систем протисупутникової зброї, - заявив Коутс. - Російські військові стратеги вважають протисупутникову зброю невід'ємною частиною своєї комплексної програми переозброєння в космосі, і напевно розробляють різноманітні системи боротьби з супутниками у всіх орбітальних режимах».

Але цим питанням займаються не тільки російські військові. На думку американського розвідувального співтовариства, політики в Москві також ратують за вдосконалення протисупутникової зброї.

«Російські законодавці виступають за створення і вдосконалення протисупутникових ракет, здатних знищувати супутники на низькій навколоземній орбіті, і Росія вже проводить випробування такої зброї, маючи намір згодом взяти його на озброєння, - заявив Коутс. - Один російський офіційний представник також визнав, що в Росії розробляється авіаційна ракета, яка зможе знищувати супутники на низькій навколоземній орбіті».

А Китай ось-ось прийме на озброєння готову до застосування протисупутникову зброю. Обидві великі держави також розробляють енергетичну зброю спрямованої дії для боротьби з американськими супутниками.

«Минуло десять років з тих пір, як Китай здійснив перехоплення свого власного супутника на низькій навколоземній орбіті, і сьогодні близький той момент, коли НВАК прийме на озброєння протисупутникові ракети, - зазначив Коутс. - Обидві країни ведуть успішні розробки енергетичної зброї спрямованої дії з метою прийняття на озброєння протисупутникових систем, здатних засліплювати і виводити з ладу чутливі оптичні прилади об’єктів космічного базування. Росія також створює повітряний лазерну зброю для боротьби з американськими супутниками».

Крім того, дві країни конструюють супутники, які зможуть порушувати роботу інших космічних систем, а при необхідності стикатися з орбітальними апаратами противника і знищувати їх.

«Росія і Китай продовжують здійснювати найсучасніші орбітальні операції з супутниками, такі як дії щодо зближення і стикування. Як мінімум частина цих дій проводиться з метою випробування техніки подвійного призначення, яку можна застосовувати в протисупутниковій боротьбі, - заявив Коутс. - Наприклад, це дослідження в галузі космічної робототехніки для обслуговування супутників і видалення космічного сміття, яку можна буде використовувати для нанесення пошкоджень супутникам противника. Такі системи будуть створювати великі проблеми в майбутньому, заважаючи США оцінювати обстановку в космічному просторі, розпізнавати наміри противника в космосі і завчасно попереджати про загрози».

Таким чином, час не стоїть на місці, і Пентагону доведеться вкладати додаткові кошти, щоб зберегти перевагу Америки в космосі. 

Наші інтереси: 

Не допустити створення континентального блоку ЄС-РФ-Китай.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи