Важливість: 
3
Континентальний блок: Європейські партнери Газпрому профінансують "Північний потік-2" в обхід України

На будівництво газопроводу "Північний потік-2" від Росії до Європи в обхід України компанія "Газпром" та її європейські партнери виділять бридж-кредит (короткостроковий, на три роки) на загальну суму 6,65 млрд євро. Втіленням проекту займатиметься компанія Nord Stream 2 AG.

Угоду підписали 30 квітня. Про це повідомили в "Газпромі". Термін дії кредитування - до кінця 2019 року. Ставка складе 6%, агент за кредитом - Glas Trust Corporation Ltd. Це проміжний кредит, він буде наданий до того, як Nord Stream 2 AG зможе залучити проектне фінансування.

Nord Stream 2 AG планує побудувати газопровід довжиною 1,2 тис. км дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну. Маршрут пройде уздовж газопроводу "Північний потік".  Загалом проект оцінюється в 9,5 млрд євро.

Наприкінці квітня "Газпром" погодив схему фінансування з європейськими компаніями-учасниками проекту: Shell, Uniper, Wintershall, Engie і OMV. П'ять європейських компаній зобов'язуються надати довгострокове фінансування в обсязі 50% від загальної вартості проекту, або 4,75 млрд євро.

Спочатку передбачалося, що партнери разом з "Газпромом" стануть акціонерами проектної компанії Nord Stream 2 AG, а основний обсяг фінансування (70%) дадуть банки. Але в липні 2016 року польський антимонопольний регулятор не дозволив західним компаніям увійти в проект, і схему фінансування довелося змінити. 

Додатково: Північний потік-2 – елемент гібридної війни

Наші інтереси: 

Цього не можна допустити. Що менший газовий трафік через Україну, то більша загроза повномасштабної війни. 

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка