Важливість: 
3

Категорія:

Майбутнє України 2014-2015: прогноз Футурологічного конгресу

З України розпочався глобальний процес звільнення людства від кайданів паразитичної системи. Це звільнення охопить всі сторони життя: світогляд, політику, економіку, харчування, безпеку. Вільні люди стануть непереможними і надефективними. За Україною із захопленням спостерігатимуть народи планети і братимуть з неї приклад. Українці стануть першою вільною нацією світу.

23–25 березня 2014 р. у Києві відбувся Перший всесвітній український футурологічний конгрес, присвячений трансформаційній кризі в Україні та світі. У конгресі взяли участь українські дослідники з України, Південно-Африканської республіки, Англії, Шотландії, Франції, Індії та Польщі (відео початку конгресу).

Після триденної роботи учасники Конгресу дійшли консенсусу щодо ймовірного розвитку України у 5 ключових напрямках. Прогноз по кожному напрямку складається з констатації поточного стану (А) і опису тенденцій розвитку (Б). Домінуючим фактором прискореної реалізації описаних нижче тенденцій є російська військова агресія, яка примушує націю концентруватися на головному, життєво важливому і природовідповідному, натомість відкидати все несуттєве, неефективне і протиприродне.   

1. Озброєний до зубів нейтралітет

А. Поточний стан. Анексія Росією Криму і млява реакція підписантів Будапештського меморандуму 1994 року показала, що єдиним гарантом суверенітету і територіальної цілісності України є сама Україна. Громадська думка дедалі більше схиляється до Швейцарської моделі постійного нейтралітету, що передбачає спроможність до ефективного самозахисту власними силами, невходження до жодних військових союзів, відсутність на своїй території іноземних військ, наявність принаймні 5-мільйонної народної самооборони, озброєної за передовими зразками. Арсеній Яценюк вже заявив про неприєднання України до НАТО.  Нейтральний статус України є компромісом між Сходом і Заходом, завдяки якому Україна повертає собі статус планетарного Центру, духовного полюсу.  

Б. Тенденція. Прискорене формування  масової територіальної самооборони і проголошення конституційного статусу постійно-нейтральної держави як логічне продовження Декларації про державний суверенітет України (1990), Будапештського меморандуму (1994) та Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» (2010), згідно з яким  Україна набула статусу позаблокової держави. Нейтральний статус відкриває шлях до розв’язання кризи методами дипломатії. Орієнтація на Швейцарську модель передбачає визначальну роль територіальних громад, виборність суддів та шерифів.

2. Визнання природного права людини на володіння вогнепальною зброєю

А. Поточний стан. Відбулось військове вторгнення Росії в Крим та озброєння нею місцевих сепаратистів і бандитів. Криміналітет в Україні значною мірою злився з силовими структурами МВС, він озброєний легальною і нелегальною зброєю.

Росія завершила підготовку до вторгнення в континентальну Україну, яке може розпочати в будь-який момент. На території Україні дислоковані російські диверсійні групи (під виглядом туристів), готові розгорнути диверсійну і терористичну діяльність. Вже завтра чи післязавтра жителі українських міст можуть проснутися на окупованій території. Головні об’єкти російської агресії: Київ (адміністративний центр) і Дніпропетровськ (військово-промисловий комплекс).  

Більшість людських втрат у сучасних війнах відбувається внаслідок мародерства, яке провокується беззахисністю мирного населення. В умовах передвоєнного стану різко зросли розміри хабарів, які структури МВС вимагають за отримання дозволу на легальну стрілецьку зброю.

Імена і адреси зареєстрованих власників зброї доступні російській розвідці. Тобто після окупації власники легальної зброї є першими кандидатами на зачистку російськими силовиками. Це означає, що власник зареєстрованої зброї власноруч записує себе і свою сім’ю у «розстрільний список» та ще й платить за це хабар 300–500 доларів.

Нинішня влада вимагає від населення здачі незареєстрованої зброї. За приблизними оцінками, на руках у населення знаходиться 2 мільйони одиниць легальної стрілецької зброї і 4 мільйони нелегальної. Тобто масове озброєння нелегальною зброєю вже є доконаним фактом. Очевидно, що в умовах очікування війни ніхто не буде добровільно роззброюватися. Система МВС займається не контролем за обігом зброї, а збиранням хабарів.

Після політичного убивства керівника «Правого сектора» в Західній Україні  Олександра Музичка підрозділом МВС за наказом міністра МВС, серед населення поширюється переконання, що з початком масштабної війни силові структури МВС воюватимуть не з окупаційними військами, а з українським народом. Вважається, що влада більше боїться українського народу ніж російських окупантів.

Дії влади з блокування легального озброєння населення на тлі недовіри до неї і загрози масштабної війни заохочують населення до озброєння нелегальною зброєю, оскільки це безпечніше для сімей (непотрапляння у «розстрільні списки»), швидше (без бюрократичної тяганини) і дешевше (платиш тільки за товар без принизливих хабарів). 

Б. Тенденція. Україна йде до проголошення права людини на самозахист вогнепальною зброєю природним правом, яке не потребує жодних дозволів і довідок – подібно до природного права на життя. З високою ймовірністю на території України утвориться міська громада (а це джерело влади згідно зі статтею 5 Конституції України), яка проголосить законним вільне придбання будь-якої стрілецької зброї, в т. ч. автоматичної та короткоствольної за самим фактом українського громадянства (можливо – за фактом приналежності до цієї громади, тобто за місцевою реєстрацією). Військові склади будуть відкриті для поповнення магазинів зброї та її реалізації за прийнятними цінами.

Якщо правовий акт про природне право громадянина на самозахист вогнепальною зброєю проголосить Київська територіальна громада, яка є найбільш впливовою і авторитетною в Україні, то до неї швидко приєднаються інші місцеві громади.

Цей правовий акт підтримають виробники, імпортери та продавці зброї (різке зростання обсягів продаж), навчальні стрілецькі центри та приватні консультанти, адже відкривається великий ринок для товарів та послуг, зокрема навчальних і рекламних, адже людина, що придбала зброю, природно зацікавлена в тому, щоб нею правильно володіти і безпечно зберігати. 

Узаконення природного права людини на самозахист однозначно зменшить рівень злочинності, оскільки доведено, що навіть ймовірність наявності в людини вогнепальної зброї є потужним стримуючим чинником для агресора. Згідно з переконливою статистикою, чим більше зброї, тим менше злочинів. Масове озброєння населення буде головним чинником стримування російської агресії і уникнення масштабної війни.              

3. Скасування реєстрацій на ведення бізнесу

А. Поточний стан. Економічна діяльність, господарювання, бізнес – це природне право людини поряд зі згаданими вище природними правами на життя та його захист. Нинішня система реєстрацій перетворилася на систему узаконених податків і негласних поборів. Вона нічого не дає суспільству, нікому не допомагає і нічого не контролює, натомість блокує підприємницькі ініціативи або створює суттєві перешкоди. 

Б. Тенденція. Проголошення права людини на підприємництво природним правом, яке не потребує жодних дозволів і довідок. Громадянин України самореєструється за власним бажанням у державних реєстрах, на рекламних сайтах чи в соціальних мережах – виключно для того, щоб заявити про себе, знайти партнерів, інвесторів, кредиторів.  

Визнаються тільки чотири умови для ведення бізнесу, які виконуються точно і жорстко:

1. Корисність для національних інтересів, тобто нації в цілому, місцевої громади, довкілля.

2. Правдивість реклами: поширення неправдивої інформації про свої товари (в тому числі фармацевтичні) та послуги розглядається як шахрайство.

3.  Правильна конкуренція: перевага досягається посиленням себе, а не послабленням конкурента через спричинення йому матеріальної, інформаційної чи іншої шкоди.

4. Повна сплата установлених податків, жодної тіньової діяльності.

Порушення будь-якої з цих умов розглядається як злочин, факт якого встановлюється в судовому порядку з відповідними наслідками: штраф, компенсація збитків, закриття шкідливого бізнесу, ув’язнення тощо.

4. Скасування існуючої податкової системи

А. Поточний стан. Існуюча податкова система є паразитичним утворенням на народному тілі. Вона заплутана, громіздка, непрозора, несправедлива, репресивна, неефективна, корумпована, непродуктивна. Вона суперечить духу і технологіям комп’ютерної епохи, а також здоровому глузду.

Б. Тенденція. Неминучим є скасування всіх існуючих податків і перехід на автоматичний податок з кожної фінансової транзакції. Тобто оподатковується рух грошей. Наприклад, з кожної транзакції отримувач (тобто той, хто збагачується) автоматично сплачує 3%, з яких:

1% повертається до платника, тому він зацікавлений в обліку своїх платежів і фактично перетворюється на громадського контролера;

1% йде на рахунок держави;

1% йде на рахунок місцевої міні-громади, до якої належить отримувач (якщо не належить до жодної громади, то цей 1% йде на рахунок держави).

Для здійснення торгових операцій, в тому числі на базарах, вже нині використовуються безготівкові розрахунки з використанням мобільних міні-терміналів, безконтактних платежів з телефону на телефон, інтернет-банкінгу, SMS-банкінгу, SendMoney, фотокаси тощо.    

Перехід на автоматичне оподаткування:

1) взагалі не потребує податкового апарату,

2) в ролі контролерів виступають самі ж платники,

3) заохочується формування місцевих міні-громад (наприклад, у під’їзді будинку), долучення до них сусідів та участь у розпорядженні громадськими грошима.

Простота і справедливість оподаткування, скорочення на порядок податкового апарату та витрат на нього, різке зниження корупції, майже повна детінізація економіки, майже нульове ухилення від податків і неминуче зростання економічної активності населення дозволять збільшити наповнення у державний і місцевий бюджети. Найголовніше, що малий і середній бізнес отримає повну свободу для стрімкого розвитку.

Додаткові надходження забезпечать традиційні засоби: митні збори за експорт та імпорт, акцизи (алкоголь, тютюн, предмети розкоші), надходження від державних підприємств, платних державних послуг, за використання землі і природних ресурсів, від державних лотерей тощо. Для фінансування суспільно важливих проектів звично використовуються добровільні пожертви.

5. Скасування існуючої пенсійної системи і соціальних пільг

А. Поточний стан. Пенсійна система є ще одним корумпованим і заплутаним монстром. Найважливіше, що вона вже стоїть на порозі краху, передусім через зменшення частки працюючих щодо частки пенсіонерів. Якщо її не змінити, то люди можуть залишитися взагалі без пенсій. Так само заплутаною і корумпованою є система пільг і соціальних виплат.  

Б. Тенденція. Всі пільги, пенсії і додаткові соціальні виплати скасовуються разом з відповідними соціальними службами та пенсійним фондом. Натомість всі пенсіонери щомісяця отримують на свої карткові рахунки суму, що відповідає мінімальному стандарту життя (наприклад, 3000 гривень) і розраховується щомісяця подібно до мінімального споживчого кошика. Додаткові виплати можуть здійснювати місцеві громади, благодійні фонди, індивідуальні жертводавці, державні чи приватні накопичувальні пенсійні фонди тощо.

Розмір мінімального стандарту життя доцільно розраховувати для умов Києва як найдорожчого міста. Оскільки життя в райцентрах і селах дешевше, то такий підхід заохочуватиме добровільне переселення з мегаполісів у малі міста та села.    

ВОЛЯ – визначальна ідея Української держави

Реалізація описаних тенденцій означатиме радикальне (принаймні у 10 разів) скорочення бюрократичного апарату, звільнення людей з-під влади паразитичної «матриці» і відкриття простору для творчості. Люди, як здобули волю, захищатимуть її усіма силами, навіть ціною свого життя.

Народження України як держави вільних людей буде прикладом для всіх народів планети, в тому числі для народів Російської Федерації. Мало хто захоче воювати проти такого "простору волі", натомість виникне бажання приєднатися до нього або створити щось подібне у себе.   

Набуття Україною нейтрального статусу, визнання природного права на самозахист і господарську діяльність, скасування корумпованої податкової та пенсійної системи є неминучими. Швидкість реалізації і конкретні форми залежать від самих українців згідно з двома головними принципами футурології:  

1. Все буде так, як ми захочемо.
2. Все відбудеться не так, як ми думаємо.

Реалізація згаданих тенденцій супроводжуватиметься перезаснуванням держави: на зміну охлократичній («влада гірших») республіці Україна прийде аристократична («влада кращих») Українська держава. 

 

Від імені і за дорученням учасників Першого всесвітнього українського футурологічного конгресу

Ігор Каганець, директор Інституту метафізичних досліджень Перехід-IV

Київ, 25 березня 2014 (7522) року 


P.S. То як, гратимемо за чужими правилами чи за своїми? 

"Такі тут умови. Чесні щоразу програють, а жорстокі - ні." ("Гра Ендера")

Наші інтереси: 

Ясно бачити цілі. 

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка