Категорія:

Футурологічний конгрес відбувся у Києві 23 березня (відео, аудіо)

У неділю 23 березня 2014 р. у Києві відбувся Перший всесвітній український футурологічний конгрес, присвячений трансформаційній кризі в Україні та світі. У конгресі взяли участь українські дослідники з України, Південно-Африканської республіки, Англії, Шотландії, Франції, Індії та Польщі. 

Два головні закони футурології:
1. Все буде так, як ми захочемо.
2. Все відбудеться не так, як ми думаємо.

Соціально-політичні кризи та історичні розвилки – це золоті часи для футурологів. Поєднання небезпек і нових можливостей – що може бути цікавіше! Як тут не згадати роман Станіслава Лема «Футурологічний конгрес» (1971), в якому описане зібрання дослідників майбутнього в умовах гострої цивілізаційної кризи, антиурядового повстання і «антитерористичних операцій». Деякі ідеї цього роману згодом були втілені у трьох культових фільмах 1999 року – «Матриця», «Тринадцятий поверх» і «Екзистенція». 

Конгрес почався о 10-00 на революційному Майдані, який наче переніс футурологів  у фантастичну реальність, створену Станіславом Лемом майже півстоліття тому: вигорілий Будинок профспілок, дим від багать, палатки, люди у військовій формі, загальне збудження і очікування великих перетворень. 

Для кращого відчуття «духу Майдану» футурологи поспілкувалися з бійцями, яких зустріли біля палатки під сонячно-блакитним стягом, після чого перейшли до затишного помешкання і почали роботу.

Після реєстрації учасників футурологічного конгресу та короткого знайомства, вступну доповідь виголосив Ігор Каганець – директор Інституту метафізичних досліджень Перехід-IV.     

Головні тези доповіді Ігора Каганця:

1. Головна причина актуальної кризи в тому, що Україна є державою Центру, натомість Схід (Росія) і Захід (ЄС і НАТО) прагнуть зробити її своєю периферією. Це роздирає і руйнує Україну. Руйнівною була влада Януковича, яка тягнула на Схід. Руйнування продовжує влада Турчинова-Яценюка, яка тягне на Захід.    

2. Мир настане після того, як Україна повернеться на ґрунт власної традиції і займе органічно притаманне їй центральне положення. 

3. Для формування нової державної системи потрібні: приваблива реалістична мета, об’єднуючий символ, центр кристалізації громадянського суспільства, легітимність, технологія перезаснування.   

4. Метою є відновлення української традиції з використанням Швейцарської моделі, складниками якої є самоврядування, самооборона і озброєний до зубів нейтралітет. Головна ідея: політичне і економічне звільнення людини від паразитичної антисистеми. 
      
5. Центр кристалізації має включати принаймні 4 складники: світогляд, самооборона, самоврядування, дипломатія.

6. Свою легітимність Українська держава може виводити від УНР та її продовження – Другого гетьманату Павла Скоропадського. 

7. Відновлення Української держави – вільної держави вільних громадян – може проголосити київська територіальна громада, до якої з великою ймовірністю приєднаються всі інші громади України.  

Виступи інших учасників:

Любов Паливода, професор антропології Кейптаунського університету (Південно-Африканська республіка)

2014-03-23_futurologichnyy_kongres-2_palyvoda.mp3 (українці в ПАР, погляд на Україну з Африки, мережева самоорганізація)


Деспіна Георгіаді, Лондонська школа журналістики

2014-03-23_futurologichnyy_kongres-3-georgiadi.mp3 (про роботу з діаспорою)


Василь Білоус, голова Центру виховання людей майбутнього (Шотландія)

2014-03-23_futurologichnyy_kongres-4_bilous.mp3 (про незалежність Шотландії, виховання дітей, харчування і перевернуту "Піраміду Маслоу")


Запитання Любові Паливоди, відповідь Василя Білоуса та Ігора Каганця

2014-03-23_futurologichnyy_kongres-5_bilous-kaganec.mp3

 (про безпеку, нейтралітет, самооборону, головний чинник безпеки, метафізика)


Дзвінка Перемога, радник шейха Об’єднаних Арабських Еміратів

2014-03-23_futurologichnyy_kongres-6_peremoga.mp3

(фонд майбутнього ОАЕ, країна третього тисячоліття, збережена автентичність, нема бідних, підтримка тільки корінного населення, духовний розвиток народу) 


Правдомир Здравий, почесний голова Індійської спілки дипломатів

2014-03-23_futurologichnyy_kongres-7-pravdomyr_zdravyy.mp3 (досвід Індії щодо 4 складників Українського консенсусу: світогляд, самооборона, самоврядування, дипломатія). 

Після триденної роботи учасники Конгресу дійшли консенсусу щодо ймовірного розвитку України у 5 ключових напрямках.

Гравець: 
Миро Продум
 
Форум Підтримати сайт Довідка