Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець

Істинна релігія неминуче веде до націоналізму – Азбука націоналізму (+аудіо)

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Націоналізм – це практична реалізація соціальних аспектів релігії. Релігія є   фундаментом націоналізму. Відтак кожна релігійна людина на певному етапі свого розвитку неминуче стає націоналістом.

190307-svitoglyad.jpg

Розвивай світогляд, ставай націоналістом!
Розвивай світогляд, ставай націоналістом!

Аудіоверсія статті: Істинна релігія неминуче веде до націоналізму

У попередній статті ми з’ясували, що націоналізм – це ідеологія (вчення, доктрина) перетворення аморфного етносу на структуровану і самокеровану націю з власною державою. Також ми розглянули 5 обов’язкових ознак націоналізму. А зараз поговоримо про те, що є фундаментом цієї ідеології.

Існує таке визначення, що ідеологія – це світогляд, пристосований до практичного використання. Тож почнімо зі світогляду.

Світогляд – це сукупність уявлень людини про навколишній світ і своє місце в ньому. Світогляду може перебувати в широкому діапазоні – від повного хаосу до цілісної, впорядкованої системи. Головним чинником впорядкування світогляду є релігія. Окультурений релігією світогляд стає релігійним світоглядом. Такий світогляд завжди цілісний, активний і цілеспрямований.

Релігія (від re-ligo – «відновлення зв’язку») – це теорія і практика відновлення зв’язку між людським і божественним. Істинна релігія допомагає людині зміцнити зв’язок зі своєю духовною сутністю і усвідомити своє божественне Я. Істинна релігія перетворює гомо сімплекс (простого «гобіта») на гомо дуплекс («людину подвійну» – гравця, що живе власним розумом).

Для цього релігія впорядковує світогляд і мотивує людину до практичної реалізації цього світогляду. Істинно релігійна людина завжди націлена на саморозвиток. Релігія існує для тих, хто може собі сказати: Я не такий, яким хочу бути!

Накопичені людиною знання і чесноти мають еволюційний сенс тільки тоді, коли вони стають набутком цілого народу. Що організованіший народ, то більша його спроможність засвоювати знання і передавати його нащадкам. Тому кожна релігійна людина зацікавлена в зростанні рівня організації народу, його переходу від хаосу до космосу.

Як ми вже знаємо, теорією і практикою перетворення аморфного етносу на структуровану націю є націоналізм. Відтак кожна релігійна людина на певному етапі свого розвитку неминуче стає націоналістом.

Відтак націоналізм – це практична реалізація соціальних аспектів релігії. Кожна релігійна людина прагне жити в середовищі просвітлених, свідомих людей. Для цього таке середовище треба створити –  малосвідомий етнос треба перетворити на свідому націю.

Як бачимо, релігія – це фундамент націоналізму. Будь-яка ідеологія, що не має релігійного фундаменту, не є націоналізмом. Це може бути що завгодно: лібералізм, етатизм, шовінізм, етнічний екстремізм – але не націоналізм.

– Чи є націоналізмом сучасний український «націоналізм»?

Поговоріть з українськими «професійними націоналістами» про релігію, метафізику, призначення людини та рівні її розвитку, еволюцію, арійську духовну традицію, Добру Новину, практики розвитку свідомості.

Навряд чи вони вам скажуть щось змістовне. Зазвичай їх це просто не цікавить. А все тому, що це не націоналізм, а бандерівщина, тобто етнічний лівий екстремізм. Про це дивіться у першому відеофільмі з серії «Азбука націоналізму».

Наші інтереси: 

Вивчаємо основи ідеології націоналізму. 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Оскільки націоналізм - це продовження релігії, то формування сучасного націоналізму треба починати з формування його релігійної основи.

Розвиваймо релігію - і вона приведе нас до правильного націоналізму.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Олександр Огороднік.

Я б сказав: Розвиваймо правильну релігію ...

Зображення користувача Ігор Каганець.

Додав аудіоверсію цієї статті. Варто прослухати!

Все, що робиться з власної волі, – добро!