Аудіоверсія статті: Істинна релігія неминуче веде до націоналізму
У попередній статті ми з’ясували, що націоналізм – це ідеологія (вчення, доктрина) перетворення аморфного етносу на структуровану і самокеровану націю з власною державою. Також ми розглянули 5 обов’язкових ознак націоналізму. А зараз поговоримо про те, що є фундаментом цієї ідеології.
Існує таке визначення, що ідеологія – це світогляд, пристосований до практичного використання. Тож почнімо зі світогляду.
Світогляд – це сукупність уявлень людини про навколишній світ і своє місце в ньому. Світогляду може перебувати в широкому діапазоні – від повного хаосу до цілісної, впорядкованої системи. Головним чинником впорядкування світогляду є релігія. Окультурений релігією світогляд стає релігійним світоглядом. Такий світогляд завжди цілісний, активний і цілеспрямований.
Релігія (від re-ligo – «відновлення зв’язку») – це теорія і практика відновлення зв’язку між людським і божественним. Істинна релігія допомагає людині зміцнити зв’язок зі своєю духовною сутністю і усвідомити своє божественне Я. Істинна релігія перетворює гомо сімплекс (простого «гобіта») на гомо дуплекс («людину подвійну» – гравця, що живе власним розумом).
Для цього релігія впорядковує світогляд і мотивує людину до практичної реалізації цього світогляду. Істинно релігійна людина завжди націлена на саморозвиток. Релігія існує для тих, хто може собі сказати: Я не такий, яким хочу бути!
Накопичені людиною знання і чесноти мають еволюційний сенс тільки тоді, коли вони стають набутком цілого народу. Що організованіший народ, то більша його спроможність засвоювати знання і передавати його нащадкам. Тому кожна релігійна людина зацікавлена в зростанні рівня організації народу, його переходу від хаосу до космосу.
Як ми вже знаємо, теорією і практикою перетворення аморфного етносу на структуровану націю є націоналізм. Відтак кожна релігійна людина на певному етапі свого розвитку неминуче стає націоналістом.
Відтак націоналізм – це практична реалізація соціальних аспектів релігії. Кожна релігійна людина прагне жити в середовищі просвітлених, свідомих людей. Для цього таке середовище треба створити – малосвідомий етнос треба перетворити на свідому націю.
Як бачимо, релігія – це фундамент націоналізму. Будь-яка ідеологія, що не має релігійного фундаменту, не є націоналізмом. Це може бути що завгодно: лібералізм, етатизм, шовінізм, етнічний екстремізм – але не націоналізм.
– Чи є націоналізмом сучасний український «націоналізм»?
Поговоріть з українськими «професійними націоналістами» про релігію, метафізику, призначення людини та рівні її розвитку, еволюцію, арійську духовну традицію, Добру Новину, практики розвитку свідомості.
Навряд чи вони вам скажуть щось змістовне. Зазвичай їх це просто не цікавить. А все тому, що це не націоналізм, а бандерівщина, тобто етнічний лівий екстремізм. Про це дивіться у першому відеофільмі з серії «Азбука націоналізму».
Вивчаємо основи ідеології націоналізму.
Коментарі
Оскільки націоналізм - це продовження релігії, то формування сучасного націоналізму треба починати з формування його релігійної основи.
Розвиваймо релігію - і вона приведе нас до правильного націоналізму.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Я б сказав: Розвиваймо правильну релігію ...
Додав аудіоверсію цієї статті. Варто прослухати!
Все, що робиться з власної волі, – добро!