Аудіоверсія статті: П’ять етапів вироблення чеснот – соціально важливих корисних звичок
Вироблення нової звички – це створення нового інструменту перетворення себе й навколишнього світу. А все тому, що звична діяльність (робота за звичкою) здійснюється значно ефективніше, ніж діяльність незвична. Хочеш легко і добре робити якусь справу? – Перетвори її на звичку.
Соціально важливі звички, які мають потенціал стати набутком народної культури, називаються чеснотами. Саме чесноти мають значення для еволюції, адже вони культивуються народом і передаються нащадкам.
Сукупність чеснот формує Звичай, або Традицію. Все, що виконується згідно зі Звичаєм, є звичним, а тому робиться легко і якісно.
Вироблена звичка націлює на конкретну справу наші плоть, психіку і волю. Понад те: кожна звичка прокладає інформаційний трек у Всесвіті, рухатись яким легко і приємно. Людина, яка не має звички, наче продирається крізь хащі. Людина, яка має звичку, йде втоптаною стежкою або пливе річкою, яка сама несе куди треба. А що вже говорити про чесноту, яка стала набутком народної культури: це вже не стежка, а широкий шлях.
Що більше чеснот, то ефективніше життя і вищі шанси в еволюційній змагальності. Відтак виникає питання про те, як вироблення корисних звичок поставити на потік.
Ми вже говорили про те, що «інформаційною машиною» вироблення звичок є ритуальний календар Гартленду. Його сенс у тому, що протягом року можна виробити 16 корисних звичок і позбутися чотирьох шкідливих звичок. Такий календар є дороговказом і стимулом для індивідуального і колективного вдосконалення.
Розвиток Календаря дозволяє вводити нові, актуальні чесноти і позбуватися застарілих звичок. Внаслідок цього Звичай живе – він постійно розвивається згідно з духом часу.
У цій статті поговоримо про те, як правильно виробляти чесноти. Очевидно, чеснота не з’являється водночас – вона формується поступово, як і все, що робиться в природі. Згідно з арійською нумерологією, для здобуття нової звички необхідно не менше 21 дня (три тижні), а для звільнення від шкідливої звички – не менше 40 днів (майже 6 тижнів).
Проте це в ідеалі, а в реальності ж вироблення звички може розтягнутися на місяці і навіть роки. Не біда: головне, що людина працює над собою.
Для того, щоб прискорити самовдосконалення, рекомендується виробляти звичку в п’ять етапів.
Вироблення будь-якої звички починаємо з будь-якої дії, навіть якщо вона здійснюється невміло, нерегулярно, повільно. Наприклад, для звички до ранкової фіззарядки треба робити її при першій ліпшій нагоді. Навіть якщо вона робиться через день і триває лише кілька хвилин – це вже добре.
Навіть якщо дія ще далека від досконалості, треба постаратися, щоб здійснювати її регулярно. З кожним днем вона виконуватиметься краще.
Якщо вже ми звикли щось робити регулярно, то на третьому етапі треба навчитися діяти якісно. Хай це буде повільно і невпевнено – зате привчаємо себе діяти правильно.
Після того, як дія виконується якісно, треба навчитися її робити швидко. Поступово, наполегливо – але щоразу трішки швидше.
Тривале повторення правильних і швидких дій врешті-решт приводить до того, що дія виконується без напруження, невимушено, легко. Це означає, що звичка сформована. За великим рахунком, це і є майстерність. Звичка – це те, що ми робимо майстерно: якісно, швидко і легко.
Продовження: Технологія вироблення корисних звичок і чеснот шляхом ігрової змагальності – покрокова інструкція (+аудіо)
В статті відсутній перелік чеснот, хіба що крім 1. о котрій лягати і 2. ранкова зарядка. Мало як для арійця
Коментарі
Свої чесноти я виробив ще в армії, і все життя їх сповідую.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Наприклад, дуже корисними є присідання. Для підтримки тіла в нормальному стані треба щоранку присідати 30 разів.
Але як до цього звикнути?
Присідайте хоча б по одному разу, але регулярно - щоранку. Далі вам самим захочеться збільшувати навантаження. Але робити це треба дуже поступово.
Лише поступовість гарантує швидкий розвиток.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Додав аудіоверсію цієї статті.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
квантовими кроками, сходинку за сходинкою-вгору просування без вагання !
В статті відсутній перелік чеснот, хіба що крім 1. о котрій лягати і 2. ранкова зарядка. Мало як для арійця
Для ознайомлення з переліком чеснот треба клацнути на тег "Чесноти" https://www.ar25.org/chesnoty
Все, що робиться з власної волі, – добро!