Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
 • Відвідувань: 11
 • Переглядів: 11

Як запам’ятати 17 базових свят ритуального календаря Гартленду

Категорія:

Справжніми знаннями є ті, які ми пам’ятаємо. Для того, щоб календар Гартленду постійно жив у нашій свідомості і щодня наближав нас до високої мети, треба знати його напам’ять.

kalendar-8.jpg

Ритуальний календар Гартленду
Ритуальний календар Гартленду
Попередні статті:

Для чого потрібні свята

Кожне свято ставить перед людиною вищі цілі і заохочує її до розвитку шляхом вироблення корисних звичок. Відтак весь календар Гартленду – це система, спрямована на те, щоб гобіт став людиною, людина – арієм, арій – ельфом, ельф – боголюдиною.  

Мнемотехнічний каркас: три принципи

Для початку треба усвідомити три головні принципи внутрішньої організації календаря:

1. Існує чотири концентричні кола свят: сезонне, сонячне, рольове та ельфійське. Відтак свята чергуються саме в такій послідовності: після сезонного свята йде сонячне, потім рольове, потім ельфійське, далі знову сезонне, сонячне, рольове, ельфійське і так далі.

2. Тривалість між святами становить приблизно три тижні. В арійській нумерології 21 день (три тижні) – це час, потрібний для вироблення нової звички. Оскільки кожне свято сприяє виробленню нової корисної звички, то три тижні – це період активної підготовки до наступного свята.

3. Сезонні свята відзначаються у перший день початку сезону – це очевидно. Сонячні свята – у перший місяць початку сезону на рівнодення і сонцестояння 21–25 (після третьої неділі місяця) – це також очевидно. Рольові свята відзначаються у другу неділю другого місяця сезону, а ельфійські – у першу неділю третього місяця сезону. Якщо рахувати кола від центру, то коло №1 – ельфійське, №2 – рольове, відтак номер святкової неділі відповідає номеру кола.  

Цих трьох принципів досить для запам’ятовування і відтворення календаря. Розгляньмо докладніше як вони працюють.

Сезонні свята: «коло гобітів»

З цим найпростіше, адже ці свята відзначаються у перший день зими, весни, літа і осені:

 • 1 грудня – Свято зими,
 • 1 березня – Свято весни,
 • 1 червня – Свято літа,
 • 1 вересня – Свято осені.

Ця свята є найбільш очевидними і зрозумілими навіть для простих гомо сапієнсів – «гобітів». Це зовнішні свята – свята сезонного кола, або «кола гобітів». Відзначаючи ці свята, гобіти привчаються до порядку, структурують свій річний цикл життя, опановують ази планування.  

Сонячні свята: «коло людей»

Люди – це ті гомо сапієнси, які починають відчувати, що є втіленими духовними сутностями. Вони прагнуть чогось вищого і, в порівнянні з гобітами, спроможні до складнішого мислення. Тому їм легше зрозуміти сенс сонячних свят, які відзначаються на сонцестояння (коли найкоротший або найдовший день) і рівнодення (коли однакова тривалість дня і ночі).

Згадані свята – це «коло людей», адже люди прагнуть стати реалізованими людьми – аріями, тобто сонячними. Відтак людське календарне коло є колом сонячних свят. Вони святкуються з 21 до 25 числа кожного першого місяця сезону:

 • 21–25 грудня – Різдво
 • 21–25 березня – Паска
 • 21–25 червня – Купало
 • 21–25 вересня – Урожай   

Перехід від людини до арія є найважчим, тому кожне сонячне свято триває протягом 5 днів і має чітку внутрішню структуру.  

Рольові свята: «коло аріїв»

Арії (сонячні, шляхетні) – це реалізовані люди, які очистилися від шкідливих звичок, позбулися хронічних хвороб і помилкових світоглядних стереотипів. Що досконаліша система, то швидше вона вдосконалюється. Тому арії прагнуть стати ельфами – універсальними істотами з боголюдськими ознаками. Для прискореного розвитку і вироблення універсалізму арії циклічно проходять ролі учня, учителя, організатора і політика. Ці свята відзначаємо кожної другої неділі другого місяця сезону:

 • друга неділя січня – Свято учнів,
 • друга неділя квітня – Свято вчителів,       
 • друга неділя липня – Свято організаторів-господарів,
 • друга неділя жовтня – Свято державників-воїнів.

Ельфійські свята: «коло ельфів»

Ельфи – це універсальні арії, які піднялися над варнами і твердо стали на шлях боголюдського перетворення, що є релігійною метою аріянства. На досягнення цієї мети спрямовані 4 ельфійські свята, які відзначаються кожної першої неділі третього (останнього) місяця сезону:

 • перша неділя лютого – Свято очищення,
 • перша неділя травня – Свято освячення,
 • перша неділя серпня – Свято спасіння,
 • перша неділя листопада – Свято вдячності.

Свято Гартленду і релігійна мета

Свято Гартленду – це свято заснування боголюдської цивілізації нового циклу. Досягнення боголюдського стану і заснування цивілізації, керованої боголюдьми – це ідеальна релігійна мета аріянства. Проміжним (компромісним) варіантом є заснування Гартленду – українського ядра нової цивілізації, сформованого на 4 фундаментальних основах:

Будь-яка система починається з мети. Понад те, розвиток і саме життя системи визначається ясним і постійним усвідомленням її мети. Тому найголовнішим інструментом організації державної системи є календар, який постійно нагадує про мету.

Ритуальний календар Гартленду передбачає відзначення 16-ти головних свят.  Відзначаючи кожне з цих свят, ми тримаємо в центрі уваги головну мету. Цією метою є Гартленд, тобто Серцевинна земля або Серце світу, Внутрішнє Міжмор’я.

Суперсвято цивілізаційної мети спеціально відзначаємо 25 серпня – одразу ж після Дня Незалежності. Свято Гартленду – це символічне Сонце, навколо якого обертаються 16 планет ритуального календаря Золотої ери.

Як ми вже говорили, кожне свято спрямоване на формування однієї з 16 корисних звичок. Про які фундаментальні звички йде мова? Про це поговоримо у наступній статті.

Продовження«Коло гобітів»: Оздоровлюйся! Роби те, що любиш! Тримайся за своїх! Даруй!

Еней - Вітре Гнатий 

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.

Хто такі гобіти, люди, арії та ельфи? Чому арії бажають стати ельфами?

 

 

Наші інтереси: 

Реалізуємо формування прекрасних світів! 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

Календар Гартленду - це чудово і потрібно! Новій державі потрібен новий календар. Надзвичайна вдячність Ігорю Каганцю! А арійський Новий рік не ввійшов у календар?

Коментарі

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

Календар Гартленду - це чудово і потрібно! Новій державі потрібен новий календар. Надзвичайна вдячність Ігорю Каганцю! А арійський Новий рік не ввійшов у календар?

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Арійський Новий рік (22 березня) входить до групи свят Паски (Переходу) 21-25 березня.

Тут докладніше.

Ія Подолянка каже:
Календар Гартленду - це чудово і потрібно! Новій державі потрібен новий календар. Надзвичайна вдячність Ігорю Каганцю! А арійський Новий рік не ввійшов у календар?

Все, що робиться з власної волі, – добро!