Важливість: 
5

Категорія:

«Праведники» і «грішники» в релігії – це «праві» і «ліві» в політології

Політика є практичною реалізацією світогляду і релігії, відтак політологічні терміни є продовженням релігійних термінів.

140922-magistral.jpg

Повний уперед!
Повний уперед!

Праведники – це ті, які йдуть прямим шляхом до мети, тобто до вищого рівня особистого і соціального розвитку (слово «мета» означає «вище»). Для цього праведники намагаються діяти згідно з задумами Творця Всесвіту та природними законами.

Грішники – це ті, які відхиляються від прямого шляху і блукають манівцями (слово «гріх» означає відхилення від цілі, похибка, помилка).

Помилитися може кожен, проте праведники прагнуть негайно виправити свої помилки, натомість грішники не визнають своїх помилок і вперто йдуть хибним шляхом.

Політика є практичною реалізацією світогляду і релігії (цілеспрямованої частини світогляду). Відтак політологічні терміни є продовженням релігійних термінів.

У політології терміну «праведники» відповідає термін «праві». Правими ідеологіями є різновиди націоналізму – консерватизм, традиціоналізм, республіканізм, національний солідаризм, націонал-соціалізм, фашизм.

Релігійному терміну «грішники» відповідає політологічний термін «ліві», який позначає різновиди етатизму (комунізм, соціалізм, соціал-демократія) і лібералізму (анархізм, лібертаріанство, трансгуманізм). При цьому слово «лівий» вживається в його істинному сенсі – брехливий, збочений, кривий.    

Оскільки «правда» – це інформація, яка веде до мети, то праві ідеології ведуть правильним шляхом. Натомість ліві ідеології ведуть на манівці або взагалі у протилежному напрямку від декларованої мети.

Всі ідеології виголошують щастя і добробут, але не всі до них ведуть. 

Праві системи виробляють механізми уникнення і виправлення помилок шляхом прозорості, взаємного контролю, структурування народу за допомогою правильно організованих груп – територіальних, ділових, духовних. Ліві системи не зацікавлені у формуванні таких механізмів, тому завжди йдуть у прірву і тягнуть туди інших.  

Докладніше:

Ensiferum - LAI LAI HEI !!!

Наші інтереси: 

Впорядковуємо термінологію. 

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка