Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець

«Праведники» і «грішники» в релігії – це «праві» і «ліві» в політології (+аудіо)

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Політика є практичною реалізацією світогляду і релігії, відтак політологічні терміни є продовженням релігійних термінів.

140922-magistral.jpg

Повний уперед!
Повний уперед!

Аудіоверсія статті: «Праведники» і «грішники» в релігії – це «праві» і «ліві» в політології

Праведники – це ті, які йдуть прямим шляхом до мети, тобто до вищого рівня особистого і соціального розвитку (слово «мета» означає «вище»). Для цього праведники намагаються діяти згідно з задумами Творця Всесвіту та природними законами.

Грішники – це ті, які відхиляються від прямого шляху і блукають манівцями (слово «гріх» означає відхилення від цілі, похибка, помилка).

Помилитися може кожен, проте праведники прагнуть негайно виправити свої помилки, натомість грішники не визнають своїх помилок і вперто йдуть хибним шляхом.

Політика є практичною реалізацією світогляду і релігії (цілеспрямованої частини світогляду). Відтак політологічні терміни є продовженням релігійних термінів.

У політології терміну «праведники» відповідає термін «праві». Правими ідеологіями є різновиди націоналізму – консерватизм, традиціоналізм, республіканізм, національний солідаризм, націонал-соціалізм, фашизм.

Релігійному терміну «грішники» відповідає політологічний термін «ліві», який позначає різновиди етатизму (комунізм, соціалізм, соціал-демократія) і лібералізму (анархізм, лібертаріанство, трансгуманізм). При цьому слово «лівий» вживається в його істинному сенсі – брехливий, збочений, кривий.    

Оскільки «правда» – це інформація, яка веде до мети, то праві ідеології ведуть правильним шляхом. Натомість ліві ідеології ведуть на манівці або взагалі у протилежному напрямку від декларованої мети.

Всі ідеології виголошують щастя і добробут, але не всі до них ведуть. 

Праві системи виробляють механізми уникнення і виправлення помилок шляхом прозорості, взаємного контролю, структурування народу за допомогою правильно організованих груп – територіальних, ділових, духовних. Ліві системи не зацікавлені у формуванні таких механізмів, тому завжди йдуть у прірву і тягнуть туди інших.  

Докладніше:

Ensiferum - LAI LAI HEI !!!

Наші інтереси: 

Впорядковуємо термінологію. 

Підписуюсь на новини

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Явсе Світ.

В російській мові є слово "ПРАВительстство".Чи вписується воно в суть теми статті? Бо по суті в основному усі "правительства" є "левительствами"...

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Ігор Каганець.

В український мові є слово "правитель" - той, хто веде правим шляхом, виправляє відхилення (гріхи, лівизну).

Слова вказують те, якою має бути влада. Вона має вести до ладу.

Явсе Світ каже:
В російській мові є слово "ПРАВительстство".Чи вписується воно в суть теми статті? Бо по суті в основному усі "правительства" є "левительствами"...

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.

Про розділення на праведників і грішників чітко висловився Ісус Хрестос:

"Коли брат твій завинить супроти тебе, піди й докори йому віч-на-віч. Коли послухає тебе, ти придбав брата твого. Коли не послухає тебе, візьми з собою ще одного або двох, щоб усяка справа полагоджувалась за словом двох або трьох свідків. І коли він не схоче слухати їх, скажи громаді; коли ж не схоче слухати громади, хай буде для тебе як ГРІШНИК. Істинно кажу вам: де двоє або троє зібрані в Моє ім’я, там Я серед них".

У гелленському тексті вживається слово оригіналі ἐθνικὸς (етнікос) – простонароддя, неук, простак, грішник.

Йдеться про те, що джерелом права на землі є правильно організовані громади (демоси) послідовників Ісуса Хреста - боголюдини, спаса (в термінах Міжмор’я - ельфа). Члени цих громад йдуть шляхом права - правильним шляхом, тому є праведниками, в політичних термінах - правими.

Ті, які проявляють впертість у своїх помилках, є грішниками, ліваками. Вони не слухають голосу громади, не сприймають божественного і земного права.

Праведники і грішники не можуть бути в одній громаді.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.

Окрім праведників і грішників, ще є язичники - люди і гобіти, які не мають правдивих знань, тому живуть хаотично, часто помиляються і легко сходять на манівці (йдуть наліво).

Праведники доброзичливо ставляться до язичників і намагаються долучити їх до знань та спрямувати на правий шлях.

Язичники, які не сприймають знань і вперто йдуть лівим шляхом, є грішниками, ліваками.

Люди і гобіти можуть бути праведниками, язичниками і грішниками.

Праведники належать до арійських демосів або прагнуть їх створити.

Арії і ельфи є праведниками.

Все, що робиться з власної волі, – добро!