Важливість: 
5

Категорія:

Наполеон Гілл. Розмови з ангелом: три найголовніші ідеї

Написана у 1938 році, книга «Outwitting the Devil» була опублікована лише у 2011 році, тобто через 73 роки. Чому автор не наважився видати її за свого життя? 

171015-napoleongill.jpg

Наполеон Гілл (англ. Napoleon Hill, 26 жовтня 1883 року – 8 листопада 1970) – американський автор в області «нової думки», один з творців сучасного жанру «самодопомога» (англ. Self-help book).
Наполеон Гілл (англ. Napoleon Hill, 26 жовтня 1883 року – 8 листопада 1970) – американський автор в області «нової думки», один з творців сучасного жанру «самодопомога» (англ. Self-help book).

Як ми вже з’ясували, після європейської Реформації аріянство зосередилося в США і продовжило розвиток у формі «філософії успіху» і «нового мислення». Напрацювання американських мислителів можуть принести багато користі для сучасного аріянства, бути для нас важливим джерелом знань.

Одним з основоположників «нового мислення» став Чарльз Ганел (Charles Francis Haanel, 1866–1949), який у 1912 році видав свою знамениту книжку «Система Майстер-ключ» (The Master Key System) – див.: Майстер-ключ. Чарльз Френсіс Ганел (текст книги в перекладі з англійської Леоніда Українця).

Другим видатним творцем філософії успіху є Наполеон Гілл (Napoleon Hill, 1883–1970), який у 1937 році опублікував свій бестселер «Думай і багатій» (англ. Think and Grow Rich). Проте нас більше цікавить інша, значно менш відома книга цього автора, а саме «Перехитри диявола: секрет свободи і успіху» (Outwitting the Devil: The Secret to Freedom and Success). Написана у 1938 році, вона була опублікована лише у 2011 році, тобто через 73 роки. 

Знання, викладені у книзі, автор подав у вигляді розмови з дияволом. Начебто автор піднявся настільки високо у власному розвитку, що примусив диявола відверто розповісти про свої хитрощі.

Проте в ході  допиту диявол сам допомагає осягнути тонкощі своєї діяльності. Врешті-решт проникливий читач розуміє, що «одкровення диявола» – це лише літературний прийом для оприлюднення глибинних знань.

Звідки Наполеон Гілл міг їх отримати? Судячи з його біографії, своє життя він прожив у просторах боротьби і пригод – з кількома великими злетами і падіннями. Це дозволяє припустити, що згадані знання мають не внутрішнє, а зовнішнє походження.

З одного боку, готуючи свою попередню працю «Думай і багатій», він спілкування з сотнями просвітлених людей усього світу. За 20 років він опитав близько 500 мільйонерів, щоб сформулювати з їхніх думок власну формулу успіху. Очевидно, що від них він багато чого навчився.

З другого боку, Наполеон Гілл спілкувався з «духами», про що пізніше написав у книзі «Grow Rich!: With Peace of Mind» (1967). Істоти, які приносять людям світлі знання з духовного світу, називаються «ангелами» («янголами», «вісниками», від «ян» – новий, «гол» – голос, логос, знання, вість). На відміну від людей, ангели не мають божественного ядра. Якщо використовувати сучасні аналогії, то можна сказати, що ангели – це «інформаційні роботи» духовного світу.

Знання, отримані Наполеоном Гіллом, набагато випередили свій час. Так чому автор не наважився їх оприлюднити? Тому що отримав від «диявола» попередження – і поставився до нього з усією серйозністю. Ось що сказав «диявол»:

«Якщо ти опублікуєш мої визнання в книзі, то вона буде заборонена для читання в школах. Вона буде у чорному списку в більшості релігійних лідерів. Батьки будуть ховати її від дітей. Журналісти не наважаться написати про неї відгуки. Ніхто не буде любити тебе і твою книгу, за винятком самостійно мислячих людей. А ти знаєш, як мало їх залишилося».

У наступних публікаціях ми докладно розглянемо і обговоримо зміст книги «Перехитри диявола». А поки що поміркуймо над трьома ідеями, які, можливо, є найважливішими в цій книзі.

1. Найбільший набуток людини – ясна життєва мета. Диявол не має доступу до людини, яка має мету і наполегливо йде до неї. Таких людей не більше 2%. Відповідно, решта 98% не мають ясної мети і в більшій чи меншій мірі перебувають під контролем диявола.

2. Найпотужніший інструмент диявольського панування – страх. Із людиною, яку вдалося залякати, можна робити що завгодно.

3. Невдачі так само важливі в нашому житті, як і успіхи. Проте вигоди з невдач отримують тільки ті люди, які спроможні спостерігати за собою (гомо дуплекс). Головна користь невдач у тому, що вони показують наш реальний рівень розвитку, виявляють наші помилки і допомагають зруйнувати наші шкідливі звички, відкриваючи цим для нас нові обрії.   

Продовження: Читаючи Наполеона Гілла: найбільший здобуток людини – ясна життєва мета

А тим часом в Америці: 

Наші інтереси: 

Вивчаємо механіку життя, набуваємо мудрості. 

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка