Важливість: 
5

Категорія:

Сини Божі, доньки Божі, діти Божі: від шляхетних аріїв до безсмертних ельфів

«Так виявляються діти Божі і діти диявола: кожний, хто не чинить праведності, той не від Бога, як і той, хто не любить свого брата» (Перше соборне послання св. апостола Івана 3:10).

160918moyimamayikaterynakosyanenko.jpg

Безсмертні українці. Мої Мамаї (2007) - Катерина Косьяненко
Безсмертні українці. Мої Мамаї (2007) - Катерина Косьяненко

Згідно з термінологією Міжмор’я, Homo sapiens («оселя духу») має чотири рівні розвитку:

  • гобіт (homo simplex);
  • людина (homo duplex, гравець);
  • арій (реалізована людина, шляхетна людина, надлюдина);
  • ельф (боголюдина, хрестос, спас, мамай, либідь).

Для позначення ельфа – безсмертної боголюдини – окрім слова «хрестос» в Євангелії ще застосовується термін «син Божий»:

1. «Озвався Симон Петро і заявляє: Ти – хрестос, син Бога. Тоді Він наказав учням, щоб вони нікому не казали, що Він хрестос» (Матвій 16.16, 20).

2. «Щасливі миротворці, бо вони синами Божими стануть» (Матвій 5.9).

3. «Ісус відповів їм: Сини цієї епохи женяться й виходять заміж. Ті ж, що удостояться осягнути тієї епохи, не женяться і не виходять заміж, та й вмерти вже не можуть, тому що вони є синами Божими – воскресіння сини сущі» (Лука 20.34–36).

– У цих текстах всюди говориться про осіб чоловічої статі. А чи можуть жінки також вийти на четвертий рівень і стати ельфійками?

Проаналізуймо наведені вище три фрагменти Євангелія.

У першому епізоді наведена чітка термінологічна відповідність: «хрестос» – це те ж саме, що й «син Божий».

У другому епізоді Ісус стверджує: ті, які йдуть шляхом вдосконалення, стануть синами Божими, тобто досягнуть боголюдського рівня розвитку.

У третьому епізоді Ісус стверджує, що це стосується і чоловіків, і жінок, адже йдеться про тих, які «женяться й виходять заміж». Тобто поряд з синами Божими є й доньки Божі.

– Чому тоді прямо не вжито цей термін?

Схоже, що це вважалося очевидним, принаймні для Ісуса. Хоча б тому, що безсмертною ельфійкою – донькою Божою – була Його матір Діва Марія. Слово «діва» вказує на те, що вона володіла нев’янучою молодістю, а церковне передання повідомляє, що вона не вмерла – див. Чи була безсмертною Діва Марія?  

– А що означає термін «дитя Боже»?

Слово «дитя» середнього роду, тобто це щось без ознак статевої диференціації, не визначене, не зріле.  Диференціація на «синів Божих» і «дочок Божих» з’являється тільки на етапі еволюційної зрілості, тобто на рівні боголюдини.

Діти Божі – це люди, які йдуть шляхом еволюційного розвитку, шляхом релігії, тобто відновлення зв’язку між божественним і людським. «Так виявляються діти Божі і діти диявола: кожний, хто не чинить праведності, той не від Бога, як і той, хто не любить свого брата» (Перше соборне послання св. апостола Івана 3:10).

Релігія – це шлях від людини до боголюдини. При досягненні боголюдського рівня діти Божі стають синами і доньками Божими.

Якщо підсумувати, то, в термінах Міжмор’я, діти Божі – це арії (реалізовані, шляхетні люди), а сини і доньки Божі – це ельфи (безсмертні боголюди, мамаї).       


Якщо вам сподобалась ця публікація, ви можете підтримати розвиток нашого проекту 

Хай зрадіє Всесвіт!

Наші інтереси: 

Долучаємось до мудрості, творимо прекрасні світи. 

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка