Français translation unavailable for Суд в Австрії дозволив екстрадицію Фірташа у США.

Commentaires

Portrait de Ігор Каганець

В США Фірташ багато цікавого розкаже про олігархічний гадючник, зокрема про Коломойського і Путіна.

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Portrait de Ігор Каганець

Якщо українського олігарха Дмитра Фірташа екстрадують до США, там йому загрожує понад 80 років в’язниці з конфіскацією майна. Про це в інтерв’ю "Голосу Америки" повідомив американський юрист, партнер юридичної фірми Arnall Golden Gregory LLP Джин Берд.

Захист Дмитра Фірташа заперечує усі висунуті йому звинувачення.

“Фірташа звинувачують у відмиванні грошей, у порушенні так званого “закону Ріко” — про організації, що діють під впливом рекету й корупції, а також у намаганні порушити закон про корупцію за кордоном. З технічного боку, це понад 80 років ув’язнення, — це просто базуючись на розрахунках. Плюс, прокурор просить про конфіскацію всіх його активів”, — пояснив "Голосу Америки" Джин Берд.

Втім, юрист зазначив, що Сполучені Штати можуть змінити обвинувачення, якщо Фірташ погодиться на співпрацю.

“Фірташ добре знайомий з різноманітними фінансовими угодами, в яких залучені топ-політики різних країн, у тому числі України та Росії. Тож можливо, він має інформацію, яка може зацікавити Сполучені Штати. Тож для нього завжди є можливість співпрацювати й укласти угоду про визнання провини, — де він надасть цю інформацію в обмін на зміну обвинувачень”.

Це дуже важлива деталь, адже якщо Фірташ погодиться на співпрацю, він може розповісти про інші незаконні схеми, до яких можуть бути причетні топ-чиновники. Своєю чергою, це може викликати нові обвинувачення й судові справи проти відомих українських політиків та бізнесменів.

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Portrait de Ігор Каганець

Закон RICO (від англ. Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act, який дослівно перекладається як "Акт про організації, що знаходяться під впливом рекетирів і корупції") - це федеральний закон Сполучених Штатів. Він передбачає більш серйозну кримінальну відповідальність і дає право подавати цивільні позови у зв'язку зі злочинами, вчиненими у складі діючої кримінальної організації.

Закон RICO фокусується на актах вимагання та інших формах рекету і дозволяє притягнути до відповідальності керівників злочинного угруповання за вчинення злочинів, які вони «замовили» іншим людям або співучасниками яких вони були. Таким чином, Закон закриває лазівку, що дозволяє комусь, хто, наприклад, організував «замовне» вбивство, уникнути судового розгляду, оскільки він фактично не здійснював злочин особисто.

Згідно з Законом RICO, людина, яка вчинила «принаймні, два акти вимагання» зі списку 35 злочинів - 27 злочинів по федеральному кримінальному праву і 8 з кримінального права штатів - протягом 10 років, за умови, що ці протиправні дії пов'язані з «підприємством» одним з чотирьох способів, може бути засуджена за здирництво. Особи, визнані винними у вимаганні, можуть бути оштрафовані на суму до 25 000 доларів США і засуджені до 20 років позбавлення волі за кожен акт вимагання. Крім того, у злочинця конфіскують всі доходи, отримані нечесним шляхом і прибуток від бізнесу, отриманий через здирницькі схеми.

Згідно з Законом RICO приватні особи, постраждалі від дій таких бандитських угруповань, можуть подати цивільний позов; в разі успіху людина може стягнути збитки у трикратному розмірі (від фактичного / компенсаційного збитку).

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Portrait de Ігор Каганець

"Чи змінить Зеленський практику, коли українські олігархи ніколи не постають перед судом в Україні (стосовно Коломойського), а лише в США, як Лазаренко або Фірташ?" - запитує політолог Тарас Кузьо.

Все, що робиться з власної волі, - добро!