Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Коломойський – «один із найнебезпечніших олігархів» (Джонатан Бронсон)

Американське інтернет-видання The Daily Beast повідомляє про слідство ФБР США щодо діяльності українського олігарха Ігоря Коломойського. Британський часопис Financial Times досліджує зв’язок із Коломойським кандидата на посаду Президента України шоумена Володимира Зеленського.

Огляд іноземних медіа подає Радіо Свобода.

Американське інтернет-видання The Daily Beast містить матеріал «Український олігарх-мільярдер Ігор Коломойський перебуває під слідством ФБР». У підзаголовку вказується, що Ігор Коломойський, якого звинувачували у замовленні вбивств і який, як вважають, стоїть за коміком, що може виграти президентські вибори в Україні, потрапив під слідство за звинуваченнями у фінансових злочинах. Слідчі розглядають потенційні фінансові злочини, включно з відмиванням грошей, повідомили виданню три окремі людини, ознайомлені з темою. Видання також наводить слова адвоката олігарха Майкла Саллівана, який каже, що Коломойський не обвинувачений у жодному злочині і категорично заперечує твердження, що він відмивав кошти у США.

За даними видання The Kyiv Post, які наведено у статті, в розслідуванні бере участь, зокрема, прокуратура Північного судового округу штату Огайо, бо Коломойський має там інвестиції.

Олігарх, чиї статки оцінюються журналом Forbes в 1,2 мільярда доларів, мешкає у Тель-Авіві, згідно з інформацією часопису Financial Times. Як вважають фахівці правоохоронної галузі, постійне проживання Коломойського в Ізраїлі може ускладнити будь-які можливі спроби екстрадиції його до США.

The Daily Beast підкреслює, що Коломойський є власником телеканалу, який показує телешоу Зеленського, а президент Порошенко вже назвав Зеленського «маріонеткою Коломойського». Тим часом успіх Зеленського занепокоїв декого на Заході, бо ж відомо, що комік свого часу казав, що ладен «на колінах просити Путіна», аби той не чіпав Україну.

Водночас видання пише, що репутація Коломойського непроста. Після подій на Майдані Коломойський став керівником східної області України, що межує з теренами, захопленими «проросійськими сепаратистами» (так у тексті – ред.). Він допомагав фінансувати бойові підрозділи, які вели боротьбу з сепаратистами, а також обіцяв винагороду у 10 тисяч доларів за захоплення декого з бойовиків. Тоді його хвалили за це.

Джонатан Бронсон, який працював у посольстві США у Києві, а також був аналітиком із питань України, вважає, що Коломойський надзвичайно небезпечний – «один із найнебезпечніших олігархів».

Підтримка Коломойським Зеленського – це помста Порошенкові за націоналізацію «Приватбанку», яким володів Коломойський. Андерс Ослунд, провідний дослідник інституту Atlantic Council, вважає Коломойського просто опортуністом, який зацікавлений лише у грошах.

Адвокат Коломойського Салліван заперечив роль олігарха в успіхові Зеленського.

Британський часопис ділових кіл Financial Times пише, що журналісти намагалися зв’язатися з Коломойським у Тель-Авіві, де той мешкає, але не отримали жодної відповіді, і що Зеленський користується послугами служби охорони, політтехнолога і адвоката, які працюють на Коломойського.

Газета додає, що люди, які знають Коломойського, кажуть, що він налаштований помститися президентові Порошенку за націоналізацію його банку. У цій налаштованості Коломойський підтримував не одного, а навіть двох кандидатів проти Порошенка. Йдеться не лише про Зеленського, а й про Юлію Тимошенко. Але це зіграло проти Коломойського, бо відтягло голоси від Тимошенко на користь Зеленського.

Поважний часопис із Нідерландів NRC Handelsblad пише, що в умовах війни з Росією Петро Порошенко був класичним успішним президентом воєнного часу. Україна не повернулася до орбіти Кремля, українська церква була відокремлена від Московського патріархату, українська мова стала домінувати. Часопис нагадує виборче гасло Порошенка – «Армія, Мова, Віра».

 

Наші інтереси: 

Голосувати за Порошенка і переконувати наших незрілих, легковірних або недалеких (в смислі недалекоглядних) співгромадян зробити розумний вибір.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Березовський, Коломойський... Один етнос, одна злочинна жадоба до грошей і влади. І обидва причетні до подій в Україні!
Березовський фінансував Майдан-2004...

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Березовський, Коломойський... Один етнос, одна злочинна жадоба до грошей і влади. І обидва причетні до подій в Україні!
Березовський фінансував Майдан-2004...

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!