І
- А
- Б
- В
- Г
- Д
- Е
- К
- Л
- Н
- О
- П
- Р
- С
- Т
- У
- Х
- Ц
- Ч
- Я
Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець

демоси

Демос - самокерована спільнота, де всі знають всіх

Демоси Міжмор’я (від укр. «демено» – кермо) – це постіндустріальні, природовідповідні, добровільні, солідарні самокеровані спільноти особисто знайомих людей чисельністю до 105 членів з керівним органом (старшИною) у складі 5 осіб, кожна з яких персонально відповідальна за виконання однієї 5 системних функцій:

1) голова: загальне управління (політичний блок),

2) радник: освіта (науково-світоглядний блок),

3) правник: справедливість (правовий блок),

4) захисник: миротворчість (силовий блок);

5) скарбник: господарство (економічний блок).

Варни

Згадані базові соціальні функції співвідносяться з трьома варнами:

  • «брахмани» – голова, радник, правник;
  • «кшатрії» – захисник;
  • «господарі» – скарбник. 

Відтак члени старшини (керівного ядра) демосів постіндустріального суспільства очолюють варнові спільноти своїх демосів:

  • голова очолює варну брахманів
  • захисник очолює варну кшатріїв
  • скарбник очолює варну господарів.

Права і обов’язки членів демосів

Кожен член демосу володіє одним «політичним голосом» – в цьому сенсі члени демосів мають рівні права і становлять «політичний клас».

При цьому кожен член демосу зобов’язаний підтримувати його «роботою» (корисною діяльністю), «грошима» (майном, матеріальними ресурсами) або «кров’ю» (силовим захистом) – в залежності від здібностей, можливостей і варнової приналежності. Всі члени демосу є ближніми, які радо допомагають один одному згідно з принципом солідаризму «Один за всіх і всі за одного». 

Постіндустріальні козаки, або козаки Міжмор’я

Гібридна війна Московії проти України і всього вільного світу стирає грань між війною і миром. Відтак у спільноті, спроможній вижити у гібридній війні, неминуче стирається грань між військовими (козаками) і цивільними. Демоси – це життєспроможні спільноти епохи гібридних війн.

 Виходячи з багатовікової традиції козацької України, членів демосів називаємо постіндустріальними козаками, або аріями (шляхетними).

Козак Міжмор’я – це вільна, культурна, технологічно оснащена людина, спроможна вести гібридну війну в секторі своєї відповідальності.

Для того, щоб мати статус козака, треба належати до хоча б одного сотенного демосу.   

Демоси і сотенно-полкові структури

Демос є керівним органом ширшої спільноти – «структури». В залежності від чисельності керованих ними структур, демоси бувають ройові, сотенні, полкові, кошові, республіканські. Ройовий демос керує роєм (сам собою), сотенний – роями своєї сотні, полковий – сотнями свого полку, кошовий – полками свого коша, республіканський – кошами своєї республіки. Демос Співдружності Міжмор’я керує республіками Міжмор’я.

На рівні рою (від 5 до 20 козаків) поняття «демос» і «структура» є тотожними, тобто рій безпосередньо керує сам собою. Натомість демос вищого організаційного рівня складається зі старшини демосів нижчого рівня і власної старшини. Так, демос сотні складається зі старшини роїв (по 5 осіб) і виборної сотенної старшини (5 осіб).

Оскільки для заснування демосу вищого рівня потрібно від 4 до 20 демосів нижчого рівня, чисельність сотенних і вищих демосів знаходиться в межах від 25 (5*4+5) до 105 (5*20+5) козаків. Докладніше у статті: Демос – універсальна організаційна структура постіндустріальної екомережі Міжмор’я.

Консенсус

Усі рішення в демосах ухвалюються на основі консенсусу, тобто повної згоди усіх членів. Незгідні переходять до іншого демосу або засновують новий. 

Дві моделі управління

Демоси можуть мати одну з двох управлінських моделей – колективну або лідерську.

У колективній моделі джерелом влади є козаки, що об’єдналися в ройовий демос і обрали ройову старшину, тобто делегували їй свій «політичний голос». Після відбуття кожним членом старшини мінімальної каденції, козаки можуть його негайно переобрати.

Водночас кожна людина, яка поділяє вартості постіндустріальної цивілізації, може заснувати власний демос за лідерською моделлю і запросити до нього прихильників. У лідерській моделі джерелом влади є лідер-засновник демосу. Він обирає старшину, тобто делегує їй свої повноваження. У лідерській моделі голоси козаків є дорадчими, а заміна голови демосу можлива тільки за згоди самого голови демосу.

Демоси можуть змінювати модель управління. Колективний демос може ухвалити однозгідне рішення стати лідерським демосом, а лідерський демос рішенням свого голови може стати колективним демосом.

Три типи демосів

Демоси можуть належати до одного з трьох типів в залежності від основи, на якій відбувається об’єднання – територіальній, діловій або духовній.

Громади – територіальні демоси, об’єднані на основі проживання на спільній території.

Проекти – ділові демоси, спільної бізнесової або іншої ділової активності.

Братства – духовні демоси, об’єднані на основі спільних духовних вартостей, а також захоплень та інтересів.

6 видів демосів

Наявність двох управлінських моделей і 3 типів демосів створює 6 видів демосів, адже кожен з трьох типів може мати одну з двох моделей.

Входження до різних демосів

Козак Міжмор’я може бути членом від 1 до 6 демосів різних видів. Тобто козак не може одночасно належати до двох демосів того ж самого виду, наприклад, до двох колективних громад, адже це створює конфлікт інтересів. Зате козак може одночасно належати, наприклад, до однієї колективної і однієї лідерської громади.  

Об’єднання різнотипних демосів

Демоси різних видів, починаючи з ройових демосів, можуть об’єднуватися в сотенні, полкові, кошові та республіканські демоси, а також демос Співдружності Міжмор’я (цивілізаційний демос). При цьому вид об’єднаного демосу визначається самою старшиною демосів, що об’єдналися.

Виняток: кошові демоси можуть бути тільки колективними, а республіканський і цивілізаційний демоси можуть бути тільки колективними і духовними.

В усіх інших випадках бажано дотримуватися таких рекомендацій:

1. Колективна модель стійкіша за лідерську, а стійкість (стабільність) – це найголовніша умова існування. Тому при об’єднанні колективних і лідерських демосів краще, якщо демос вищого рівня буде колективним. Наприклад, при об’єднанні колективних і лідерських роїв бажано, щоб сотня була колективною. 

2. Духовна єдність є вищою, ніж бізнесова, а бізнесова – вищою, ніж територіальна. Тому треба прагнути, щоб об’єднані демоси обирали найвищу єдність. Наприклад, при об’єднанні братства і громади має виникнути братство, оперте на територію. При об’єднанні проекту і громади має виникнути територіальна корпорація, а при об’єднанні братства і проекту – духовно-економічна корпорація.  

 

 


Додаткова інформація у статтях:

Демос – універсальна організаційна структура постіндустріальної екомережі Міжмор’я.

Постіндустріальний солідаризм – ідеологія творення цивілізації Міжмор’я

Практична реформація, або Як стати постіндустріальними вченими козаками

Демоси Ісуса Хреста: брахмани, кшатрії, господарі

Технологія навчання в Intermarium Institute – для абітурієнтів, здобувачів і магістрів


 

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

У цій статті систематизована інформація про демоси. Стаття буде доповнюватися на основі запитань і пропозицій.

Ставте запитання, давайте пропозиції! 

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Миро Продум.

Сьогодні вночі оновили сайт. Зверніть увагу, що тепер статті з нашого Словника можна включати у рубрики і виносити на головну сторінку.

Таким чином, ми нарешті отримали свою багатомовну вікіпедію, повністю інтегровану в Народний Оглядач.

Це велика перемога. 

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Миро Продум.

Зараз ми приступили до реалізації лідерського компоненту системи, оскільки він простіший, ніж колективний. Інститут Міжмор’я (http://intermarium.institute - ІМІ) - це реалізація лідерської моделі демосів. 

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Микола Стригунов.

Може варто зробити декілька статей у словнику? Відповідно до кількості слів.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Микола Стригунов.

Чи можна копіювати та доповнювати в себе статті?

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Микола Стригунов.

*доповнювати

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Сергій Ждан.

Ця цитата "Демос є керівним органом ширшої спільноти – «структури»" до болю нагадує мені, що партійна первинна організація - це бойовий загін будівельників комунізму.
Ще б трохи, ми дочекались би входу в політбюро Гундяєва і оголошення Ісуса першим комуністом планети.

Все починається з Любові.