Важливість: 
3

Спецтема:

Категорія:

Війна є каталізатором технологічного і соціального прогресу – дослідження NIMBioS

Дослідження, опубліковане в Journal of the Royal Society Interface, стверджує, що основним каталізатором соціальних змін і технологічного прогресу в стародавні часи була війна. Саме під час війни мають шанс проявити себе люди з гострішим відчуттям спільного блага і вищим розвитком свідомості.   

Біологи вже давно намагаються зрозуміти, чому, незважаючи на численні витрати, людський мозок продовжував збільшуватися в об’ємі в ході еволюції. Разом з ним підвищилися рівень інтелекту і здатність до кооперації. Але при цьому орган, який займає всього 2% людського ваги, почав споживати 20% всієї енергії організму.

Також викликали сумніви і соціологічні передумови кооперації: як люди виробили вроджену тягу до взаємодії, якщо вона робить нас вразливими по відношенню до шахраїв і соціальних паразитів, які, не вкладаючи власних сил, користуються загальними результатами і послаблюють ефективність групи?

Якби природа працювала за чіткими математичними законами, кооперація виявилася б дуже рідкісним явищем, обмеженим спорідненістю. Але нова модель показує, що розвиток інтелекту і взаємодії зумовлений вирішенням колективних завдань у складі груп для ведення війни.

Рано чи пізно в популяції все одно з’являться індивіди з генетичною схильністю вдаватися до витратних для себе, але вигідних для всієї групи вчинків.

Схильність до кооперації найшвидше розвивається в конфліктах типу «ми проти них». Взаємодія, пов’язана з полюванням і діяльності типу «ми проти природи», з набагато меншою ймовірністю вплине на збільшення інтелекту і бажання працювати спільно. Можливо, люди оцінили всі принади масштабної кооперації під час війни і потім перенесли її правила в мирне життя.

«Наша здатність ефективно взаємодіяти з іншими визначає те, ким ми є. Питання в тому, як у нас з’явилася ця здатність, якщо вона обумовлена ​​значними метаболічними і психічними витратами через зміни розміру мозку і вразлива до нахлібників. Модель пояснює це формуванням нових унікальних навичок під час міжгрупових конфліктів», - стверджує Сергій Гаврилець, професор екології, еволюційної біології і математики університету Теннессі.

Докладніше про те, як війна вплинула на розвиток здібностей людини, на сайті Journal of the Royal Society Interface.

Наші інтереси: 

Спроможність до творчості і нонкомформізму особливо цінується під час кризових ситуацій. Сучасна війна дає нам шанс реалізувати себе. 

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка