Важливість: 
5
Розподілений монастир Гартленд та його статут

Наша система розвитку стартап-культури – це водночас постіндустріальний монастир зі спільним інформаційним простором, єдиними правилами і фізичними представництвами на місцях.

180521brondbyhavebybronbydanimarka.jpg

Поселення Brøndby Haveby (Данія)
Поселення Brøndby Haveby (Данія)

Базова ідея

Постіндустріальна цивілізація народиться лише як стартап, тобто проростаюче зерно нового світу. А все тому, що тільки форма стартапу дозволяє творити нову систему з мінімальними стартовими ресурсами і поширювати її  без опору старого світу, отже – вибухово.

Обов’язковою умовою успішного цивілізаційного стартапу є його розгортання у Просторі волі. Відтак головною ідеєю базової стартап-культури є спрямованість на «скидання баласту», підвищення рівня власних вібрацій (збільшення «тактової частоти») і піднесення у сприятливий простір подій (простір процвітання і безпеки).

Метрика нашого стартапу

Для опанування базової стартап-культури розроблено програму «П’ять вигод» (Five Profits), інша назва – «П’ять подвигів» (Five Feats). Вона складається з п’яти пунктів, а кожний пункт – з 3 етапів. Для того, щоб оцінити повноту виконання кожного пункту, учасники програми можуть зараховувати собі відповідну кількість балів:

1. Їжа і вода (1, 2, 3).
5. Спільнота друзів (5, 10, 15, 20).

Максимальна кількість балів – при повному виконанні програми – становить 50. Якщо кількість набраних балів помножити на 2, то отримуємо виконання програми у відсотках. Наприклад, якщо учасник програми набрав 18 балів, значить він опанував базовий рівень стартап-культури на 36%.

Статут постіндустріального монастиря

Не важко побачити, що програма «П’ять вигод» ЦСК Гартленд являє собою правила цілісного (фізичного, психічного і духовного) розвитку. Причому в кожний момент можна доволі точно оцінити у відсотках обсяг виконання цієї програми. Це нагадує статут (по-давньому – устав) якогось футуристичного монастиря.

Справді, адже що являє собою феномен монастиря у найзагальнішому вигляді? Монастир – це організація однодумців, які об’єдналися з метою прискореного саморозвитку і окультурення навколишнього світу. Тобто монастир – це точка росту нового світу, осередок передових культурних тенденцій. На це вказує й етимологія, адже слово «монастир» складається з двох коренів: *мон – цілісний, самодостатній, усамітнений; *стер – стрімкий, міцний, сильний.

Визначальними ознаками монастиря є:

1) духовно-вольова єдність, оформлена у вигляді статуту;

2) виокремлена власна територія;

3) спільна господарська діяльність;

4) самоврядування за власними правилами.

Розробка спільнотою «Народний Оглядач» програми «П’ять вигод» вказує на формування організованої громади однодумців і наявність у них духовно-вольової єдності, що є першою обов’язковою ознакою існування монастиря.

Набуття клубом власної території базування і перетворення його на вару дає другу обов’язкову ознаку монастиря.

Дві наступні ознаки монастиря з’являться після активації економічних стартапів (інноваційних компаній) і перетворення вар на демоси (політичні стартапи).

Давні і сучасні монастирі

Традиційні монастирі складалися з окремих житлових та технічних приміщень (осередків), розташованих на компактній території задля інформаційного обміну і спільної виробничої діяльності. Зазвичай, головним продуктом монастирів були рукописи священних, магічних або інших дуже цінних книг.

Сучасний розвиток комунікацій дозволяє здійснювати ефективну інформаційну та виробничу діяльність без обов’язкового перебування в одному місці. Окремі осередки (вари) можуть бути розкиданими по всьому світу, але завдяки засобам зв’язку діяти як цілісний інформаційний організм, а завдяки розвиненим транспортним сервісам – як цілісна матеріально-виробнича система.     

Структура монастиря Гартленд

Опираючись на сучасні можливості, постіндустріальний монастир Гартленд (він же Центр стартап-культури Гартленд) може складатися з трьох компонентів:

1. Мережа сайтів, які зберігають накопичені знання і забезпечують інформаційну взаємодію всіх членів і підрозділів монастиря в реальному режимі часу.

2. Статут, тобто система узгоджених правил, яка постійно розвивається і вдосконалюється.

3.  Розподілений фізичний простір у вигляді вар, тобто клубів з власною територією базування.

Наступні кроки

Поки спільнота «Народний Оглядач» опановує базовий рівень стартап-культури у вигляді програми «П’ять вигод» («П’ять подвигів»), ми приступаємо до формування другого рівня стартап-культури Гартленду. Він спрямований на заснування трьох типів стартапів – біосоціальних (сім’я), економічних (ділова компанія) і політичних (демос). Це потрібно для того, щоб члени нашого постіндустріального монастиря були політично організовані і економічно багаті – і щоб нас було багато!      

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.

Підтримую!

Продовження: Від ЦСК Гартленд до Монастиря інформаційних технологій – МІТ Гартленд

Наші інтереси: 

Творимо новий світ! 

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка