Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Образ і подоба ворога. Наслідки теракту в Беслані.

Після дванадцятигодинного бою бойня в Беслані закінчилася. Збірний спецназ ФСБ, ГРУ, осетинська міліція, МВС, 58-я армія за підтримки танків і ударних вертольотів Мі-24 зуміли зрештою придушити опір 30 бойовиків-терористів. 10 офіцерів спецназу ФСБ убиті, 30 — поранені. З тисячі двохсот заручників тільки приблизно 10 відсотків були врятовані непошкодженими, інші убиті, поранені, пропали без вісті. Коротше, поразка, розгром і провал.
Зовсім недавно Володимир Путін і його улюблений міністр оборони Сергій Іванов стверджували, що військова реформа успішно завершена, що ФСБ, МВС, прикордонники і військові готові до спільних дій проти терористів. Улітку були проведені спеціальні маневри на Далекому Сході, де перекинені повітрям з іншого кінця країни різнорідні підрозділи з ходу умовно розбили в пил кілька сотень умовних терористів. Реальна ж картина проявилася в Беслані, а до того — в Інгушетії. Під час Дубровки в 2002-му теж були безладдя і дезорганізація, але з тих пір усе стало тільки гірше.

З бойовиками все зрозуміло. Терористи, що влаштували різанину в Беслані і підставили дітей, не викликають ні співчуття, ні розуміння. Зате з бойовою підготовкою й організацією в них повний порядок. Представники спецслужб, до речі, стверджують, що Чечня з Інгушетією можуть жартуючи виставити хоч завтра 30—40 бойових груп, як у Беслані. У Росії ж залишилися тільки «Альфа» з «Вимпелом», та й ті тепер понесли втрати.

Тому усі в країні з нетерпінням чекали, коли Путін нарешті виступить і розповість народу, а не іноземцям, не йорданському королю Абдаллі, що, власне, сталося і що робити далі. У суботу — дочекалися. У неясних, але грізних виразах Путін пообіцяв зміцнити силовим шляхом єдність країни, створити якусь ефективну антикризову систему керування. Тобто силовиків у черговий раз підсилять. При Путіні ФСБ уже кілька разів підсилювали та реорганізовували, тільки користі не видно.

Обіцяють на Кавказ призначити, як у царські часи, намісника — віце-прем'єра з особливими повноваженнями. Але туди таких віце-прем'єрів уже призначали без усякої користі. Російська бюрократія, особливо при Путіні, у принципі не здатна реально делегувати владу по горизонталі на місця. Призначений «намісник», відірваний від центра прийняття рішень у столиці, змушений постійно циркулювати між Москвою і регіоном, будучи чужим і там, і тут. Зазвичай подібні чиновники досить швидко знаходять особисту ділянку по частині освоєння федеральних сум і годуються з неї, чекаючи неминучого переведення на інше місце служби.

Посилення силової боротьби з тероризмом зведеться, треба думати, до повного відновлення радянського інституту прописки на радість усім міліцейським хабарникам. Президент прямо визнав, що наші правоохоронні органи, судова система украй розклалися і корумповані. Знає — і виділяє їм додатковий корм.

Можна також очікувати нових репресій, посилення сваволі спецслужб і міліцейських, згортання залишків цивільних свобод, ліквідації останніх справді незалежних ЗМІ. Журналіст, звичайно, — зручна мішень для наших розкладених силовиків, не те що справжній терорист.

---------------------------------------
В тему

Геостратегічний нонсенс

Російський терористичний простір

Трагічна розв’язка. Кількість жертв теракту в Беслані може становити понад 600 осіб

Росіяни про Москву: «Найкращий вид на це місто – якщо сісти в бомбардувальник»

Російські телеканали дуже налякані

Сергій Іванов зізнався, що чеченців у Беслані не було

Путіну є що ховати в Беслані?

Трупи терористів підкинули в школу у Беслані

В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи