Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

Новозеландський стартап представив першого чатбота-політика

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Видання Techinasia цікавиться, чи змогли б люди проголосувати за політика, який є не людиною, а чат-ботом. Саме такого створив стартап з Нової Зеландії. Алгоритм на ім’я SAM знає все про новини Нової Зеландії, про цифри і факти, і як справжній політик дає закінчені відповіді, уникаючи при цьому запитань.

Поки що SAM не має досвіду живого політика, але багатьом людям він вже припав до душі: принаймні він не здатний завдати шкоди.

На відміну від живих політиків, він завжди доступний для діалогу, написати йому може будь-хто, хто володіє англійською і має акаунт у Facebook. Бот готовий обговорити проблеми охорони здоров’я, освіти, соціальні проблеми або поговорити на будь-які інші теми.

При цьому важливо, що це буде не розлогий діалог про глобальне — він буде прив’язаний до реального життя в Новій Зеландії. Бот знає статистику, розбирається в поточному стані справ і готовий ділитися цим зі співрозмовником.

Очевидно, що SAM в сьогоднішньому його вигляді не здатний виконувати всіх функцій реального політика. Але проект, радше, ставить питання суспільству і змушує задуматися про майбутнє, про функції влади.

Це міркування авторів на тему того, що відбувається з політикою зараз і як вона трансформується потім. Є думка, що ШІ у політичних питаннях може забезпечити неупередженість.

Для алгоритму без бажань і пристрастей всі люди будуть однаково важливі — або на тому рівні, на якому це запрограмують. Але це піднімає вже інші питання, чи не передасть людина свої уявлення про світ і свої стереотипи алгоритму.

Наприклад, бот від Microsoft, здатний до самонавчання, всього за 24 години став расистом і сексистом. Тому SAM змушує задуматися про ідеального політика майбутнього: цифрового, неупередженого і справедливого. Сьогодні, коли справжній ШІ тільки формується, є шанс створити щось, що допоможе людям.

Якщо забути про філософський бік створення ШІ-політика, то розробники SAM кажуть, що вже сьогодні він здатний приносити реальну користь суспільству. На їхню думку, чат-бот хороший інструмент для збору статистики та врахування громадської думки.

У розмові з алгоритмом про нагальні проблеми людина може висловлювати важливі питання, що хвилюють її. Якщо аналізувати ці дані, то реальна людська влада може скорочувати розрив з суспільством, вирішувати дійсно важливі проблеми.

Чат-бот може стати посередником між політиками і народом. У цьому вже зараз може бути його важлива політична роль. Творці говорять, що вибори в Новій Зеландії пройдуть в 2020 році. Вони впевнені, що до того часу бот стане більш просунутим і теоретично зможе спробувати балотуватися.

Це важливий етап для політики, тому що суспільство чекає тільки політичний морок, поки в 21 столітті керують методами з 19, вважають в компанії.

Наші інтереси: 

Принаймні розбирається в новинах і орієнтується у статистиці...

Час змінювати політикум!

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Явсе Світ.

Доповню статтю посиланням на відео. Дуже дивно, що під цим відео, яке було опубліковане два тижні тому, лише чотири коментарі після 35 тисяч переглядів.

Вірю в те, що розумію.