Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
 • Відвідувань: 0
 • Переглядів: 0

Із яким двигуном варто обирати навантажувач: розбираємо основні види

Сучасному складу не обійтися без складської техніки, адже товарообіг став настільки великим, що тільки людського ресурсу вже недостатньо. Водночас спеціалізоване обладнання здатне підвищити ефективність роботи із вантажами та продуктивність виробництва.

Однак, перед придбанням будь-якої складської техніки варто визначитися із:

 • сферою, для якої вона потрібна;
 • умовами експлуатації;
 • параметрами вантажу;
 • покриттям робочої поверхні.

Усе це впливає на вид двигуна в обладнанні. Розрізняють 3 види навантажувачів: дизельні, бензинові та електричні. І в цій статті ми розглянемо переваги та недоліки кожного з них.

Дизельні навантажувачі

Дизельний навантажувач — це оптимальний варіант для експлуатації на відкритому майданчику. Техніка стійка до погодних умов (вітру, дощу та снігу), а завдяки двигуну із високим моментом обертання за малу кількість часу вона швидко рухається та підіймає вантажі.

Перевагами дизельних навантажувачів є:

 • вантажність у межах 1,5–6 т;
 • невелика витрата палива та швидка заправка;
 • оснащення противагою;
 • мінімальний викид шкідливих речовин.

Завдяки останньому навантажувачі із дизельним ДВЗ можна експлуатувати всередині приміщення, але тільки, якщо в ньому є потужна система вентиляції.

Водночас варто зазначити й недоліки техніки, а саме:

 • робота всередині складу лише впродовж невеликої кількості часу;
 • високий рівень шуму.

Бензинові навантажувачі

Окрім дизеля навантажувач може мати бензиновий ДВЗ. Цей вид складської техніки має більший викид шкідливих речовин, а тому його не можна експлуатувати всередині приміщення.

Ще одним недоліком бензинового обладнання є вищі витрати на обслуговування, адже вартість бензину, як і його споживання, вищі за дизель.

Електронавантажувачі

654907f36b591.webp

Навантажувачі електричного типу — це найбільш екологічна складська техніка, адже в неї нульовий рівень викиду шкідливих речовин. Ще одна перевага використання електродвигуна — безшумність. Завдяки цьому техніку комфортно експлуатувати, а оператор може повністю зосередитися на роботі.

Саме електродвигун міститься всередині більшості моделей вузькопрохідних навантажувачів. Ця техніка здатна працювати у вузьких міжстелажних коридорах, що збільшує ефективність використання складського приміщення. Загалом на навантажувачі з літій іонними батареями варто звернути увагу, адже вони мають серйозні переваги, про які вказано в даній статті.

Здебільшого електронавантажувачі працюють на одному заряді приблизно 8 годин, чого достатньо для 1 зміни. Але техніку можна використовувати цілодобово, якщо придбати додаткову батарею.

Одним із небагатьох недоліків електронавантажувачів є ціна. Техніка цього виду в середньому на 20–30 % дорожча за інші моделі. Однак у довгостроковій перспективі електрична складська техніка електричного менш затратна в обслуговуванні за дизельні та бензинові моделі.

Наші інтереси: 

Техніка, бізнес.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Україна набирає швидкість для стрибка!

Американський трамплін: структура переходу України до реалізованої нації третього рівня

Запропонований підхід дозволяє нам перебувати в центрі націотворення, не перетворюючись з погляду масової свідомості на якусь «екзотику», «альтернативу» чи «андеграунд». Ми перебуваємо в головному...

Останні записи