Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець

Де три українці, там сотник, суддя і скарбник

Категорія:

Для того, щоб подолати корупційну систему, треба створити нову систему – ця думка поступово опановує експертне середовище. Але як це зробити?

1508001_mamay_orest-skop-2.jpg

Козак Мамай. Художник Орест Скоп
Козак Мамай. Художник Орест Скоп

Згідно з академічним визначенням: Система – це сукупність елементів, які взаємодіють один з одним і навколишнім середовищем задля досягнення спільної мети. Отже, для творення нової системи потрібні: 1) спільна мета, 2) взаємодоповнюючі елементи, 3) правильна взаємодія між елементами і 4) правильна взаємодія з навколишнім середовищем.

1. Мета

Стара система – це безнадійно корумпована і відстала державна організація України. Тому для творення нової системи потрібно заснувати нову державу. Для убезпечення від корупції і паразитизму, нова державна організація має бути прозора, зрозуміла, раціональна, ефективна. Для цього її треба творити згідно з наукою управління, а це передбачає наявність:

  • чітких цілей,
  • стимулів для їх досягнення,
  • кількісних критеріїв цілеспрямованого розвитку,
  • персонально відповідальних керівників та виконавців.

Це «ази» управлінської науки. Їх застосування розглянуто у статтях Тиранія чи Гетьманат, До всесвітньої української держави-громади.

Мотивація до творення держави була сформульована ще Богданом Хмельницьким: усім учасникам національно-визвольного руху надавався статус козаків, тобто вільних озброєних громадян – без панів, поборів, повинностей і податків.

Воля – внутрішня (від гріхів) і зовнішня (від поневолювачів) – стала національною ідеєю Першого Гетьманату. Синонімом слова козак було «вільна озброєна людина», а антонімом – «беззахисний раб, кріпак».

У наших умовах це означає, що всі засновники нової української держави – Третього Гетьманату – стають громадянами нової держави, тобто наділеними політичними правами і вільними від податків. Тільки вони можуть обирати владу і бути обраними. Всі інші – негромадяни – сплачують податки і можуть бути підданими Третього Гетьманату (з правом на постійне проживання) або гостями (з правом на тимчасове проживання).

2. Елементи нової системи і «стандартний роз’єм»

Середовищем потенційних засновників нової держави є волонтерський рух українців цілого світу. Тому Третій Гетьманат – це держава волонтерів. Для того, щоб це доволі аморфне середовище було спроможне до ефективної взаємодії, його треба привести до деякого «спільного знаменника», а також домовитися про «стандартний роз’єм».  

У ролі спільного знаменника виступає базова управлінська модель, яка може відтворюватися на всіх рівнях соціальної організації. Вона складається з керівника і трьох помічників: судді, скарбника і радника. Керівник персонально відповідає за групу в цілому, суддя (правник) – за виконання узгоджених «правил гри», скарбник (виконавчий директор) – за фінанси та інші матеріальні ресурси, радник (технолог) – за те, щоб усе було «по науці», ідеологічно правильно, з використанням можливостей комп’ютерних та телекомунікаційних технологій. 

Прислів’я «Де два українці, там три гетьмани» застаріло. Нове прислів’я звучить так: «Де троє українців, там сотник, суддя і скарбник, а де четверо, там ще й радник».

Зауважимо, що модель «один керує трьома» перевірена досвідом тисячоліть. Вона застосовується в бойових організаціях усіх часів і народів. Вона рекомендована Євангелієм, адже Ісус Хрестос мав трьох найближчих апостолів, яким після ініціації дав нові імена: Симон–Петро («Скеля»), Іван і Яків Воанергес («Діти блискавки»). Модель «1–3» є органічною (екологічною), бо вона відповідає людській природі. Відтак при її застосуванні організаційне об’єднання відбувається легко, природно.

Ця типова структура і є стандартним роз’ємом для взаємодії всього розмаїття волонтерських організацій, адже завжди зрозуміло, до кого звертатися з якого питання. Якщо йдеться про гроші, то звертаємось до скарбника, якщо наукові чи ідеологічні справи – до радника, правові непорозуміння – до судді. Остаточне рішення – за персонально відповідальним керівником, який, проте, може делегувати свої функції довіреним особам.     

3. Взаємодія елементів: нейромережа, мова, символіка

Найкращою формою взаємодії волонтерських організацій і груп є соціальна нейромережа. Головний сенс нейромережі Третій Гетьманат полягає в тому, що вона, подібно до людського мозку, щомиті реорганізується (перенавчається) у відповідності до внутрішніх завдань і зовнішніх викликів. Про це у статті Нейромережа Третій Гетьманат, або Держава-трансформер.

Ідеологією творення такої динамічної ієрархічної соціальної мережі є еконаціоналізм. Його головна ідея в тому, що життя нації треба організовувати на фундаменті природних законів.

Будь-яка взаємодія починається з ідентифікації. Головними засобами ідентифікації є мова і символіка.

Мовою нової української козацької держави, а отже й робочою мовою нейромережі є українська.

Символами руху за Третій Гетьманат, Установчих зборів, Національного Собору і нової держави можуть бути сонячно-блакитний прапор з гербом Святого Володимира на зеленому щиті.   

Допоміжним символом може бути Мамай на драконі.

4. Взаємодія з навколишнім середовищем

Нейромережа виступає в ролі голови, яка бере в управління народне тіло. Про це – у статті Маги і політики, або як відростити голову. Тобто найближчим навколишнім середовищем для нейромережі ТГ є український народний організм.

Громадянами ТГ з правом політичного голосу є члени нейромережі (колективної голови), натомість усі інші, що не бажають приєднатися до нейромережі і виступити засновниками нової держави, мають статус підданих і гостей ТГ.

Перехід до управління Україною нейромережа ТГ може здійснити шляхом проведення Установчих зборів з їх легалізацією у формі політичної партії. Таку комплексну політичну організацію українців цілого світу ми позначаємо терміном «Національний Собор» (НС). Про це у статті НС – модель заснування Української держави Третій Гетьманат.

Наступним етапом взаємодії системи ТГ з навколишнім середовищем буде формування цивілізації Міжмор’я (Балто-Чорноморський союз, Центральноєвропейська співдружність) та її співпраця з глобальними геополітичними союзниками.

Що робити

Отже, для творення нової суспільно-політичної системи новонародженому козацькому етносу (етносу волонтерів) необхідно:

  • погодити спільну мету,
  • впорядкувати організаційні структури,
  • організувати їх взаємодію у формі нейромережі,
  • шляхом Національного собору заснувати Третій Гетьманат, а слідом за ним – Співдружність Міжмор’я.

Продовження: Як працює нейромережа Третього Гетьманату

 

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Ія Подолянка.

З кожною новою твоєю статтею, Ігоре, все зриміше виринає силует ТГ. Хай буде!

Зображення користувача Володимир Світлий.

Хай буде!

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.

Зображення користувача Анатолій Висота.

Гадаю, що ЕТНОМЕРЕЖА звучить краще аніж НЕЙРОМЕРЕЖА. З НЕЙРО є асоціації з "сірою речовиною". Хоч по суті етномережа копіює структуру нейромережі. Українець = нейрон. Як вам?

Зображення користувача Миро Продум.

Наша етномережа будується за аналогією з мозком, тому вона водночас є українською нейромережею. Кожен українець - це супернейрон, адже він наділений волею і духовною свідомістю.

Анатолій Висота каже:
Гадаю, що ЕТНОМЕРЕЖА звучить краще аніж НЕЙРОМЕРЕЖА. З НЕЙРО є асоціації з "сірою речовиною". Хоч по суті етномережа копіює структуру нейромережі. Українець = нейрон. Як вам?

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Андрій Солтівский.

Хай символом руху за Третій Гетьманат в Україні, символом Установчих зборів і Національного Собору і буде сонячно-блакитний прапор з гербом Святого Володимира на зеленому щиті. Так буде без розпорошення свідомості.

«Символом руху за Третій Гетьманат, тобто символом Установчих зборів і Національного Собору, може бути Мамай на драконі». Ігор Каганець.

Живе Слово творить і перемагає

Зображення користувача Миро Продум.

Погоджуюсь. А Мамая на драконі використаємо для чогось іншого.

Андрій Солтівский каже:
Хай символом руху за Третій Гетьманат в Україні, символом Установчих зборів і Національного Собору і буде сонячно-блакитний прапор з гербом Святого Володимира на зеленому щиті. Так буде без розпорошення свідомості.
«Символом руху за Третій Гетьманат, тобто символом Установчих зборів і Національного Собору, може бути Мамай на драконі». Ігор Каганець.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Анатолій Висота.

Андрій Солтівський тверезий чоловік.

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Авжеж, бо він не вживає алкоголю!!! ;)))

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Ігор Каганець.

Порадилися з аксакалами і вирішили, що громадянами ТГ будуть тільки засновники ТГ (учасники Національного Собору). Натомість їхні діти і внуки зможуть стати громадянами на загальних підставах. Це для того, щоб не було застою.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Цікаво, а хто ці саксаули? ;)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Ія Подолянка.

Ну то і добре що громадянами ТГ будуть тільки засновники ТГ .а діти і внуки хай потрудяться.Нічого їм на блюді подавати волю.Докладуть зусиль то будуть цінувати РАЙ тоьто ТГ