Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець

Третій Гетьманат – держава волонтерів

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Нинішня народна війна часто ведеться всупереч саботажу існуючої державної машини. Це заохочує волонтерський рух довести козацьку модель до логічного завершення. Найкраща допомога сучасним козакам - заснування сучасної козацької держави! 

150401_kozaky.jpg

Життя триває: 367-й рік національно-визвольної війни
Життя триває: 367-й рік національно-визвольної війни

У 2014 році Україна здивувала весь світ безпрецедентним рухом волонтерів. За неймовірно короткий термін українці створили бойові батальйони і систему тилового забезпечення.

Вчинивши запеклий опір московській агресії, «прості українці» (насправді, дуже непрості) примусили владну верхівку захищати Україну і зламали плани її розчленування.  

Завдяки чому українцям вдалося миттєво створити ефективну і масову організацію? В умовах смертельної загрози спрацювала генетична пам’ять: українці згадали себе і просто відтворили козацьку модель самоорганізації. Що це таке?

Козацька модель стоїть на трьох китах:

1. Лідери. Центрами самоорганізації стають яскраві особистості – вільні, сміливі, ініціативні. Вони ні від кого не чекають вказівок, а просто починають робити те, у що вірять.

2. Добровольці. Навколо лідерів починають об’єднуватися прихильники. Кожен вибирає того лідера, який викликає найбільшу повагу і довіру. Якщо один лідер не виправдав сподівань, то добровольці приєднуються до іншого або самі стають лідерами.

3. Персональна відповідальність і самодисципліна. Добровольчі структури поводяться як високо дисципліновані, сильно мотивовані і чітко керовані підрозділи. Всі накази виконуються точно і негайно. «Все, що ми робимо, ми робимо добре». Лідер відповідає за всіх, хто йому довірився – подібно як батько відповідає за своїх дітей. Звідси давнє слово «атаман» – батько, буквально «тато-людина».    

Очевидно, що козацька модель нині активно працює. Кожна «мала армія» веде свою війну за Україну, координує дії  з іншими групами, шукає нових союзників.

Народна війна часто ведеться всупереч саботажу і відвертій зраді з боку існуючої державної машини. Це заохочує волонтерський рух довести козацьку модель до логічного завершення – заснування власної козацької держави Третій Гетьманат.

Чому Гетьманат? Тому що це форма державного устрою, основаного саме на описаній вище козацькій, «волонтерській» моделі.

Чому Третій? Тому що національно-визвольна війна, розпочата українським народом у 1648 році, триває і вимагає логічного завершення. Двома попередніми гетьманатами були козацькі держави Богдана Хмельницького та Павла Скоропадського. Третій Гетьманат переможе! 

Найкраща допомога сучасним козакам - заснування сучасної козацької держави! 

Наші інтереси: 

Рухаємось до української держави нового циклу. 

Підписуюсь на новини

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Юра Корольчук.

Неможливо говорити про будівництво ТГ за зразком волонтерської діяльності без її аналізу.

Козацька система організації хоча і включає вказані в статті "кити" по суті не має нічого спільного із описаною системою, бо будувалась як відкрита система на виборності, постійній змінності управління і тому беззастережній дисципліні, відповідальності, саме така система забезпечувала формування кадрового резерву.

Разом із позитивними моментами та необхідністю такої діяльності, волонтерський рух має багато негативних моментів, шкода котрих полягає в тому, що їх волонтери, суспільство, чи активісти не усвідомлюють або про це відкрито не говорять і відповідно не виправляють помилок:
- волонтерський рух побудований пірамідальним способом і опирається не на відкриту прогресуючу систему, а на активістів котрі несуть лише моральну відповідальність у них відсутня козацька система організації в приципі;
- через відсутність внутрішньої відкритої системи, взаємодіючи із величезною кількістю людей волонтери не можуть нічого зробити для реальної зміни ситуації (організації населення) на місцях, щомогло б змінити ситуацію;
- ручна система волонтерського руху дозволила, що почесними волонтерами за кілька рейсів зібраної народом продукції стають пройдисвіти котрі наживаючись прислужують будь якій владі;
- забезпечуючи армію, котра з боями і втратами відступає чи утримує позиції виключно людською силою, волонтери прикривають бездіяльність та злочини влади при цьому бездіючи в напрямку зрадників (в розумінні дії що направлена на результат а не "шорох" чи "інформаційний характер");
- в наслідок діяльності волонтерів реалізується економічний дренаж суспільства при гібридній війні в економіці;
- доходить до того, що із скриньками на АТО жебрають у стареньких бабусь неповнолітні імітуючи особисту реалізацію.

Ідеалізація діяльності волонетрів часто прикривала необхідність відступу для пергрупування сил та уравління при тому в результаті, відступ все ж відбувався із людськими втратами.

Пройшла демобілізація і в супереч гучних прогнозів - взагалі не йдеться про наведення порядку бійцями АТО на місцях, навпаки, корупція набирає маштабів більших ніж за правління Сімї, люстрація виявилась пустою мовою. Все тому, що така ідея була міфом з самого початку таким же міфом, стсоовно багатьох моментів є діяльність волонтерів, ці міфи направлені на приспання реальної діяльності чи підготовки до неї (ігрової якщо хочете) тому і повинні бути викриті.

Волю не здобувають на одинці

Зображення користувача Миро Продум.

Це все тому, що українці зараз перебувають у стані етнічного натовпу. Відтак козацька система в них перебуває в затуманеному, зародковому стані, але вона є, вона діє і поступово пробиває собі дорогу методом спроб і помилок, з великими втратами.

Наша місія в тому, щоб впорядкувати народну активність і спрямувати її до творення власної держави.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Юра Корольчук.

Погоджуюсь.
Самоорганізацію українці мають в генах, фактично живемо в середовищі де все є для її функціонування і якщо потрібно активації, але це не перешкоджає третім особам останні роки, як і століття перехоплювати управління державою та направляти ініціативи самоорганізації в хибне русло.
Ми не можемо собі дозволити направляти суспільство в хибне русло і тому повинні усвідомлено відноситись до того що пропонуємо, хто не робить той не помиляється але помилки необхідно аналізувати і вчитись на них.

Волю не здобувають на одинці

Зображення користувача Володимир Світлий.

Робіть все як для себе ,для рідних і решта приєднається та допоможе.

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.

Зображення користувача Юра Корольчук.

Золоті слова

Волю не здобувають на одинці

Зображення користувача Майя Українська.

Дякую за можливість навчання. Правильні думки перечитувати завжди приємно.

Радіймо! Тільки шляхом творення сьогодення, майбутнє вітаємо чистотою, світлом перемагаємо!