Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Стратегія демографічного розвитку України

Світ:

15 травня, в день сім’ї, Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій ПАВЛЕНКО та заступник директора Інституту демографії й соціальних досліджень Національної академії наук України Елла ЛІБАНОВА представили Стратегію демографічного розвитку України на 2006-2015 роки.
Головне завдання Стратегії – покращення якості життя населення України і покращення якості власне самого населення.

Основи сучасної демографічної кризи було покладено ще у 1960-ті роки, коли було різко збільшено “втягнення радянської жінки у суспільне-трудове життя”. Саме тоді почалась тенденція зменшення народжуваності, що поступово знизилась нижче порогу просто відтворення населення. Події 1990-х років, пов’язані з різким погіршенням економічного стану країни тільки підсилили негативні демографічні тенденції.

У 2004 році Україна взагалі опинилась у демографічній ямі. Тобто, показники були навіть нижчими за найгірші прогнози демографів – смертність була вище песимістичного прогнозу, а народжуваність – нижче. Зараз, за статистикою, 38% українських чоловіків помирають у працездатному віці. Загалом українці живуть на 11 років менше, ніж у середньому в країнах Європи. Лише цих цифр достатньо для того, щоб уявити демографічну ситуацію в країні.

Однак, у 2005 ситуація дещо покращилась. Причому перші ознаки покращення з’явились лише у листопаді. Демографічні процеси дуже інертні. І виходити з демографічної кризи нам доведеться доволі довго.

Як підкреслила пані Лібанова, мова йде не просто про відтворення кількості населення. Це можна було б зробити за кілька місяців – відкрити кордони, запустити натовпи мігрантів і підняти кількість населення країни до 50-52 мільйонів. Але тоді ми отримуємо набагато більше інших проблем, з якими вже стикаються країни Західної Європи, що свого часу необережно саме так і зробили. При такому варіанті за одне покоління тут постане зовсім інший етнос – з іншою генетикою та іншою ментальністю. Тоді виникає природне питання – а для кого це робилось?

Тому Стратегія побудована на сприянні природному відтворенню та збільшенню кількості та якості саме українського населення. Звичайно, це не означає повної відмови від міграції, але пріоритет належить сприянню поверненню в Україну української діаспори, насамперед трудової міграції останніх років. А також залученню тільки тих мігрантів, які насправді принесуть користь Україні та українському народу.

Головна особливість Стратегії, що її затверджено як пріоритетну державну програму. Тобто тепер всі державні програми повинні при своїй розробці проходити перевірку на предмет сприяння/несприяння Стратегію демографічного розвитку України на 2006-2015 роки.

Повністю текст Стратегії демографічного розвитку України на 2006-2015 роки можна прочитати на сайті Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.


Цікаво, що ця Стратегія побудована на тих самих принципах, що покладені в основу Концепції демографічної політики України, яку було представлено на читацькому клубі “Перехід-IV”, а потім, у квітні 2005 року, опубліковано в “Народному Оглядачі” (тобто понад рік до того, як це зробила держава).

Це вже не перший випадок, коли поважні державні інституції після тривалої напруженої роботи приходять до результатів, задовго до того опублікованих у “Переході-IV” та “Народному Оглядачі”. Достатньо згадати хоча б випадок з “секретною доповіддю Пентагона”.

Це зайвий раз доводить, що “знання принципів компенсує незнання деяких фактів”. Не маючи державної підтримки, не маючи грантів від “грошових мішків”, не маючи матеріальної бази, яку можна було б порівняти з будь-яким державним дослідницьким центром – команда “Переходу-IV” видає “на-гора” результати не гірші, і при тому раніше, ніж цілі державні інститути. Все тому, що “Перехід-IV” володіє знанням ПРИНЦИПІВ розвитку людської цивілізації.

Отже, читайте “Перехід-IV” та “Народний Оглядач”. Це дозволить вам зрозуміти логіку навколишніх процесів, заглянути на кілька років наперед і зекономити багато зусиль при розробці масштабних (і не дуже) програм.


----------------------------------------------------

В тему:

Євгеніка для України

Концепція подолання демографічної кризи в Росії

Етногенетичні інтереси і міжрасові змішування. Нова книжка Франка Солтера в огляді Майкла Полігнано

Творчий клас

Виховання: проблема наступних поколінь
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Передчуття Великого джигаду

Фільм і роман «Дюна» як війна людей і психопатів – три вибухові ідеї таємного послання Френка Герберта

Моад’Діб став рукою Господньою – і пророцтво вільних справдилося. Моад’Діб приносив мир туди, де була війна. Моад’Діб приносив любов туди, де панувала ненависть. Він повів свій народ до справжньої...

Останні записи