Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Росія і Китай формують Східний цифровий блок – Le Monde (Франція)

На тлі Східного економічного форуму у Владивостоці, де провели зустріч лідери двох країн, китайський лідер онлайн-торгівлі «Алібаба» оголосив про широкий альянс з ключовими російськими інтернет-підприємствами. Це дозволить йому посісти перше місце на ринку країни з населенням в 145 мільйонів чоловік, яка простягається від Японії до Європи.

kytay.jpg

Джек Ма, засновник китайської групи "Алібаба" та Кирило Дмитрієв, голова суверенного фонду "Російський Прямі інвестиційні фонди", на економічному форумі у Владивостоці, Сибір, 11 вересня

З часів будівництва Великої стіни в період імперії Мін китайці рідко заглядають на територію північних варварів. Тим більше до тих, які знаходяться по той бік Амура.

Проте 11 вересня 3200 солдатів, 900 одиниць бронетехніки і 30 винищувачів з легкістю перетнули кордон ... на запрошення Володимира Путіна, який вперше в історії запропонував сусідам участь у спільних навчаннях величезних масштабів.

На зближення йдуть не тільки військові. На тлі Східного економічного форуму у Владивостоці, де провели зустріч лідери двох країн, китайський лідер онлайн-торгівлі «Алібаба» оголосив про широкий альянс з ключовими російськими інтернет-підприємствами. Це дозволить йому посісти перше місце на ринку країни з населенням у 145 мільйонів, яка простягається від Японії до Європи.

Китайська компанія створить спільне підприємство з «Mail.ru» (власник найбільшої в країні соцмережі) і «Мегафоном» (другий за значимістю мобільний оператор), які належать олігархові Алішеру Усманову, що входить в оточення Володимира Путіна. «Алібаба» отримає 48% нового підприємства і стане його оператором.

Варто відзначити, що 13% дістануться Російському фонду прямих інвестицій, що підкреслює політичний характер угоди.

Холодна війна в інтернеті

«Алібаба» вкрай зацікавлена в подібному альянсі. Хоча засновник компанії Джек Ма заявив, що поступово відходить від справ, тепер вона зможе вийти за межі Азії, спираючись на 80 мільйонів користувачів «Мегафона» і 95 мільйонів користувачів «Mail.ru» (перш за все, соціальної мережі «ВКонтакте»), щоб наповнити Росію китайськими товарами і дати поштовх розвитку інтернет-торгівлі, яка тут все ще спотикається.

Головним завданням підприємства стане формування рентабельного бізнесу в країні з величезною територією і слабо розвиненою логістичною інфраструктурою. Можливі й складності у співіснуванні соцмережі і інтернет-магазину. Уявіть, якби «Амазон» об'єднався з «Фейсбук».

Те, що в Східному Сибіру зараз розгорнулися такі військові, дипломатичні та комерційні маневри, аж ніяк не випадковість. Сі Цзіньпін виявився в непростому становищі через наступальну поведінку президента США Дональда Трампа і тому прагне спертися на близькість інтересів двох гігантів сходу.

Холодна війна триває і в інтернеті. Росія і Китай встояли перед американською хвилею, створивши власні аналоги «Амазон», «Фейсбук» і «Гугл». Крім того, варто відзначити, що за угодою дані російських користувачів не перетнуть кордон країни.

Вплив цього цифрового блоку на сході буде тільки рости. 

Додатково: Як Китай будує цифрову диктатуру: «big data» і система соціального кредиту.

Наші інтереси: 

Стежимо за формуванням ультраіндустріального континентального блоку РФ-КНР. США і Україні треба прискорювати перехід до постіндустріальної формації.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Новина досить цікава із аналізом останніх висловлювань пані Меркель,які поширили ЗМІ...

Вірю в те, що розумію.

Коментарі

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Новина досить цікава із аналізом останніх висловлювань пані Меркель,які поширили ЗМІ...

Вірю в те, що розумію.