Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець

Технології прискореного націотворення: організаційний потенціал дуальних стосунків (+ аудіо)

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Фундаментом нації є найменші соціальні системи, які складаються з двох людей. Якість цих систем визначається не стільки якостями окремих людей, скільки їх правильною взаємодією. 

180913-cholovikizhinka.jpg

То як, засновуємо дуальний стартап?
То як, засновуємо дуальний стартап?

Аудіоверсія статті: Технології прискореного націотворення: організаційний потенціал дуальних стосунків


Постіндустріальна нація: люди, організація, світогляд

Як і будь-яка система, нація – це організовані люди, спрямовані до спільної мети. Тобто нація має три основні системні компоненти: 1) люди, 2) організація їх взаємодії, 3) національна мета.

У творенні постіндустріальної нації беруть участь наші сучасники, адже інших людей у нас просто нема. За 10–15 років, відпущених «вікном можливостей» для постіндустріального переходу, ми не створимо цілком нових українців. Проте ми можемо дати сучасним українцям правильний світогляд і ефективну організацію. Причому зробити це швидко, адже ідеї нині поширюються миттєво, а наявні інформаційні технології вже реорганізують суспільство.   

Постіндустріальний світогляд основується на ідеї, що Творець Всесвіту постійно і неухильно розширює свою присутність у фізичному світі – про це ми вже говорили у статті «Божественна експансія: аріянство, націоналізм, безсмертя». Бог-Творець постійно гармонізує і структурує наш світ.

Оскільки елементарними еволюційними одиницями є народи, то божественна дія полягає в розвитку народів. В організаційному плані цей розвиток полягає в перетворенні аморфних етносів на структуровані нації з власними державами. Це ідеологічний фундамент постіндустріального націотворення, і ми про нього вже згадували у статті «Аріянство і націоналізм – два крила Великої Гри».

Отже, зі світоглядом більш-менш зрозуміло. А що робити з постіндустріальною організацією суспільства?

Насправді йдеться не про все суспільство, а лише про його активну частину. Це кілька відсотків, спроможних до самостійного мислення і вольових дій. Принципово важливо, що ці люди достатньо вільні у своїх діях: вони на власний розсуд керують своїм життям, відтак спроможні до швидкого творення нових організаційних форм.

16 психологічних типів і стосунки між ними – від повного доповнення до повного несприйняття

Будівництво завжди починається з фундаменту. Фундаментом нації є найменші соціальні системи, які складаються з двох людей. Про це вже згадували у статті «Феномен дуалізації в аріянстві й націоналізмі: Де двоє зібрані в Моє ім’я – там Я серед них». Якість цих систем визначається не стільки якостями окремих людей, скільки їх правильною взаємодією.

Річ у тім, що кожна людина належить до одного з 16 психологічних типів – соціотипів. Між цими соціотипами існує 16 видів міжтипних стосунків – від найкращих (дуальних) до найгірших (конфліктних).

При дуальних стосунках люди не лише доповнюють один одного, а й посилюють свої сильні сторони. Між дуалами виникають взаєморозуміння, резонанс і синергія. Тому дуалізація – це завжди прискорений саморозвиток, взаємне навчання, актуалізація, поліпшення здоров’я, повнота життя. Дуали – це як протилежні полюси магнітів, які притягуються без додаткових зусиль.

Цілком інша ситуація при взаємодії конфліктерів. У конфліктних стосунках виникає взаємне погашення, пригнічення, блокування. Люди бояться виявляти свої сильні сторони, бо це негайно провокує конфлікти. Постійний стрес призводить до психосоматичних хвороб. Для уникнення скандалів люди або замикаються в собі, або припиняють змістовне спілкування. Конфліктери – це наче однойменні полюси магнітів, між якими діє природне відштовхування, незалежно від бажання обох сторін взаємодії.

Організаційний метод перетворення умовного пекла на умовний рай

Проведімо уявний експеримент. Припустімо, що у нас є велика спільнота людей, рівномірно представлена усіма соціотипами. Що станеться, якщо ми об’єднаємо цих людей так, що кожен перебуватиме в парі зі своїм конфліктером? Спочатку буде параліч спільноти, а потім її швидкий розпад. Ті, які не розбіжаться, перебуватимуть у стані пригнічення і депресії. Вимушена взаємодія конфліктерів – це психологічне пекло.

А тепер візьмімо тих самих людей і організуймо їх так, щоб кожен знайшов свого дуала. Ситуація зміниться кардинально! Ті ж самі люди, які ще вчора страждали і переживали хронічний стрес, сьогодні відчувають психологічний комфорт. Ще б пак, адже все, що ти робиш щиро і якісно,  активно вітається дуальним партнером. А все, в чому ти почуваєшся невпевнено, партнер спокійно бере на себе. Як бачимо, проста реорганізація – і для тих самих людей психологічне пекло перетворено на рай.

Зрозуміло, що описані вище два протилежні стани спільноти, де всі або конфліктери, або дуали, є неможливими. У реальності маємо щось середнє. Тим не менше, з описаного експерименту слідує, що за допомогою підвищення частки дуальних стосунків можна суттєво підвищити гармонійність спільноти.

Проблеми технологічних стартапів і як їм допомагає дуалізація

На користь ідеї цілеспрямованої дуалізації суспільства свідчить ситуація зі стартапами. Не секрет, що з сотні заснованих інноваційних компаній виживають лише одиниці. Дослідники цього явища звертають увагу на три головні проблеми стартапів.

По-перше, це дублювання повноважень і обов’язків між засновниками. При перших серйозних труднощах це призводить до конфліктів і зазвичай закінчується крахом.

При дуалізації такого не буває, адже дуали є носіями компетенцій, які не перетинаються. Понад те, ситуація, коли кожен засновник спеціалізується на виконанні притаманних йому функцій, лише посилює взаємну залежність, а тому працює на збереження цілісності проекту.

Друга поширена проблема стартапів – це слабкість планування. Зазвичай, засновники зосереджуються на творчій частині проекту і нехтують тим, що вважають нецікавою рутиною.

Натомість дуальна пара об’єднує людей з різними психологічними якостями, тож нецікаве для одного є сферою самовираження для іншого. Так, у статті Психологічна структура націонал-соціалізму: постіндустріальна четвірка головних цінностей описана взаємодія дуальної пари «Миротворець»–«Адміністратор». Адольф Гітлер, будучи етико-інтуїтивним інтровертом, взяв на себе теорію, людські стосунки і загальну стратегію. Натомість його дуал Рудольф Гесс, будучи логіко-сенсорним екстравертом і, до того ж, маючи економічну освіту, із задоволенням займався організаційною практикою, контролем виконання і, умовно кажучи, «бухгалтерією». 

Третя поширена причина краху стартапів – це недостатній рівень духовно-психічної єдності засновників. Поки справи йдуть добре, ці «невидимі» чинники не проявляють себе. Проте в кризових ситуаціях, а вони закономірні, персональна несумісність стає головним детонатором руйнування проекту.

Натомість у дуальній парі кризова ситуація лише згуртовує засновників, особливо при наявності релігійної та ідеологічної єдності.  

Як підвищити у спільноті рівень психологічної сумісності

По-перше, необхідно просувати знання про 16 психологічних типів та стосунки, які між ними виникають. Це питання освіти і постійної популяризації психологічної типології. Кроком у цьому напрямку можна вважати книгу «Психологічні аспекти в менеджменті: типологія Юнга, соціоніка, психоінформатика» 1997-го року.

По-друге, необхідно розробити відповідне програмне забезпечення. Ідея витає в повітрі – і вона буде реалізована.

По-третє, необхідна організована спільнота, яка власним прикладом покаже ефективність дуалізації. Сáме ця спільнота, маючи на порядок вищу ефективність, і стане ядром формування постіндустріальної нації.

Радіймо!

Постіндустріальна нація починається з дуальних осередків  

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.
 

Наші інтереси: 

Досліджуємо можливості прискореного націотворення. 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

На мою думку, 80% великих справ відбуваються завдяки дуальним стосункам. На решту 15 видів стосунків припадає 20%.

Тому варто зосередитися на пошуках дуалізації в усіх важливих справах.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.

Якщо починаєш серйозну справу, то один дуальний партнер важливіший ніж 15 партнерів усіх інших соціотипів разом узяті.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Федько.

Такою спільнотою може стати АНСДП!

Цитата:
"необхідна організована спільнота, яка власним прикладом покаже ефективність дуалізації. Сáме ця спільнота, маючи на порядок вищу ефективність, і стане ядром формування постіндустріальної нації".

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Ігор Каганець.

Додав аудіоверсію цієї статті. Її також можна прослухати на Радіо Гартленд у циклі аудіоп’єс Аріянство - релігія Гри

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Костянтин Струк.

Ох і важко, я так відчуваю, буде втілювати в життя ці знання тим, у кого теорія розходиться з практикою.

Поки дихаю - сподіваюсь!

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Хіба ельфи і інопланетяни не беруть участі у формуванні нації?
Нація, яку підтримають ельфи: три базові принципи розгортання Руху-25
Президентські вибори 2019 року зазнали втручання інопланетян – докази
Зв'язок Ватікану з сірими прибульцями

Цитата:
У творенні постіндустріальної нації беруть участь наші сучасники, адже інших людей у нас просто нема.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Дві цитати:

Ігор Каганець каже:
Це кілька відсотків, спроможних до самостійного мислення і вольових дій.

"Фах" Айзека Азімова - про важливість оригінальності мислення

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)