Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

На український ринок заходить міжнародна ядерна компанія

Категорія:

Міжнародна компанія Holtec International, що спеціалізується на виготовленні обладнання в галузі ядерної енергетики, планує налагодити в Україні виробництво малих модульних реакторів для АЕС. Про це повідомив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський.

«Є дуже цікава пропозиція, яку зробив президент Holtec International Кріс Сінгх нашому президенту Петру Порошенко – створити в Україні хаб з поширення в Європу, Азію і Африку малих модульних реакторів з локалізацією виробництва і дуже великої кількості обладнання на українських підприємствах», – зазначив керівник «Енергоатому».

Президент Holtec International Кріс Сінгх

Він уточнив, що мова йде про реактори SMR-160, і до цієї справи вже залучено українське виробництво «Турбоатом», яке має в своїй лінійці турбіни, які підходять для цього проекту.

«Є також можливість залучити інші українські підприємства», – сказав Недашковський.

Він назвав виробництво малих модульних реакторів «надзвичайно перспективним» напрямком в будівництві атомних електростанцій.

«Ці реактори мають підвищений рівень безпеки за рахунок того, що на них застосовуються пасивні системи безпеки, тобто, без насосного обладнання, арматурного та багато іншого, що вимагає зовнішнього електропостачання», – пояснив глава українського підприємства.

Крім того, за його словами, реактори проекту SMR-160 маневрені, досить дешеві порівняно з реакторами високої потужності, можуть споруджуватися на невеликих площах і не вимагають підведення потужних ліній електропередач.

«Цей проект вже концептуально розроблений, і початок процесу його ліцензування очікується вже в наступному році, а старт активної фази будівництва – приблизно в 2023 році. Ми вважаємо, що для України цей проект дуже цікавий і перспективний», – підкреслив Недашковський.

Оцінюючи подальші перспективи, він зазначив, що потреба в малих модульних реакторах після 2025 року оцінюють у цілому приблизно в один трильйон доларів. Частково, за його словами, це може бути реалізовано в Україні.

Наші інтереси: 

Хаб з поширення в Європу, Азію і Африку малих модульних реакторів - це перспективно і вигідно.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники знову в ударі. Кадр з фільму «Хвіст крутить собакою» (Wag the Dog, 1997).

Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України

Про це 14 квітня 2023 року повідомив Юрій Швець – головний російськомовний рупор Демократичної партії США – на своєму ютуб-каналі, що має 1,28 млн користувачів. Виявляється, що головною причиною,...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

Повертаємось до ядерної енергетики??

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Коментарі

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

Повертаємось до ядерної енергетики??

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Зображення користувача Валерій Швець.
0
Ще не підтримано

Дуже перспективна пропозиція.

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

В ядерній енергетиці потрібно опиратися на експертні оцінки, а не на міркування журналістів чи "зелених".

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Раїса НедашкІвська каже:
Нині почалася ера Водолія — епоха жінки, людей-творців. Ті, хто піднявся духовно, має зустріти свою половинку. Любов не дається кожному всує, лише тому, хто готовий до неї. Я включила в сценічну версію «Слова о полку Ігоревім» послання апостола Павла коринтянам про любов, яка ніколи не замислює зла і ніколи не минає. І додала слова Лесі Українки про те, що коли полюбиш, народжується друге серце і постає огнисте диво.

Це я до слова ;) "Юрій НедашкОвський"

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)