Важливість: 
3

Категорія:

На український ринок заходить міжнародна ядерна компанія

Міжнародна компанія Holtec International, що спеціалізується на виготовленні обладнання в галузі ядерної енергетики, планує налагодити в Україні виробництво малих модульних реакторів для АЕС. Про це повідомив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський.

«Є дуже цікава пропозиція, яку зробив президент Holtec International Кріс Сінгх нашому президенту Петру Порошенко – створити в Україні хаб з поширення в Європу, Азію і Африку малих модульних реакторів з локалізацією виробництва і дуже великої кількості обладнання на українських підприємствах», – зазначив керівник «Енергоатому».

Він уточнив, що мова йде про реактори SMR-160, і до цієї справи вже залучено українське виробництво «Турбоатом», яке має в своїй лінійці турбіни, які підходять для цього проекту.

«Є також можливість залучити інші українські підприємства», – сказав Недашковський.

Він назвав виробництво малих модульних реакторів «надзвичайно перспективним» напрямком в будівництві атомних електростанцій.

«Ці реактори мають підвищений рівень безпеки за рахунок того, що на них застосовуються пасивні системи безпеки, тобто, без насосного обладнання, арматурного та багато іншого, що вимагає зовнішнього електропостачання», – пояснив глава українського підприємства.

Крім того, за його словами, реактори проекту SMR-160 маневрені, досить дешеві порівняно з реакторами високої потужності, можуть споруджуватися на невеликих площах і не вимагають підведення потужних ліній електропередач.

«Цей проект вже концептуально розроблений, і початок процесу його ліцензування очікується вже в наступному році, а старт активної фази будівництва – приблизно в 2023 році. Ми вважаємо, що для України цей проект дуже цікавий і перспективний», – підкреслив Недашковський.

Оцінюючи подальші перспективи, він зазначив, що потреба в малих модульних реакторах після 2025 року оцінюють у цілому приблизно в один трильйон доларів. Частково, за його словами, це може бути реалізовано в Україні.

Наші інтереси: 

Хаб з поширення в Європу, Азію і Африку малих модульних реакторів - це перспективно і вигідно.

Гравець: 
Оксана Колосовська
89

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка