22-е зібрання акціонерів Вільної Української Держави: підведення підсумків і постановка завдань

У неділю 27 грудня 2015 року в Києві відбулося 22-е зібрання акціонерів стартапу ВУД. Головним результатом 5 років роботи стало успішне формування «зерна» – зародку нової суспільно-економічної системи. Настав час його пророщувати і засівати.

151228-zbory-3.jpg

Перед початком зібрання
Перед початком зібрання

Уся попередня робота з підготовки зібрання була виконана дистанційно, результати викладені на сайті. З оглядовою доповіддю виступив засновник стартапу «Вільна Українська Держава», головний редактор сайту «Народний Оглядач» Ігор Каганець.

Коротка передісторія

Навесні 2010 році ми розпочали рух до перезаснування держави на основі простої ідеї – треба діяти. Треба виявляти активність навіть тоді, коли не видно шляхів досягнення мети, та й сама мета перебуває в густому тумані.

Нас підтримувала віра в те, що кожен крок уперед відкриватиме нові обрії. Стратегію просування малими кроками в міру наявних можливостей ми назвали «стратегією води». І вона виявилася правильною. В результаті перетворили сайт «Народний Оглядач» на соціальну мережу –  лабораторію для колективного навчання і пошуку нових рішень.

Наступним кроком стало усвідомлення, що нову державу треба творити у просторі позитивних подій. Але для творення гармонійної держави треба мати гармонійних українців. Адже якщо об’єднати, скажімо, 100 проблемних людей, то матимемо 100 проблем. Тому зосередили активність на оздоровленні українців, очищенні свідомості і піднесенні у Простір волі.    

Вирішальним кроком стало усвідомлення того, що нову державу треба творити як стартап (інноваційну компанію). Ідея в тому, що ми не маємо ресурсів для будівництва нової держави, але в наших силах створити зерно, зародок, початок, стартап. Якщо його зробити якісно, то це «зерно» саме почне проростати, пробивати собі дорогу і знаходити потрібні ресурси.

П’ять принципів державотворення

Практична робота з проектування «зерна» привела до розуміння держави як найвищої форми організації народного організму. При цьому з’ясували дуже важливі речі, які можна вважати системними принципами.

1. Існує тільки дві форми державного правління – або республіка, або диктатура. Різниця між ними в тому, що в республіці органи управління формуються знизу, а за диктатури насаджуються згори.

2. Республіка має тенденцію вироджуватися в диктатуру. Це відбувається тоді, коли народ у владу висуває негідників.

3. Диктатура має тенденцію вироджуватися в тиранію, тобто насильство негідників над народом.

4. Механізм обрання гідних людей працює тільки в демосах – спільнотах персонально знайомих людей чисельністю до 150 членів. Влада демосів називається демократія. Щоб республіка не виродилася в диктатуру, ця республіка має бути демократичною.

5. Критерієм правильного розвитку окремої людини, демосу і демократичної республіки є рівень щастя. Він визначається розміром дарів на розвиток спільної справи.

Самокерована суверенна мережа демосів

Правильне формування демократичної республіки починається з організації правильної інформаційної взаємодії. Найдосконалішим засобом такої взаємодії є комп’ютеризована соціальна мережа.

Проте сучасні мережі не придатні для заснування республіки з трьох причин:

1) вони працюють не з демосами, а з натовпами;

2) вони керовані не учасниками мережі, а зовнішніми власниками;

3) вони спроектовані на отримання власниками максимального прибутку, передусім від продажу реклами.

Для заснування республіки треба розробити мережу з іншими якостями:

1) вона має ефективно організовувати учасників у демоси;

2) вона має керуватися і фінансуватися самими демосами;

3) вона має працювати на заснування і еволюцію демократичної республіки.

Коротке технічне завдання на розробку такої мережі описане у статті Самоуправління демосів екодержави.

Постіндустріальна цивілізація

Величезним досягненням нашого стартапу стало формулювання трьох принципів зміни суспільно-економічних формацій.

По-перше, нова формація завжди заперечує попередню, тому спостерігаючи за теперішнім станом, ми можемо побачити майбутній стан.

По-друге, завдяки «принципу заперечення запереченого», постіндустріальна формація багато в чому подібна на доіндустріальну.

По-третє, властивості формації перебувають у взаємопов’язаному комплексі (подібне притягується до подібного).

По-четверте, усі постіндустріальні тенденції вже присутні в сучасному суспільстві.

Це дозволяє доволі точно побачити якості постіндустріальної формації, настання якої є природним цивілізаційним процесом – подібно як після зими настає весна. Для нас це дуже важливо тому, що відтепер ми можемо цілеспрямовано формувати державу, яка відповідатиме природним законам і цивілізаційним тенденціям – екодержаву. Це значить, що ми тепер можемо діяти не інтуїтивно чи методом спроб і помилок, а на основі наукового підходу.   

Символіка Вільної Української Держави

Далі на зборах було презентовано другу редакцію символіки ВУД. Найважливіше, що ми прийшли до уявлення про чотири рівні розкриття державної символіки: прапор – герб – прапор з гербом – великий державний герб.

Сонячно-блакитний прапор є прапором потенційних можливостей. Поява зеленого кольору вказує на їх реалізацію: Для чого зелений колір на жовто-блакитному прапорі?  

Найважливіші досягнення 2015 року

1. Сформована концепція, філософія та ідеологія Вільної Української Держави.

2. У відповідності до них розроблено комплекс державної символіки.

3. Відкрито методику прогнозування якостей постіндустріальної формації.

4. Почалася робота з формування Міжмор’я, або Балтійсько-Чорноморської конфедерації.

5. США задекларували себе головним союзником України і Міжмор’я.

6. Відбулося просування ідей Великого Переходу в інформаційному просторі.

Докладніше – 2015 рік: шість головних подій волонтерського громадського стартапу Вільна Українська Держава.

Щира подяка всім учасникам нашого стартапу, особливо тим, хто щедро підтримав роботою і грошима!

Три головні завдання на 2016 рік

1. Розробити самокеровану і самофінансовану демократичну екомережу. Для прискорення роботи потрібні додаткові ресурси. Де їх взяти? Для цього треба

2. Знайти союзників, спроможних ефективно підтримати програмування і піар екомережі. Як їх залучити? Для цього треба  

3. Популяризувати ідеї Вільної Української держави як в Україні, так і за кордоном, передусім у Литві, Польщі та США. 

Докладніше про це у статті: Головні завдання Вільної Української Держави у 2016 році.

Обговорення

Після доповіді відбулося її обговорення. Найбільше уваги приділити питанню практичної реалізації екомережі з погляду стратегій розвитку та організаційних форм.

Невимушено перейшли до «свята живої їжі» і обміну особистим досвідом самозцілення, самовдосконалення, піднесення у простір позитивних подій, чудотворення, взаємодії з родичами і знайомими, переходу на високовібраційну їжу. При цьому поділилися власними «тонкощами» та «ноу-хау».

У процесі вельми продуктивного обговорення було піднято кілька важливих тем, які поступово будуть викладені у вигляді окремих статей.

Готується відео про офіційну частину зібрання.

Висновок

Число 22 символізує початок нового циклу. 22-й збір акціонерів стартапу «Вільна Українська Держава» підбив підсумки попередніх 5 років роботи, проголосив початок нового етапу і поставив завдання на 2016 рік.

До праці, друзі!

 

 

Відеозапис доповіді Ігора Каганця на зборах акціонерів стартапу Вільна Українська Держава 27.12.2015 р. 

Аудіозапис виступу Ігора Каганця на зборах акціонерів стартапу Вільна Українська Держава 27.12.2015

 

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка