Важливість: 
5
Для чого зелений колір на жовто-блакитному прапорі?

Найефективніший шлях досягнення національної мети – підняти цю мету до рівня національної символіки. 

150926-shchastya.jpg

Грай-Воля - прапор Вільної Української Держави
Грай-Воля - прапор Вільної Української Держави

Країна нереалізованих можливостей

Коли згадують про Україну, то найчастіше говорять про її величезні потенціальні можливості, які можуть реалізуватися колись у майбутньому. Треба визнати, що ми вже тисячу років залишаємось країною нереалізованих можливостей. Наші талановиті люди набувають в Україні великий потенціал, а потім реалізують його на благо інших народів.

Одна з причин – у світогляді українського народу, який настільки прагне до ідеальних речей, що для їх практичного втілення вже не вистачає енергії.

Цей ідеалістичний світогляд сконцентрований в українському сонячно-блакитному прапорі, де Сонце і Вода – це потенційні можливості, нереалізована сила Життя. Реалізація ж символізується зеленим кольором, проте українці змушені творити його тільки у своїй уяві. Тому й говоримо про нашу мрійливість і величезний потенціал, а потім додаємо: «хотіли як краще»...   

Більше раціональності і практичності

Необхідно гармонізувати народний світогляд шляхом посилення в ньому раціонального і практичного компоненту. Українці повинні мати найкращі можливості для самореалізації в Україні, а не на чужині. Як писав Іван Франко, «нам пора для України жить».

Щоб раціоналізувати народний світогляд, треба спрямувати масову свідомість на досягнення цієї мети і весь час тримати її у фокусі народної уваги. Концентрованим світоглядом є символіка, тому найефективніший шлях досягнення мети – зобразити цю мету на національному прапорі.

Українська ідея передбачає не тільки передовий світогляд, а й його реалізацію. Символом практичного втілення сонячно-блакитного світогляду в життя є зелений колір. Він має бути на прапорі.

Герб Щастя

Вільна Українська Держава продовжує традицію держави Володимира Великого, яка охоплювала простір від Чорного моря до Балтійського (Міжмор’я). Відтак гербом нової держави є автентичний герб Володимира. Він називається «Щастя», оскільки його зображення є художньо осмисленою глаголичною буквою «ща».

За часів Володимира феномен щастя розглядався як гармонійне поєднання в людині її божественного і людського. Тому на гербі буква Ща представлена у формі візуального трансформера: Сокіл Святого Духа є водночас Лебедем шляхетної людини. Тож маємо взаємодію божественного і людського, реалізацією якої є Щастя як постійний стан боголюдини. Сокіл і Лебідь – це потенціал, а Щастя – це його практична реалізація.  

Прапор Грай-Воля

Прапор розкриває і поширює ідею герба. Божественний Сокіл символізується сонячним кольором, а людський Лебідь – блакитним, тобто водянистим (основою всіх земних істот є вода). Результат їх взаємодії – Щастя – символізується зеленим кольором.

Зелений простір виконаний у формі щита, який символізує Вільну Українську Державу, яка захищає щастя громадян. Водночас зелений простір нагадує ігрове поле, адже гра – це щастя.

Сокола Святого Духа називаємо іменем «Воля», адже українці легко його прочитують і пам’ятають, що «де дух Господній, там воля».

Лебідь традиційно позначає шляхетну людину, а слово «людина» буквально означає «гравець» (лат. Homo ludens). У давнину вважалося, що гра є єдино можливим способом життя шляхетної людини, яка все робить добровільно і займається тільки тим, що її цікавить. Тому Лебедя називаємо іменем «Грай».

Оскільки на сонячно-блакитному прапорі Вільної Української Держави Лебідь Грай і Сокіл Воля перебувають у стосунках дружби, то цей прапор називаємо Грай-Воля. Це також вказує на те, що воля в новій державі розквітає і майорить, подібно як «море грає» і «вітер грає», тобто розвивається радісно й безперешкодно. 

Зелений колір в українській традиції

Зеленому кольору присвячене свято Трійця, або Зелена неділя. Головний сенс Зеленої неділі й Зелених свят у цілому (три дні до і три дні після неділі) – вшанування життя і магічна дія для кращого росту трав, дерев, усієї зелені і всього живого.

Це свято є найголовнішим у ритуальному календарі українців після свята Паски (Арійського Нового року) і Воскресіння Ісуса Хреста. Воно єдине, що має назву кольору у своїй назві, що вказує на унікальність і найбільшу важливість саме зеленого кольору. 

З погляду нумерології, божественному відповідає жовтий колір (число 1 – початок, цілісність), людському – блакитний (число 2 – дуальність, розвиток), а їх боголюдському поєднанню – зелений (число 3 – життя, гармонійний розвиток). Тому Зелена неділя і Трійця – два імені того ж самого свята.   

Висновки

1. Сонячний і блакитний кольори позначають обов’язкові компоненти, які створюють потенційну можливість для народження Життя.

2. Життя як практична реалізація потенційних можливостей символізоване зеленим кольором.

3. Трійця «сонячний, блакитний і зелений» відповідає трійці «божественне, людське, щастя».

4. Прапор практичної реалізації Грай-Воля розвиває світогляд українського народу в напрямку більшої практичності.

5. Зеленому кольору присвячене свято Зелена неділя, або Трійця – одне з найголовніших свят українського обрядового кола. 

Наші інтереси: 

«Яснії зорі, тихії води, край веселий». Зелений колір дає веселість життя.  

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка