Розвиток сайту: звіт за червень-липень-серпень. Наші подальші плани.

Радіймо, панове! Для розуміння всіма інвесторами нашого поступу у розвиту сайту "Народний оглядач" коротко опишу перелік нововведень, що були впроваджені з моменту останнього звіту. Роботи, що ми здійснюємо на сайті, можна розділити на 4 категорії: "нововведення", "виправлення", "зміна поведінки" та "технічний супровід" з метою утримування складових частин сайту повсякчас у актуальному стані.

Тож групуємо увесь перелік робіт за цими категоріями, щоб було зручніше у них орієнтуватися. Отже:

1. "Нововведення":
1.1. Впроваджено механізм нарахування внеску роботою (інвестиції в розвиток нашого стартапу можна робити не тільки грошима, а й роботою).
1.2. Створено механізм надсилання листів власникам крамниць при створенні замовлення покупцем.
1.3. Переписано механізм оплати галами (внутрішньою ігровою енергією) задля створення механізму повернення сплачених коштів при скасуванні замовлення, додано перевірки й видалення позицій служби доставки, для яких неможливо визначити отримувача платежу.
1.4. Розроблено новий підхід до роботи з командами для швидкого й простого розгортання та оновлення сайту, створено нові команди, Оновлено налаштування сайту для взаємодії з новим підходом. Це важливий крок у напрямку простого залучення нових учасників до процесу розробки (ми готуємось до відкриття власної школи програмування).
1.5. Впроваджено другий рівень кешування на рівні зворотного проксі-сервера (nginx). Короткотерміновий - працює з усіма користувачами, довготерміновий - для анонімних користувачів. Це дало приріст швидкодії при роботі із сайтом анонімних користувачів та пошукових служб і дозволило тимчасово зняти потребу у глибших кроках роботи у цьому напрямку та зосередитися на розробці нової функціональності.

2. "Виправлення"
2.1. Виправлено показ даних статистики на головній сторінці, щоб показувати їх в один рядок.
2.2. Виправлено сортування на статистиці рейтингу купівлі та продажів на Ярмарку, виправлено показ знаку операцій ϟ.
2.3. Виправлено помилку показу повідомлення "Доступ заборонено", що інколи відбувалося при вході на замовлення за прямим посиланням.
2.4. Виправлення в системі створення резервних копій сайту.
2.5. Виправлення розрахунку балансу замовлення та потрібних сум оплати на сторінці його перегляду та оплат.

3. "Зміна поведінки"
3.1. Переписано механізм форматування суми галів, щоб вони виглядали однаково, де б не показувалися.
3.2. Переписано механізм форматування полів вибірок, щоб формувати дані для виводу у функціях обробки, а не в шаблонах показу; шаблони видалено (важливий технічний момент у частині дотримання MVC-підходу - розділення коду за призначенням).
3.3. Скориговано поведінку створення записів про оплату за замовлення, щоб суми за кожну товарну позицію вносилися окремо. Це важливо з огляду на впровадження механізму повернення платежів.
3.4. Створено механізм знімання коштів згідно з вибраною службою доставки. До цього часу такі кошти не знімалися, бо отримувач платежу був системі невідомий (це не звичайний товар з наявним автором). Перепрошую за незручності, але ми маємо переглянути усі раніше здійснені замовлення Ярмарки та вирішити питання невідповідності сум.
3.5. Виправлено показ сторінки успішного завершення замовлення після повернення на сайт із зовнішньої платіжної системи liqpay. Це пов'язано з невеликою зміною поведінки системи liqpay після її оновлення.

4. "Технічний супровід"
4.1. Оновлено версії модулів сайту, ядра Drupal, Ярмарки.
4.2. Оновлено двигун підрахунку статистики відвідуваності. Уся відвідуваність рахується, її показ виправимо найближчим часом.

Робота здійснюється, є помітні користувачам зміни, є малопомітні глибинні. Приємно, що нововведень та змін поведінки, здійснених для вдосконалення роботи сайту, значно більше за виправлення, які, щоправда, також вказують на роботу з підвищення якості роботи сайту.

З наших планів з подальшого розвитку сайту можна виділити:
- автоматизація формування поштових розсилок,
- вдосконалення зовнішнього вигляду сайту, рознесення функціональності на окремі розділи, що спростить інтерфейс та зосередить в одному місці усе необхідне в кожен момент користувачу,
- впровадження онлайн-допомоги та вдосконалення розділу допомоги загалом,
- подальші роботи з підвищенням швидкодії сайту,
- вдосконалення роботи системи Ярмарка:
-- фільтрами товарів, загальним вдосконаленням механізмів їх пошуку,
-- створення вітрин окремих крамниць,
-- впровадження обов'язкових та необов'язкових супутніх товарів.
- розширення кількості сторінок статистики сторінками статистики служб доставки, переробка цього механізму для надання йому гнучкості, розширюваності й керованості окремими продавцями.

Це лише першочергові кроки й лише те, що виконував чи заплановано до виконання мною особисто.

Як бачите, багато зроблено, багато ще потрібно зробити.

Тож - рухаємося! Прошу інвесторів долучатися до обговорень та визначення планів роботи над сайтом, підтримувати роботу щедрими внесками. Разом ми все зможемо!

Хай буде!

Гравець: 
Вадим Кононенко

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка