Почнемо з того, що для успішного розвитку будь-якої соціальної системи вона повинна бути структурована на три підсистеми, що виконують одну з трьох базових соціальних функцій: 1) творення нового; 2) захист сотвореного; 3) тиражування сотвореного. Традиційно згадані підсистеми називаються варнами, а люди, що до них належать, називаються брахманами, кшатріями і господарниками.
Коментарі
Чи природно для брахмана на
Чи природно для брахмана на психологічному рівні бути відчуженим від людей?
Про вся випадок уточню запитання, не усамітнитися від людей, а саме психологічно відчужуватися від людей. Для прикладу чи природно брахману заявляти такі слова мовляв, а навіщо вони мене будуть турбувати якщо я наприклад не бажаю мати з ними справи?
Брахман повинен вміти
Брахман повинен вміти сприймати все, а відгукуватися - по своєму бажанню. І якщо пристають з дурницями - вміти твердо і не образливо зупиняти. Для цього вправа "гляділки" є.
А що ж це за брахман, коли він разом з кимось сидить та плаче: "птічку жалко!", або лається з продавцем.
Я так думаю, що він є не толєрантною (настрій жертви), не доброю людиною (настрої від 2,0 до 4,0), а духовною, тому для озлоблених людей він сприймається чужим і незрозумілим.
VAKULA
Vakula сказав:
Нічого не зрозумів!
Можна іншими словами?
Двічі перечитав, але не можу бути упевненим, що я вас зрозумів..
1. Брахман не може машинально
1. Брахман не може машинально зкочуватися по настрою вниз до тої людини, з якою він спілкується(якщо та в низькому настрої).
2. Думка про "терпимість" така, що толерантність нав'язують ті, хто хоче мати вас за жертву, це настрій цапа-відбувайла. Терпимість - це і европейське і азійське поняття. У нас, у середині, є поняття доброти. Добра людина знаходиться в настроях від 2.0 до 4.0. Тобто, вона ще може легко скотитися вниз. Наприклад, роздратуватися, розгнівитися на когось, чи заспівчувати "птічку жалко".
3. Духовна людина втримається у високому настрої і зможе дієво розрадити, надоумити просту людину.
VAKULA
Пане Вакула, я все це розумію
Пане Вакула, я все це розумію, дякую вам за старання.
Та проте дозвольте я ще раз спробую уточнити своє безграмотне запитання=((
Отже чи може людина бути брахманом, якщо вона каже ПРИБЛИЗНО такі слова,
- а навіщо мене будуть турбувати люди якщо я може не хочу з ними мати справи?
- а якщо до вас буде звертатися тоді інша група людей?
- о то тоді я з ними буду спілкуватися..
У даному прикладі скажемо так не ваш приклад з низькочастотними і високочастотними людьми про що наш брахман й гадки не може відати якими вони є по частотам якщо не вступить у контакт, а візьмемо натомість ось такий от приклад скажемо так, з ними це хай будуть для прикладу там політиками, медиками, юристами, стоматологами ні. а ось з там наприклад з аналітиками, програмістами, бухгалтерами, економістами то так..
Ех, якщо ви і цього разу таки не зрозумієте мого запитання, то я вже в третє буду змушений написати приблизний діалог з конкретним реальним прикладом=(
Або нє.. уявіть що той брахман каже що йому з наприклад вайшами і там шудрами не хочеться вступати у контакт якщо вони його потурбують спокій, а ось там з кшатріями і брахманами то залюбки най турбують його якщо забажають.. Чи хіба у такому приклад будь хто з якої касти не може перебувати як у високочастотних хвилях то так і відповідно низькочастотних (у тому числі й темні брахмани).
?????????????????????????7
Хіба такий чіткий розподіл у НЕ бажанні іти на контакт з тієї чи іншою групою на противагу у бажанні йти на контакт з іншою групою людей..
Та хіба для брахмана взагалі можливий такий чіткий для себе розподіл хто гідний його уваги, а хто???
Хіба брахман не має за всім своїм природнім єством як мінімум у першому ж контакті вже зробити для себе вибір так чи ні, аніж небажаючи вступити у перший же контакт і тим самим на дати його турбуючій людині ров"язати для себе якусь там важливу карму.
Як на мене то є абсурдом.. ну але сліпців рахують по кількості аварій на автомагістралей...=)
Проста людина може сказати:
Проста людина може сказати: "та от я нічого не встигаю, бо до мене пристають зі спілкування люди, які мені заважають, і я нічого не можу вдіяти".
Брахман же керує сам своїм часом і обставинами. Звісно, не може бути в нього пихи, щоб зовсім не розмовляти з шудрами. Але, якщо до нього пристають з дурницями, то він це бачить і чемно припиня непродуктивне спілкування. Що корисніше для суспільства - те він і робить, з тим і спілкується. Він не бог, але мудра людина.
Якщо ви бачите, що з якоюсь навіженою людиною нема сенсу розмовляти - ви йдете собі від неї. Навіть Хрестос не міг усіх співбесідників просвітити, хоч і не цурався нікого, він обирав підходящих людей для більш продуктивного спілкування.
VAKULA
Vakula сказав:
Ну то ось моя думка точно така ж сама, що брахмани повинні бути подібними немов як до Хреста, усіх звісно що не просвітиш, але вибір то все одно відбувається з усіх хто звертається, без вже закладеної відмови їм у бажанні поспілкуватися для того щоб зрозуміти для себе так/ні.
Щодо часу, то це ви мудро написали) от тільки хочу вам зауважити, що для брахамана на мою думку час це не просто інструмент яким можна керувати в обставинах обставинами, але ще й також я вважаю час це все в одному цілому поєднуючи в собі минули. теперішнє і майбутнє. а отже від будь якої його думки усі ті обставини які ви назвали можуть в ту ж мить і піти в той чи інший бік, тобто як ви були сі писали про те що: "Сила — це здатність виконати дію, роботу. Основою сили є увага. Це не одне й те саме, але можна прослідкувати, що для створення дії, зусилля необхідна увага та намір. Всюди, куди ми направляємо увагу — з’являється сила (енергія)." Опубліковано Вакула Коваль 15 Липень, 2014 - 23:00
Тобто одним словом на мою думку таке от управління чи то пак здатністю до управління часом все ж більше мало би належати все ж таки вайші, аніж як брахману.
«Вайш’ї» - попри те, що ця категорія займає третє місце в ієрархії, вона править нашим світом. Очолюють її бізнесмени та банкіри. Так як в їх пріоритетах матеріальні цінності займають чільне місце, то вони завжди бачать, де і з чого можна отримати зиск. Вони комунікабельні, легко встановлюють зв’язки, можуть продати що завгодно і кому завгодно. Зазвичай все вимірюють грошима. Цінність людини визначають її прибутком. Метою життя вважають накопичення багатства. Їм дуже важко зрозуміти «Брахмана» або «Кшатрія», тому часто вони ставляться до них зневажливо.
«Брахмани» - це люди з багатим духовним світом і високим інтелектом. Їх приваблюють вищі матерії, питання моральності, виховання, наукові дослідження, творчість. У них з народження закладені високі моральні цінності і благородство. Це духовники, вчителі, священики, вчені за покликанням, а не тільки за статусом.
Наприклад духовник, вчитель, священник той же Хрестос про якого ми вже згадали, навряд чи наперед складе для себе певну картину користливості з тими хто варти їх уваги, а хто ні, так як на мою думку брахман все ж таки завжди дасть всім можливість проявити себе. а вже потім по тим чи іншим обставинам відмежуватися від тієї ж людини. Вайша ж на мою дуку, одразу вже знаючи що з тієї людини для нього буде відсутня продуктивність відразу же дасть червоне світло і тим самими буде всім сигналити про те щоби його пропустили інші люди не зачіпаючи його, щоби не заважати йому керувати своїм часом і обставинами які як кажуть у нас в народі коштують чималу суму, адже час це гроші! А що таке час для брахмана? О! оце так сам же себе і запитав на голову :І
Будь-яка, навіть
Будь-яка, навіть найбезглуздіша, розмова може бути корисною для брахмана. Дурниця доведена до повного абсурду дозволяє виявити, усвідомити і розв'язати кармічну проблему.
Якщо до вас звертаються одні й ті ж несимпатичні вам люди, чи різні люди задають одне й те ж безглузде запитання, то вам варто за це подякувати вищим силам. В такий спосіб вам допомагають очищати карму. Треба в такій ситуації просто змінити точку зору.
Дзвінка Сопілкарка сказав
О-о-о, та-а-ак, як це мені все знайоме і зрозуміле=)
Буду сподіватися, що брахман ваші слова також зрозуміє і візьме собі це до уваги=))
Яку б державу не створювали
Яку б державу не створювали кшатрії, у них завжди виходить те ж саме – казарма.
Дуже. Дуже влучно! Яку з описаних сучасною історією держав не можна назвати казармою в тому, чи іншому сенсі?
Чому Українці традиційно не паряться створенням сильної держави? Поляки - так, Росіяни - так. А ми - не так! А вирішальна частина вагомих осіб Радянського союзу в творчому і адміністративному плані вийшла саме з України.
Все-таки правильно сказано про казарму. Але її треба час ввд часу, бо занадто розслабляємося кожні триста років.
У нас відібрали силою нашу
У нас відібрали силою нашу віру - те що маємо, наслідок
Братайтеся, єднайтеся зі світлими - це сила!
Існує доволі поширене
Існує доволі поширене переконання, що кшатрії є не тільки воїнами, а й державотворцями, які засновують гармонійні держави і творять справедливі закони. Таке уявлення походить з буддизму" Не з буддизму, а з ведичних писань, якi набагато старiшi за буддизм
"Це помилкове уявлення. Для гармонійного і динамічного розвитку суспільства потрібен дух знань, світла, свободи, радісного творення нового, любові і доброзичливості. Це функція Велеса, від імені якого походить слово «веселість». Натомість функція Перуна полягає в силовому вирішенні проблем, адже кшатріям доводиться мати справу з людьми, які не сприймають брахманських методів переконання і умовлянь. Притаманна кшатріям творчість-захист – це передусім творчість-руйнування. За допомогою руйнування нічого доброго не створиш – руйнування придатне тільки для ліквідації зла. Методи військової дисципліни ефективні під час бойових дій, проте стають гальмом у мирний час, адже вони блокують не тільки зло, а й творення нового. Яку б державу не створювали кшатрії, у них завжди виходить те ж саме – казарма".
Це абсолютно хибне твердження. Брахмани зазвичай можуть бути мiнiстрами, радниками, але у них є свойi обов`язки, i керування державою до них не входить,. Брахмани виховують царських принцiв i передають йiм знання, як духовнi так i матерiальнi, змалечку навчаючи йiх турбуватися про пiдлеглих, бути йiм як батько, знати дипломатiю, i найголовнiше цар повинен бути здатен захистити свою державу. ВIн не ховався за спини солдат, а очолював вiйсько. Так працювала ведична система варнашрами. Це можна подивитись у серiалi "Махабхарата" 2013 i почитати у книзi "Бхагавад-гiта як вона йе"
Серіал Махабхарата десь є
Серіал Махабхарата десь є українською мовою? Я колись шукав, але тоді не знайшов.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
Нажаль поки що немає, але
Нажаль поки що немає, але попит народжує пропозицiю. Стукайте, i вам вiдкриють :).