Олена Каганець's picture
Олена Каганець

Україна зникає як суб’єкт, що має свою політику, інтереси і порядок денний – Зеркаль

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Дуже небезпечним є намагання створити у суспільстві образ такого собі “опонента миру” з усіх, хто проти втрати суб’єктності України. Росія – це не проблемний сусід, з яким можна домовитися, “просто переставши стріляти”, а “екзистенційний ворог”, метою якого є повне знищення Української держави.

191202.jpg

Олена Зеркаль

Сумно, навіть гірше. Замість кропіткої роботи з об’єднання суспільства його продовжують розривати на шматки і послідовно насаджувати наратіви російської пропаганди, пише у своєму Фейсбук Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ за президентства Порошенка. 

Чи свідомо це робиться? Вже зрозуміло, що так. А от у чому сенс цього і які наслідки це матиме для країни?

Звичайно, можна відвернути увагу міжнародного співтовариства від російської агресії, незаконної анексії Криму та окупації частини сходу України, замінити ці дії на “внутрішній конфлікт” і чекати на мир, але це матиме трагічні наслідки для суспільства та України як держави.

Дуже небезпечним є і намагання створити у суспільстві образ такого собі “опонента миру” з усіх, хто проти втрати суб’єктності України. Водночас, впевнена, що українське суспільство не хоче миру за будь-яку ціну і не збирається жертвувати своїм суверенітетом та свободою.

Тим часом, Україна зникає як суб’єкт публічної сфери, що має свою політику, інтереси і порядок денний.

Українці завжди боролися за свободу та гідність, в цьому і полягає головна відмінність між Україною і Росією. У нас різні політичні культури. Саме тому і виникає постійне протистояння дискурсу свободи і дискурсу не-свободи, яке є ціннісним протистоянням двох систем, двох різних способів життя та різних систем, які знаходяться у гострому зіткненні.

Росія – це не проблемний сусід, з яким можна домовитися, “просто переставши стріляти”, а “екзистенційний ворог”, метою якого є повне знищення Української держави.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Comments

Іван Андрійович's picture

Ну, немає в голові, з дупи не витягнеш. Я про нарід.

cBіт Розумний's picture

Коли я чую з вуст будь-кого вислів "мудрий український народ" - хочеться сміятися...Від жалю, що такого народу поки що немає...

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Сергій Білецький's picture

мудрий український нарід по вінця захаращений пришелепкуватими

Арджуна Пандав's picture

Повністю погоджуюся з Оленою Зеркаль з її тезою, що до РФ.
Росія з самого її утворення намагалася нищити культуру нашої держави, мову, традиції, націю. Зараз вона планує розділити українців серед українців на подобі квазі республік ДНР і ЛНР, і таким чином розсварити, розчленувати і зруйнувати Україну як націю, як державу, як народ. Повністю переписати її історію зробити народ рабами без минулого і сучасного.

Радіймо!

Іван Андрійович's picture

А може усе міф, що є Українська нація?

Володимир Світлий's picture

Український народ мудрий але обдурений і пригнічений. Навіть в такому стані протистоїть не тільки зовнішній навалі орків і бездушності європейських політиків а і внутрішнім ворогам, і малодушності частки населення. Справжня , велика гра і полягає у тому ,щоб з аморфного етносу створити націю. Саме в таку гру і грає спільнота Народного Оглядача.

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.

Іван Андрійович's picture

Як можна мудрого обдурити?
Чому бідний бо дурний, чому дурний бо бідний.

Іван Андрійович's picture

Ото і зникне, обдурений мудрий народ.