Portrait de Олена Каганець
Олена Каганець
  • Visits: 205
  • Accès: 213

Українські банки масово закривають відділення і скорочують кількість банкоматів

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Протягом II кварталу 2021 року українські банки позбулися 198 банкоматів і розширили мережу POS-терміналів до 420 000 пристроїв. У ІІ кварталі число філій українських банків скоротилося до 6,9 тисяч: найактивніше закривали відділення державні фінустанови. 

За квітень-червень число відділень державного «ПриватБанку» зменшилося на 110, а кількість філій «Ощадбанку» скоротилася на 54, передає Banker.ua з посиланням на дані державного регулятора.

Менше філій стало і в іноземних банків, які в ІІ кварталі «запечатали» 24 відділення. 

При цьому в регіональному розрізі найбільше скорочення відокремлених філій було зафіксовано в столиці (-32) і в Одеській області (- 22).

Збільшували число відділень у квітні-червні тільки банки з приватним капіталом: на рахунку фінустанов 17 нових філій.

Водночас протягом II кварталу українські банки розширили мережу POS-терміналів до 420 000: «ПриватБанк» збільшив до 16 200, тоді як іноземні банки збільшили кількість терміналів на 4 700.

Загальна кількість банкоматів при цьому зменшилася на 198 одиниць: банки скоротили мережу до 34 500 пристроїв.

Також в II кварталі було скорочення банківського персоналу до 125 000 співробітників (-1100 працівників за квітень-червень). Звільняли людей переважно державні та іноземні банки, тоді як приватні в зазначений період працевлаштували 1 700 співробітників.

До речі, за даними НБУ, прибуток банківського сектору в II кварталі зріс більш ніж удвічі, а рентабельність капіталу сягнула 29%.

Нагадаємо, перший банк без відділень в Україні запустили ще у 2017 році.

Наші інтереси: 

Цікава новина. Виглядає як тенденція. Тепер банки будуть орієнтуватися на роботу максимально без готівки?

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...