Олена Каганець's picture
Олена Каганець
  • Visits: 205
  • Hits: 213

Українські банки масово закривають відділення і скорочують кількість банкоматів

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Протягом II кварталу 2021 року українські банки позбулися 198 банкоматів і розширили мережу POS-терміналів до 420 000 пристроїв. У ІІ кварталі число філій українських банків скоротилося до 6,9 тисяч: найактивніше закривали відділення державні фінустанови. 

За квітень-червень число відділень державного «ПриватБанку» зменшилося на 110, а кількість філій «Ощадбанку» скоротилася на 54, передає Banker.ua з посиланням на дані державного регулятора.

Менше філій стало і в іноземних банків, які в ІІ кварталі «запечатали» 24 відділення. 

При цьому в регіональному розрізі найбільше скорочення відокремлених філій було зафіксовано в столиці (-32) і в Одеській області (- 22).

Збільшували число відділень у квітні-червні тільки банки з приватним капіталом: на рахунку фінустанов 17 нових філій.

Водночас протягом II кварталу українські банки розширили мережу POS-терміналів до 420 000: «ПриватБанк» збільшив до 16 200, тоді як іноземні банки збільшили кількість терміналів на 4 700.

Загальна кількість банкоматів при цьому зменшилася на 198 одиниць: банки скоротили мережу до 34 500 пристроїв.

Також в II кварталі було скорочення банківського персоналу до 125 000 співробітників (-1100 працівників за квітень-червень). Звільняли людей переважно державні та іноземні банки, тоді як приватні в зазначений період працевлаштували 1 700 співробітників.

До речі, за даними НБУ, прибуток банківського сектору в II кварталі зріс більш ніж удвічі, а рентабельність капіталу сягнула 29%.

Нагадаємо, перший банк без відділень в Україні запустили ще у 2017 році.

Наші інтереси: 

Цікава новина. Виглядає як тенденція. Тепер банки будуть орієнтуватися на роботу максимально без готівки?

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Футболки з трипільською свастикою і драконами – для прихильників і прихильниць «Народного Оглядача»

Робимо собі та друзям подарунки – стильні футболки з трипільською символікою Великого Переходу. Свастя – це символ, що притягує Святість і Щастя. Традиційне привітання «Свастя!» (сва з тя) означає «...