Правила автоматизації і штучний інтелект

Оскільки Атлантична Цивілізація занепадає в 21-му столітті, деякі політичні лідери припускають відновлення, підкреслюючи роль інновацій у бізнесі. При цьому замовчують, що збільшення інновацій призводить до зростання безробіття.

shtuchnyyintelekt.jpg

А ти обіграєш робота в шахи?

Отже, Тарґовський (під впливом Айзека Азімова) запропонував правила впровадження автоматизації.

Правило 1. Перед впровадженням автоматизації, перевірити чи мета може бути досягнута іншими засобами.
Правило 2. Не впроваджувати автоматизацію з метою повністю усунути присутність людини у виробничому процесі.
Правило 3. Не розвивати автоматизацію, яка шкодить суспільству або загрожує людству.

Для того, щоб розвинути ці пропозиції, потрібна нова галузь, яка вивчатиме продумане проектування для мудрої цивілізації. Тарґовський називає її технософія. Але для цієї галузі вже є назва: соціальна екологія. Такі види техніки треба розробляти вже сьогодні і спрямовувати на досягнення стійкості цивілізації в умовах зменшення стратегічних ресурсів планети. Населення планети є надто великим, щоб витримати західний стиль життя, навіть у короткостроковій перспективі. Такий стан речей актуалізує технософію. Андрій Тарґовський спільно з Володимиром Модраком запропонували свої правила у статті "Чи відповідає розвиток автоматизації сталому економічному зростанню в розвинених країнах світу?", 2011. [1]

З огляду на актуальність, хочу розглянути питання про штучний інтелект. Штучний інтелект в широкому розумінні - це інтелект, здатний виконувати завдання, котрі виконує людина. Але, якщо ми ознайомились із вищенаведеними правилами, то виникає логічне питання: навіщо створювати штучний інтелект, якщо є люди? Чи зможе людський інтелект робити те, що людина не може? Можливо, якась компанія вирішила пограти в богів? А, може, створення штучного інтелекту це елемент війни проти людей? Було колись пророцтво про війну магів і кіборгів...

Хочу нагадати, що природа людського інтелекту досі не з’ясована, тому деякі дослідники стверджують, що дослідження в галузі штучного інтелекту допомагає зрозуміти людський розум. Власне, побудова і вивчення нейронних мереж, що моделюють інтелектуальну поведінку, є одним з напрямів в галузі штучного інтелекту. Сучасні наукові уявлення про природу мозку дають підстави вважати, що закономірності діяльності мозку визначені скінченною системою правил. Але чи так це насправді?

Для оновлення Третього Гетьманату онлайн цікавими можуть бути алгоритми отримання знань з простої інформації (згідно моделі семантичної драбинки). Досягнення в цій галузі зачіпають майже всі напрями дослідження штучного інтелекту.

Гравець: 
Леонід Українець
 
Форум Підтримати сайт Довідка